Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok WSA w Warszawie z 20 grudnia 2010 r., III SA/Wa 1190/10 za organem
…wydanym na podstawie art. 228 § 1 pkt 2 oraz art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 8, poz. 60, ze zm., dalej jako O.p.) Dyrektor Izby Skarbowej w W. stwierdził uchybienie terminu do wniesienia odwołania złożonego przez T. sp. z o.o. w likwidacji od decyzji Naczelnika…
CBOSA - Wyrok NSA z 15 grudnia 2010 r., II FSK 1782/09 za organem
…Sąd pierwszej instancji – oddalając skargę – powołał się na art. 223 § 2 pkt 1, art. 153, art. 144 oraz art. 148 § 1 – 3 ord. pod., a także wyrok NSA z dnia 22 stycznia 2009 r., sygn., akt II FSK 1905/08 i stwierdził, że z akt sprawy jednoznacznie wynika, iż Naczelnik Urzędu Skarbowego zdecydował o dokonaniu…
CBOSA - Wyrok NSA z 15 grudnia 2010 r., II FSK 1780/09 za organem
…z uchybieniem terminu przewidzianego dla jego wniesienia w art. 223 § 2 pkt 1 Ord. pod. Dyrektor Izby Skarbowej w G. ustalił, że decyzja naczelnika urzędu skarbowego, zawierająca prawidłowe pouczenie o terminie i trybie wniesienia odwołania, została skutecznie doręczona stronie przez pracownika tego organu w dniu 7…
CBOSA - Wyrok WSA w Gdańsku z 14 grudnia 2010 r., I SA/Gd 863/10 za organem
…V. Zgodnie z art. 223 § 2 O.p. odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji stronie. W badanej sprawie, mając na uwadze tryb doręczenia decyzji organu pierwszej instancji, termin do wniesienia odwołania tj. termin 14 dni należy liczyć z upływem 14 grudnia 2009r.; tak więc termin do wniesienia…
CBOSA - Wyrok NSA z 10 grudnia 2010 r., II FSK 1456/09 za organem
…Kontroli Skarbowej w W. po upływie terminu wskazanego w art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej tj. po upływie 14 dniowego terminu liczonego od daty doręczenia stronie decyzji organu pierwszej instancji. 7.5 Wnoszący skargę kasacyjną podważa ustalenia o przekroczeniu terminu do złożenia odwołania zarzutem dotyczącym…
CBOSA - Wyrok WSA w Lublinie z 8 grudnia 2010 r., I SA/Lu 485/10 za stroną
…dnia 29 grudnia 2009 r. Powołując się następnie na przepis art. 223 § 2 Ordynacji podatkowej, organ odwoławczy uznał, iż czternastodniowy termin do wniesienia odwołania zaczął biec od następnego dnia po dniu doręczenia decyzji, tj. od dnia 30 grudnia 2009 r., a upłynął z dniem 12 stycznia 2010 r. Jeśli zatem odwołanie…
CBOSA - Wyrok WSA w Gdańsku z 8 grudnia 2010 r., I SA/Gd 1061/10 za organem
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Małgorzata Gorzeń, Sędziowie Sędzia NSA Elżbieta Rischka (spr.), Sędzia NSA Małgorzata Tomaszewska, Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Beata Jarecka, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 8 grudnia 2010 r.…
CBOSA - Wyrok WSA w Lublinie z 8 grudnia 2010 r., I SA/Lu 486/10 za stroną
…dnia 29 grudnia 2009 r. Powołując się następnie na przepis art. 223 § 2 Ordynacji podatkowej, organ odwoławczy uznał, iż czternastodniowy termin do wniesienia odwołania zaczął biec od następnego dnia po dniu doręczenia decyzji, tj. od dnia 30 grudnia 2009 r., a upłynął z dniem 12 stycznia 2010 r. Jeśli zatem odwołanie…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 7 grudnia 2010 r., I SA/Łd 1124/10 za organem
Sentencja Dnia 7 grudnia 2010 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi – Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bożena Kasprzak (spr.) Sędziowie Sędzia NSA Paweł Janicki Sędzia WSA Bartosz Wojciechowski Protokolant Tomasz Furmanek po rozpoznaniu w dniu 7 grudnia 2010 roku na rozprawie sprawy…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 7 grudnia 2010 r., I SA/Łd 1123/10 za organem
…Samorządowe Kolegium Odwoławcze stwierdziło, że zgodnie z art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej, odwołanie od decyzji organu podatkowego I instancji winno być wniesione do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Krakowie z 3 grudnia 2010 r., I SA/Kr 1605/09 za stroną
…W uzasadnieniu rozstrzygnięć organ zaznaczył, że zgodnie z treścią art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia stronie decyzji. Termin ten zostaje zachowany, zgodnie z art. 12 § 6 ustawy, jeżeli przed jego upływem pismo zostało nadane w polskiej placówce pocztowej…
CBOSA - Wyrok WSA w Gdańsku z 9 listopada 2010 r., I SA/Gd 626/10 za organem
…z uchybieniem czternastodniowego terminu przewidzianego w art. 223 § 2 ustawy z dnia z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity: Dz.U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm., dalej jako "Ordynacja podatkowa"). Samorządowe Kolegium Odwoławcze wskazało, że z uwagi na widniejącą na zwrotnym potwierdzeniu…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 3 listopada 2010 r., I SA/Łd 845/10 za organem
…listopada 2009 r. Dalej, powołując się na treść przepisów art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej, organ wskazał, iż odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a zatem podatnik mógł zaskarżyć…
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 25 października 2010 r., III SA/Gl 1455/10 za stroną
…zaczął biec termin do wniesienia odwołania, określony w art. 223 § 2 pkt 1 O.p. organ odwoławczy stosownie do art. 228 § 1 pkt 1 O.p. powinien był w formie postanowienia stwierdzić niedopuszczalność odwołania polecając organowi pierwszej instancji dokonanie doręczenia tych decyzji w formie zgodnej z przepisami prawa.
CBOSA - Wyrok NSA z 22 października 2010 r., II FSK 1071/09 za stroną
TezaTezy informacyjne: I. Sposób doręczenia pism w postępowaniu podatkowym uregulowany zostały przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.; dalej: O.p.) w sposób odrębny i, co do zasady, wyczerpujący. II. Brak jakichkolwiek podstaw do uznania, że ewentualny…
CBOSA - Wyrok WSA w Krakowie z 22 października 2010 r., I SA/Kr 1079/10 za organem
…Ponadto organ odwoławczy stwierdził, że stosownie do treści art.223 §2 pkt 1 Ordynacji podatkowej odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Natomiast zgodnie z art. 12§1 ustawy Ordynacji podatkowej jeżeli początkiem terminu określonego w dniach jest pewne zdarzenie, przy obliczaniu tego…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 21 października 2010 r., I SA/Łd 654/10 za organem
…nadanego w Urzędzie Pocztowym A. Kolegium wskazało na art. 223 § 2 Ordynacji podatkowej, na podstawie którego ustaliło, że termin do wniesienia odwołania upłynął 22 stycznia 2010 r. Kolegium stwierdziło, że terminy w postępowaniu administracyjnym są terminami zawitymi, których niedotrzymanie powoduje ujemne skutki…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 21 października 2010 r., I SA/Łd 655/10 za organem
…Zgodnie z art. 223 § 2 Ordynacji podatkowej termin do wniesienia odwołania wynosi 14 dni od dnia doręczenia lub ogłoszenia decyzji stronie. W przedmiotowej sprawie termin do wniesienia odwołania upłynął w dniu 22 stycznia 2010 r. Instytucja przywrócenia terminu została uregulowana w art. 162 Ordynacji podatkowej.
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 20 października 2010 r., I SA/Gl 433/10 za organem
…zostało wniesione z uchybieniem terminu przewidzianego w art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej i w związku z tym pozostawiono to odwołanie bez rozpatrzenia. Powyższe postanowienie zostało wydane na podstawie art. 228 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. – Ordynacja podatkowa (tekst jednolity: Dz. U. z 2005r.…
CBOSA - Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 20 października 2010 r., I SA/Go 881/10 za organem
…do tego, czy odwołujący się przekroczył termin określony w art. 223 § 2 ww. ustawy, w przeciwnym razie postanowienie takie narusza podstawowe zasady postępowania wynikające z art. 121, art.122 oraz art. 124 ww. ustawy. Strona zarzuciła, iż organ bez szczegółowej analizy okoliczności doręczenia zaskarżonej decyzji…
CBOSA