Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok WSA w Gdańsku z 21 grudnia 2015 r., I SA/Gd 1400/15 za organem
…na podstawie: art. 228 § 1 pkt 2 i § 2 w związku z art.223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2015r., poz. 613 ze zm. - dalej: O.p.) stwierdził, że odwołanie W. S.od decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia 27 sierpnia 2013r. zostało wniesione z uchybieniem terminu.
CBOSA - Wyrok WSA we Wrocławiu z 18 grudnia 2015 r., III SA/Wr 585/15 za stroną
…r. W związku z powyższym biorąc pod uwagę treść przepisu art. 223 § 2 pkt 1 o.p. termin na złożenie odwołania od tejże decyzji upłynął w dniu [...] r. Jak wynika ze stempla pocztowego, znajdującego się na kopercie, w której nadano odwołanie, przesyłka ta została nadana w dniu [...] r., czyli po terminie czternastu dni…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 9 grudnia 2015 r., III SA/Wa 901/14 za organem
…Dyrektor Izby Skarbowej w W. uznał więc, iż doręczenie zostało dokonane prawidłowo, a wynikający z przepisu art. 223 § 2 O.p. termin do wniesienia odwołania upłynął w dniu 10.05.2013 r. Dyrektor Izby Skarbowej w W. odnosząc się do podniesionych przez Stronę okoliczności uzasadniających uwzględnienie wniosku o…
CBOSA - Wyrok NSA z 9 grudnia 2015 r., II FSK 2597/13 za organem
…rozumieniu art. 207 §1 O.p., w związku z czym na podstawie art. 223 §2 pkt 1 Spółce przysługiwał termin 14 dni, a nie 7 dni; - art. 208 §1 O.p., które polegało na uznaniu, iż akt administracyjny wydany przez Naczelnika stanowi postanowienie, podczas gdy Naczelnik powinien był wydać odmowę wszczęcia postępowania z…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 9 grudnia 2015 r., III SA/Wa 900/14 za organem
…W., czym naruszono dyspozycję przytoczonego przepisu art. 223 O.p. W tym samym dniu został również złożony wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia odwołania. Postanowieniem z dnia [...].01.2013 r. Dyrektor Izby Skarbowej w W. odmówił przywrócenia terminu.
CBOSA - Wyrok NSA z 9 grudnia 2015 r., II FSK 2840/13 za organem
…zw. z art. 236 §2 pkt 1, art. 207 §1 O.p., art. 165a § 1, art. 223 § 2, art. 120, art. 121 §1 i art. 122 O.p. Zdaniem skarżącej, skoro zgodnie z art. 207 § 1 O.p., organ podatkowy orzeka w sprawie w drodze decyzji, dlatego też w przedmiotowej sprawie zobowiązany był wydać decyzję o umorzeniu postępowania na podstawie…
CBOSA - Wyrok NSA z 4 grudnia 2015 r., I FSK 1309/14 za stroną
…decyzji na piśmie, – art. 145 § 1 pkt 1 lit. c p.p.s.a., art. 223 § 2 pkt 1 i art. 228 § 1 pkt 1 w związku z art. 211 i art. 212 Ordynacji podatkowej poprzez stwierdzenie, iż dopuszczalność wniesienia środka zaskarżenia nie jest uzależniona od daty doręczenia podatnikowi decyzji podatkowej, w sytuacji, gdy odwołanie…
CBOSA - Wyrok WSA w Szczecinie z 25 listopada 2015 r., I SA/Sz 834/15 za organem
…Jak wskazało Kolegium, w art. 223 § 2 Ordynacji podatkowej wskazano, że odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia stronie decyzji. W zaskarżonej decyzji strona została o tym pouczona. Doręczenie zaskarżonej decyzji nastąpiło w dniu 29 grudnia 2014r. poprzez dwukrotne awizowanie przesyłki 14 i 22 grudnia…
CBOSA - Wyrok WSA w Olsztynie z 10 listopada 2015 r., I SA/Ol 631/15 za organem
…Wskazał również, że stosownie do brzmienia art. 223 § 2 pkt 1 i § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej, odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję.
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 6 listopada 2015 r., III SA/Wa 3675/14 za organem
…Art. 223 O.p. wskazuje, iż odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Decyzja NUS została skutecznie doręczona pełnoletniemu domownikowi Skarżącej, za pośrednictwem poczty 24 czerwca 2014r., co…
CBOSA - Wyrok WSA w Gdańsku z 3 listopada 2015 r., I SA/Gd 1060/15 za organem
…Stosownie do treści art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., 749; z późn. zm.) odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 29 października 2015 r., I SA/Po 816/15 za organem
…zostało wniesione z uchybieniem terminu, o jakim mowa w art. 223 § 2 pkt 1 O.p. W uzasadnieniu postanowienia wskazując na przepis art. 223 § 2 pkt 1 i art. 150 § 1 pkt 1 i § 2 O.p., organ podatkowy stwierdził, że [...] (dalej: strona, skarżący) uchybił terminowi do wniesienia odwołania.
CBOSA - Wyrok WSA w Lublinie z 14 października 2015 r., I SA/Lu 867/15 za stroną
…zostało wniesione z uchybieniem ustawowemu terminowi z art. 223 §2 pkt 1 O.p. Z uzasadnienia zaskarżonego postanowienia wynika, że decyzja organu podatkowego z dnia [...]r. została doręczona pełnomocnikowi podatnika (którym był brat podatnika) w sposób zastępczy.
CBOSA - Wyrok WSA w Olsztynie z 13 października 2015 r., I SA/Ol 433/15 za organem
…W uzasadnieniu zaskarżonego postanowienia SKO powołując treść art. 223 § 1 i 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.; dalej jako O.p.) wskazało, że W przedmiotowej sprawie odwołanie mogło być wniesione zatem najpóźniej w dniu 7 kwietnia 2015 r. (wtorek), a…
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 18 września 2015 r., I SA/Po 857/15 za organem
…wpływ na wydane rozstrzygnięcie tj. art. 120 w zw. z art. 223 § 2 pkt 1) Ordynacji podatkowej przez błędne zastosowanie, przejawiające się w przyjęciu, iż decyzja Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w P. z dnia [...] lutego 2014 r. została skutecznie doręczona D. M. i E. M. w dniu 1 marca 2014 r., pomimo, że jak…
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 18 września 2015 r., I SA/Po 856/15 za organem
…wpływ na wydane rozstrzygnięcie tj. art. 120 w zw. z art. 223 § 2 pkt 1) Ordynacji podatkowej przez błędne zastosowanie, przejawiające się w przyjęciu, iż decyzja Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w P. z dnia [...] lutego 2014 r. została skutecznie doręczona D. M. i E. M. w dniu 1 marca 2014 r., pomimo, że jak…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 16 września 2015 r., III SA/Wa 3515/14 za organem
…czy odwołujący się przekroczył termin wskazany w treści art. 223 § 2 pkt 1 O.p. Z orzecznictwa wynika także, że ciężar dowodu zachowania terminu do złożenia odwołania ciąży na skarżącym (wyrok NSA z 28 marca 2008r. sygn. akt II GSK 10/08, LEX nr 466172).
CBOSA - Wyrok WSA w Gdańsku z 15 września 2015 r., I SA/Gd 1184/15 za organem
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krzysztof Przasnyski, Sędziowie Sędzia NSA Małgorzata Gorzeń (spr.), Sędzia WSA Marek Kraus, Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Monika Szymańska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 15 września 2015 r.…
CBOSA - Wyrok WSA w Olsztynie z 10 września 2015 r., I SA/Ol 307/15 za organem
…zaskarżonego postanowienia organ wskazał , że stosownie do art. 223 § 2 Ord. pod. odwołanie od decyzji wnosi się w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia . W rozpoznawanej sprawie decyzja doręczona została podatnikowi w dniu 7 stycznia 2015r. co oznacza , że w dniu następnym rozpoczął bieg termin , który zakończył…
CBOSA - Wyrok WSA w Gdańsku z 9 września 2015 r., I SA/Gd 250/15 za organem
…przewidzianego do jego wniesienia, przewidzianego w art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm., dalej jako "O.p."). Od powyższego rozstrzygnięcia skarżący, reprezentowany przez pełnomocnika, złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w…
CBOSA