Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok NSA z 22 grudnia 2020 r., II FSK 2375/18 za organem
…zostało wniesione z uchybieniem terminu określonego w art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017r., poz. 201 ze zm.) dalej powoływanej jako O.p. Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku, powyższego rozstrzygnięcia dokonał po zestawieniu daty doręczenia decyzji…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 18 grudnia 2020 r., III SA/Wa 1445/20 za organem
…w W. (dalej DIAS), na podstawie art. 228 § 1 pkt 2 w zw. z art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm., dalej Op) stwierdził M. P. i R. P. uchybienie terminowi do wniesienia odwołania.
CBOSA - Wyrok NSA z 16 grudnia 2020 r., II FSK 1536/20 za organem
…w zw. z art. 1 p.u.s.a. oraz art. 228 § 1 pkt 2 w zw. z art. 223 § 1 i 2 O.p. oraz art. 120 w zw. z art. 121 § 1 O.p. poprzez przyjęcie, że termin do wniesienia odwołania w niniejszej sprawie upłynął 24 maja 2019 r., a nadto poprzez przyjęcie, że doręczenie decyzji w niniejszej sprawie faktycznie nastąpiło 10 maja…
CBOSA - Wyrok NSA z 16 grudnia 2020 r., II FSK 2302/18 za organem
…Z tych powodów organ odwoławczy stwierdził, że uchybiono terminowi określonemu w art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm. – dalej w skrócie: "O.p.").
CBOSA - Wyrok WSA w Białymstoku z 16 grudnia 2020 r., I SA/Bk 770/20 za organem
…tut. sądu, zarzucając mu naruszenie przepisów prawa, tj. - art. 223 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2019 r., poz. 900 ze zm., zwanej dalej: "o.p.") w zw. z art. 15zzs ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i…
CBOSA - Wyrok NSA z 25 listopada 2020 r., I GSK 811/17 za organem
…2016 r., wydanym na podstawie art. 228 § 1 pkt 2 w zw. z art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.; dalej: op), stwierdził uchybienie terminu do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika UC. WSA oddalił skargę spółki na postanowienie Dyrektora IC…
CBOSA - Wyrok NSA z 25 listopada 2020 r., I GSK 812/17 za organem
…skargi pomimo naruszenia przez organ art. 162 § 1 oraz art. 223 § 2 w zw. z art, 228 § 1 pkt 2 O.p., które miało istotny wpływ na wynik sprawy, przez: a) ich nieprawidłowe zastosowanie, a to poprzez wydanie w pierwszej kolejności postanowienia o odmowie przywrócenia terminu do wniesienia odwołania, a dopiero w…
CBOSA - Wyrok WSA w Białymstoku z 25 listopada 2020 r., I SA/Bk 774/20 za organem
…które miało istotny wpływ na wynik sprawy, tj. art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 228 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, dalej: "o.p."), poprzez błędne przyjęcie, iż uchybiono terminowi do wniesienia odwołania od ww. decyzji NUS w S., w sytuacji, gdy ww. decyzja…
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 24 listopada 2020 r., I SA/Gl 1596/19 za organem
…do SKO wpłynęło 20 września 2019 r. SKO powołując się na art. 223 § 2 pkt 1 O.p. podało, że odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Decyzję, od której wniesiono odwołanie, doręczono zobowiązanemu 16 sierpnia 2019 r., co potwierdza zwrotne potwierdzenie odbioru (w aktach sprawy).
CBOSA - Wyrok WSA w Białymstoku z 20 listopada 2020 r., I SA/Bk 740/20 za organem
…Dz.U. z 2019 r. poz. 2325 ze zm., dalej – p.p.s.a.), tj.: art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 228 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm., dalej – o.p.) poprzez błędne przyjęcie, iż uchybiono terminowi do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika Urzędu…
CBOSA - Wyrok WSA w Białymstoku z 18 listopada 2020 r., I SA/Bk 736/20 za organem
…Zaskarżając ją w całości, zarzucił naruszenie art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 228 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm., dalej jako: "o.p."), poprzez błędne przyjęcie, że uchybiono terminowi do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika US w S. z [...]…
CBOSA - Wyrok WSA w Białymstoku z 18 listopada 2020 r., I SA/Bk 742/20 za organem
…Zaskarżając ją w całości, zarzucił naruszenie art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 228 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm., dalej jako: "o.p."), poprzez błędne przyjęcie, że uchybiono terminowi do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika US w S. z [...]…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 17 listopada 2020 r., III SA/Wa 887/20 za organem
…Organ wskazał, że na mocy art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p., odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie – przy uwzględnieniu sposobu liczenia terminów z art. 12 § 1 O.p. Powołał się na Prawo pocztowe…
CBOSA - Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 12 listopada 2020 r., I SA/Go 322/20 za organem
…Wobec tak zarysowanego przedmiotu sporu w pierwszej kolejności wyjaśnić należy, że zgodnie z regulacją art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 12 listopada 2020 r., I SA/Łd 381/20 za organem
…Poczty Polskiej w dniu 25 listopada 2019 r. W myśl art. 223 § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2020 r., poz. 1325 – dalej: "O.p.") termin do wniesienia odwołania wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 12 listopada 2020 r., I SA/Łd 147/20 za organem
…w Ł. - na podstawie art. 228 § 1 pkt 2 w związku z art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2019r. poz. 900 ze zm. – dalej: "O.p.") - stwierdził uchybienie terminowi do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego Ł.-G. z dnia [...]r. nr [...],…
CBOSA - Wyrok WSA w Lublinie z 10 listopada 2020 r., I SA/Lu 401/20 za stroną
…- dniowego terminu, przewidzianego dla jego wniesienia w art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej. W postanowieniu wskazano, że decyzją z dnia [...] Naczelnik Urzędu Celno-Skarbowego zmienił syndykowi reprezentującemu masę upadłości spółki jawnej L. rozliczenie w podatku od towarów i usług za okres od stycznia do…
CBOSA - Wyrok WSA w Białymstoku z 9 listopada 2020 r., I SA/Bk 743/20 za organem
…które miało istotny wpływ na wynik sprawy, tj.: 1. art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 228 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, dalej: "o.p.") poprzez błędne przyjęcie, iż uchybiono terminowi do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego w S. z…
CBOSA - Wyrok WSA w Białymstoku z 9 listopada 2020 r., I SA/Bk 737/20 za organem
…które miało istotny wpływ na wynik sprawy, tj.: 1. art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 228 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, dalej: "o.p.") poprzez błędne przyjęcie, iż uchybiono terminowi do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego w S. z…
CBOSA - Wyrok WSA w Białymstoku z 9 listopada 2020 r., I SA/Bk 741/20 za organem
…które miało istotny wpływ na wynik sprawy, tj.: art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 228 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, dalej: "o.p.") poprzez błędne przyjęcie, iż uchybiono terminowi do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego w S. z dnia…
CBOSA