Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 223 § 2 Ordynacja podatkowaWyczyść filtry

84 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Warszawie z 20 grudnia 2013 r., III SA/Wa 2516/13 za organem

    …których to naruszeń była obraza art. 228 § 1 pkt 2 w zw. art. 223 § 2 pkt 1 O.p. Rozwijając tak sformułowane zarzuty Skarżąca wywiodła, że decyzja nie może być uznana za doręczona w trybie art. 150 O.p., gdy z treści potwierdzenia odbioru nie wynika przyczyna, z powodu której nie dokonano doręczenia w trybie art. 148…

    CBOSA
  2. Wyrok WSA w Lublinie z 19 grudnia 2013 r., I SA/Lu 1075/13 za stroną

    …Zgodnie z art. 223 §1 i 2 O.p., odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Przepis ten nakłada na organ odwoławczy obowiązek badania, czy termin ten został zachowany oraz obowiązek wydania…

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Lublinie z 19 grudnia 2013 r., I SA/Lu 1088/13 za stroną

    …termin do złożenia odwołania, jaki określony został w art. 223 § 2 pkt 1 o.p., a mianowicie czy od doręczenia decyzji z dnia 19 sierpnia 2011 r. samej spółce, czy też adwokatowi, co nastąpiło później. Z przedstawionych wyżej rozważań prawnych, w ocenie sądu, niewątpliwie wynika, że jeśli organ pierwszej instancji do…

    CBOSA
  4. Wyrok NSA z 18 grudnia 2013 r., II FSK 159/12 za organem

    …zaczyna swój bieg od momentu jej doręczenia stronie (art. 223 § 2 pkt 1 O.p.). Ewentualne przywrócenie terminu do wniesienia odwołania jest więc możliwe wtedy, gdy decyzja została prawidłowo (skutecznie) doręczona; jeżeli prawidłowe (skuteczne) jej doręczenie nie nastąpiło, przywrócenie terminu do wniesienia od niej…

    CBOSA
  5. Wyrok WSA w Warszawie z 12 grudnia 2013 r., III SA/Wa 1728/13 za organem

    …Skarżącej w dniu 22 lutego 2013 r. Odwołując się do treści art. 223 § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) - dalej: "O.p.", wskazał, iż termin na wniesienie odwołania od ww. decyzji upływał w dniu 8 marca 2013 r. Skarżąca natomiast wniosła odwołanie w dniu 11 marca…

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Gliwicach z 6 grudnia 2013 r., III SA/Gl 1013/13 za organem

    …W uzasadnieniu powyższego wskazał, że odwołanie, zgodnie z art. 223 § 2 pkt 1 O.p., wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Natomiast stosownie do art. 213 § 1 O.p. strona może w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji zażądać jej uzupełnienia co do rozstrzygnięcia lub co do prawa odwołania,…

    CBOSA
  7. Wyrok WSA w Warszawie z 28 listopada 2013 r., III SA/Wa 990/13 za stroną

    …W uzasadnieniu wyjaśnił, że zgodnie z art. 223 § 2 pkt 1 O.p. odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Następnie wskazał, że w myśl art. 12 § 1 O.p. jeżeli początkiem terminu określonego w dniach jest pewne zdarzenie, przy obliczaniu tego terminu nie uwzględnia się dnia, w którym…

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Łodzi z 28 listopada 2013 r., I SA/Łd 1236/13 za stroną

    …o którym strona została pouczona, wynosił - zgodnie z art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (j.t. Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.; dalej "O.p.") - 14 dni i upływał 3 listopada 2010 r. Strona nadała odwołanie w Urzędzie Pocztowym na adres organu podatkowego I instancji dopiero…

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Łodzi z 28 listopada 2013 r., I SA/Łd 1237/13 za stroną

    …o którym strona została pouczona, wynosił - zgodnie z art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (j.t. Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.; dalej "O.p.") - 14 dni i upływał 3 listopada 2010 r. Strona nadała odwołanie w Urzędzie Pocztowym na adres organu podatkowego I instancji dopiero…

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Olsztynie z 27 listopada 2013 r., I SA/Ol 670/13 za organem

    …Odwoławcze, działając na podstawie art. 228 § 1 pkt 2 i art. 223 § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.), stwierdziło uchybienie terminu do wniesienia odwołania od decyzji Wójta Gminy z dnia "[...]", określającej Spółce A z siedzibą w W., zobowiązanie podatkowe w…

    CBOSA
  11. Wyrok WSA w Łodzi z 26 listopada 2013 r., I SA/Łd 882/13 za organem

    …- zostało wniesione z uchybieniem terminowi określonemu w art. 223 § 2 pkt 1 ustawy Ordynacja podatkowa. W związku z tym odwołanie pozostawiono bez rozpatrzenia. W uzasadnieniu powyższego postanowienia przedstawiono dotychczasowy przebieg postępowania.

    CBOSA
  12. Wyrok WSA w Poznaniu z 21 listopada 2013 r., I SA/Po 284/13 za organem

    …Jednakże niezłożenie przez podatnika w terminie określonym w art. 223 § 2 O.p. odwołania, nie pozwalało na merytoryczne rozpoznania sprawy. Zaskarżanie decyzji w nadzwyczajnym trybie (stwierdzenie nieważności) ogranicza postępowanie do badania zaistnienia opisanych w art. 247 § 1 O.p. przesłanek uzasadniających…

    CBOSA
  13. Wyrok WSA w Poznaniu z 21 listopada 2013 r., I SA/Po 285/13 za organem

    …Jednakże nie złożenie przez podatnika w terminie określonym w art. 223 § 2 O.p. odwołania, nie pozwalało na merytoryczne rozpoznania sprawy. Zaskarżanie decyzji w nadzwyczajnym trybie (stwierdzenie nieważności) ogranicza postępowanie do badania zaistnienia opisanych w art. 247 § 1 O.p. przesłanek uzasadniających…

    CBOSA
  14. Wyrok WSA w Lublinie z 19 listopada 2013 r., III SA/Lu 579/13 za organem

    …Zgodnie z treścią art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Warunkiem ustalenia faktu zachowania przez stronę terminu do wniesienia odwołania od decyzji jest ustalenie prawidłowości i skuteczności doręczenia tej decyzji, czyli ustalenie, w jakim…

    CBOSA
  15. Wyrok WSA w Warszawie z 19 listopada 2013 r., III SA/Wa 1308/13 za organem

    …grudnia 2012 r. W uzasadnieniu powołując się na treść art. 223 § 1 § 2 pkt 1 i art. 228 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm. dalej: "O.p."), wskazał, że warunkiem skuteczności czynności procesowej - wniesienie odwołania - jest zachowanie ustawowego terminu…

    CBOSA
  16. Wyrok WSA w Łodzi z 13 listopada 2013 r., I SA/Łd 1208/13 za stroną

    …o którym strona została pouczona, wynosił - zgodnie z art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.; dalej "O.p.") - 14 dni i upływał dnia 3 listopada 2010 r. Strona nadała odwołanie w Urzędzie Pocztowym na adres organu podatkowego I instancji…

    CBOSA
  17. Wyrok WSA w Łodzi z 13 listopada 2013 r., I SA/Łd 1209/13 za stroną

    …o którym strona została pouczona, wynosił - zgodnie z art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.; dalej "O.p.") - 14 dni i upływał dnia 3 listopada 2010 r. Strona nadała odwołanie w Urzędzie Pocztowym na adres organu podatkowego I instancji…

    CBOSA
  18. Wyrok WSA w Poznaniu z 7 listopada 2013 r., I SA/Po 334/13 za stroną

    …z dniem [...] grudnia 2012 r. Powołując się na treść art. 223 Ordynacji podatkowej, Dyrektor Izby Skarbowej w P. zaznaczył, że odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję.

    CBOSA
  19. Wyrok WSA w Lublinie z 23 października 2013 r., I SA/Lu 964/12 za organem

    …wniesione zostało z uchybieniem terminu określonego w art.223 § 2 pkt 1 O.p. Z uzasadnienia powyższego postanowienia wynika, że wymienioną decyzją z dnia [...], nr [...], Naczelnik Urzędu Skarbowego określił wysokość zobowiązania R.N. w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2007r. oraz wysokość odsetek za zwłokę od…

    CBOSA
  20. Wyrok WSA w Lublinie z 23 października 2013 r., I SA/Lu 965/12 za organem

    …wniesione zostało z uchybieniem terminu określonego w art.223 § 2 pkt 1 O.p. Z uzasadnienia powyższego postanowienia wynika, że wymienioną decyzją z dnia [...], nr [...], Naczelnik Urzędu Skarbowego określił wysokość zobowiązania R. N. w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2008r. oraz wysokość odsetek za zwłokę…

    CBOSA