Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 223 Ordynacja podatkowaWyczyść filtry

71 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok NSA z 22 grudnia 2020 r., II FSK 2375/18 za organem

    …zostało wniesione z uchybieniem terminu określonego w art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017r., poz. 201 ze zm.) dalej powoływanej jako O.p. Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku, powyższego rozstrzygnięcia dokonał po zestawieniu daty doręczenia decyzji…

    CBOSA
  2. Wyrok WSA w Warszawie z 18 grudnia 2020 r., III SA/Wa 1445/20 za organem

    …w W. (dalej DIAS), na podstawie art. 228 § 1 pkt 2 w zw. z art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm., dalej Op) stwierdził M. P. i R. P. uchybienie terminowi do wniesienia odwołania.

    CBOSA
  3. Wyrok NSA z 16 grudnia 2020 r., II FSK 1536/20 za organem

    …w zw. z art. 1 p.u.s.a. oraz art. 228 § 1 pkt 2 w zw. z art. 223 § 1 i 2 O.p. oraz art. 120 w zw. z art. 121 § 1 O.p. poprzez przyjęcie, że termin do wniesienia odwołania w niniejszej sprawie upłynął 24 maja 2019 r., a nadto poprzez przyjęcie, że doręczenie decyzji w niniejszej sprawie faktycznie nastąpiło 10 maja…

    CBOSA
  4. Wyrok NSA z 16 grudnia 2020 r., II FSK 2302/18 za organem

    …Z tych powodów organ odwoławczy stwierdził, że uchybiono terminowi określonemu w art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm. – dalej w skrócie: "O.p.").

    CBOSA
  5. Wyrok WSA w Białymstoku z 16 grudnia 2020 r., I SA/Bk 770/20 za organem

    …tut. sądu, zarzucając mu naruszenie przepisów prawa, tj. - art. 223 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2019 r., poz. 900 ze zm., zwanej dalej: "o.p.") w zw. z art. 15zzs ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i…

    CBOSA
  6. Wyrok NSA z 25 listopada 2020 r., I GSK 811/17 za organem

    …2016 r., wydanym na podstawie art. 228 § 1 pkt 2 w zw. z art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.; dalej: op), stwierdził uchybienie terminu do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika UC. WSA oddalił skargę spółki na postanowienie Dyrektora IC…

    CBOSA
  7. Wyrok NSA z 25 listopada 2020 r., I GSK 812/17 za organem

    …skargi pomimo naruszenia przez organ art. 162 § 1 oraz art. 223 § 2 w zw. z art, 228 § 1 pkt 2 O.p., które miało istotny wpływ na wynik sprawy, przez: a) ich nieprawidłowe zastosowanie, a to poprzez wydanie w pierwszej kolejności postanowienia o odmowie przywrócenia terminu do wniesienia odwołania, a dopiero w…

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Białymstoku z 25 listopada 2020 r., I SA/Bk 774/20 za organem

    …które miało istotny wpływ na wynik sprawy, tj. art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 228 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, dalej: "o.p."), poprzez błędne przyjęcie, iż uchybiono terminowi do wniesienia odwołania od ww. decyzji NUS w S., w sytuacji, gdy ww. decyzja…

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Gliwicach z 24 listopada 2020 r., I SA/Gl 1596/19 za organem

    …do SKO wpłynęło 20 września 2019 r. SKO powołując się na art. 223 § 2 pkt 1 O.p. podało, że odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Decyzję, od której wniesiono odwołanie, doręczono zobowiązanemu 16 sierpnia 2019 r., co potwierdza zwrotne potwierdzenie odbioru (w aktach sprawy).

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Białymstoku z 20 listopada 2020 r., I SA/Bk 740/20 za organem

    …Dz.U. z 2019 r. poz. 2325 ze zm., dalej – p.p.s.a.), tj.: art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 228 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm., dalej – o.p.) poprzez błędne przyjęcie, iż uchybiono terminowi do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika Urzędu…

    CBOSA
  11. Wyrok WSA w Białymstoku z 18 listopada 2020 r., I SA/Bk 736/20 za organem

    …Zaskarżając ją w całości, zarzucił naruszenie art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 228 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm., dalej jako: "o.p."), poprzez błędne przyjęcie, że uchybiono terminowi do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika US w S. z [...]…

    CBOSA
  12. Wyrok WSA w Białymstoku z 18 listopada 2020 r., I SA/Bk 742/20 za organem

    …Zaskarżając ją w całości, zarzucił naruszenie art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 228 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm., dalej jako: "o.p."), poprzez błędne przyjęcie, że uchybiono terminowi do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika US w S. z [...]…

    CBOSA
  13. Wyrok WSA w Warszawie z 17 listopada 2020 r., III SA/Wa 887/20 za organem

    …Organ wskazał, że na mocy art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p., odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie – przy uwzględnieniu sposobu liczenia terminów z art. 12 § 1 O.p. Powołał się na Prawo pocztowe…

    CBOSA
  14. Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 12 listopada 2020 r., I SA/Go 322/20 za organem

    …Wobec tak zarysowanego przedmiotu sporu w pierwszej kolejności wyjaśnić należy, że zgodnie z regulacją art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.

    CBOSA
  15. Wyrok WSA w Łodzi z 12 listopada 2020 r., I SA/Łd 381/20 za organem

    …Poczty Polskiej w dniu 25 listopada 2019 r. W myśl art. 223 § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2020 r., poz. 1325 – dalej: "O.p.") termin do wniesienia odwołania wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.

    CBOSA
  16. Wyrok WSA w Łodzi z 12 listopada 2020 r., I SA/Łd 147/20 za organem

    …w Ł. - na podstawie art. 228 § 1 pkt 2 w związku z art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2019r. poz. 900 ze zm. – dalej: "O.p.") - stwierdził uchybienie terminowi do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego Ł.-G. z dnia [...]r. nr [...],…

    CBOSA
  17. Wyrok WSA w Lublinie z 10 listopada 2020 r., I SA/Lu 401/20 za stroną

    …- dniowego terminu, przewidzianego dla jego wniesienia w art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej. W postanowieniu wskazano, że decyzją z dnia [...] Naczelnik Urzędu Celno-Skarbowego zmienił syndykowi reprezentującemu masę upadłości spółki jawnej L. rozliczenie w podatku od towarów i usług za okres od stycznia do…

    CBOSA
  18. Wyrok WSA w Białymstoku z 9 listopada 2020 r., I SA/Bk 743/20 za organem

    …które miało istotny wpływ na wynik sprawy, tj.: 1. art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 228 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, dalej: "o.p.") poprzez błędne przyjęcie, iż uchybiono terminowi do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego w S. z…

    CBOSA
  19. Wyrok WSA w Białymstoku z 9 listopada 2020 r., I SA/Bk 737/20 za organem

    …które miało istotny wpływ na wynik sprawy, tj.: 1. art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 228 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, dalej: "o.p.") poprzez błędne przyjęcie, iż uchybiono terminowi do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego w S. z…

    CBOSA
  20. Wyrok WSA w Białymstoku z 9 listopada 2020 r., I SA/Bk 741/20 za organem

    …które miało istotny wpływ na wynik sprawy, tj.: art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 228 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, dalej: "o.p.") poprzez błędne przyjęcie, iż uchybiono terminowi do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego w S. z dnia…

    CBOSA