Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok WSA w Warszawie z 27 listopada 2009 r., III SA/Wa 1252/09 za stroną
…pełnomocnika adresu do doręczeń, 4) art. 153 § 2 w zw. z art. 223 § 2 O.p. - poprzez uznanie, iż termin na wniesienie odwołania upłynął dnia 31 grudnia 2008 r. tj. po upływie 14 dni od daty bezpodstawnego uznania decyzji z dnia [...] grudnia 2008 r. za doręczoną.
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 27 listopada 2009 r., III SA/Wa 1253/09 za stroną
…zaczął biec termin do wniesienia odwołania, określony w art. 223 § 2 pkt 1 O.p. Termin ten nie upłynął w dniu 31 grudnia 2007 r. Odwołanie natomiast zostało złożone dopiero 14 stycznia 2008r. Z akt sprawy nie wynika, aby organ podatkowy podejmował jakiekolwiek inne czynności związane z doręczeniem decyzji w innych…
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 29 października 2009 r., III SA/Po 575/09 za stroną
…z 19 maja 2009 r. nr [...], wydanym na podstawie art. 223 § 2 pkt 1 oraz art. 228 § 1 pkt 2 Ordynacji podatkowej stwierdziło uchybienie terminowi do wniesienia odwołania. W uzasadnieniu wskazano, że organ podatkowy doręczył przedmiotową decyzję podatnikowi w dniu 05 grudnia 2008 r.( doręczenie zastępcze), zaś…
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 29 października 2009 r., III SA/Po 574/09 za stroną
…z 19 maja 2009 r. nr [...], wydanym na podstawie art. 223 § 2 pkt 1 oraz art. 228 § 1 pkt 2 Ordynacji podatkowej stwierdziło uchybienie terminowi do wniesienia odwołania. W uzasadnieniu wskazano, że organ podatkowy doręczył przedmiotową decyzję podatnikowi w dniu 05 grudnia 2008 r.( doręczenie zastępcze), zaś…
CBOSA - Wyrok WSA w Kielcach z 29 października 2009 r., I SA/Ke 201/09 za organem
…Organ zważyło, iż zgodnie z art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej, stanowiącym, że odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie, termin do wniesienia odwołania od decyzji wydanej przez Wójta Gminy S. upłynął w dniu 12 marca 2008 r., a w dniu 13 marca 2008 r. decyzja stała się ostateczna.
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 21 października 2009 r., III SA/Wa 862/09 za organem
…terminu przewidzianego do jego wniesienia, określonego w art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r., Nr 8 , poz. 60 ze zm.). Jak wynika z akt sprawy decyzję z dnia [...] grudnia 2008 r. organ podatkowy - Naczelnik [...] Urzędu Skarbowego W. - bezskutecznie próbował…
CBOSA - Wyrok WSA w Krakowie z 21 października 2009 r., I SA/Kr 801/09 za organem
…o jej niepodjęciu (odwołanie wnosi się w terminie 14 dni – art. 223 § 2 Ordynacji podatkowej). Należy przy tym zauważyć, że ani w zażaleniu z dnia 25 listopada 2002r., ani w piśmie z dnia 24 stycznia 2008r., strony nie wnioskowały o przywrócenie terminu do złożenia odwołania.
CBOSA - Wyrok WSA w Szczecinie z 15 października 2009 r., I SA/Sz 213/08 za organem
…Ponadto w myśl art. 223 § 2 pkt 1 O.p. odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Odnosząc przytoczone przepisy do stanu faktycznego niniejszej sprawy należy wskazać, że czternastodniowy termin do wniesienia odwołania od przedmiotowej decyzji podatkowej upłynął w dniu 26 października…
CBOSA - Wyrok WSA w Szczecinie z 15 października 2009 r., I SA/Sz 216/08 za organem
…Ponadto w myśl art. 223 § 2 pkt 1 O.p. odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Odnosząc przytoczone przepisy do stanu faktycznego niniejszej sprawy należy wskazać, że czternastodniowy termin do wniesienia odwołania od przedmiotowej decyzji podatkowej upłynął w dniu 23 marca 2007 r.…
CBOSA - Wyrok WSA w Szczecinie z 15 października 2009 r., I SA/Sz 215/08 za organem
…Ponadto w myśl art. 223 § 2 pkt 1 O.p. odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Odnosząc przytoczone przepisy do stanu faktycznego niniejszej sprawy należy wskazać, że czternastodniowy termin do wniesienia odwołania od przedmiotowej decyzji podatkowej upłynął w dniu 21 kwietnia 2006 r.…
CBOSA - Wyrok WSA w Szczecinie z 15 października 2009 r., I SA/Sz 214/08 za organem
…Ponadto w myśl art. 223 § 2 pkt 1 O.p. odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Odnosząc przytoczone przepisy do stanu faktycznego niniejszej sprawy należy wskazać, że czternastodniowy termin do wniesienia odwołania od przedmiotowej decyzji podatkowej upłynął w dniu 4 maja 2005 r.…
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 13 października 2009 r., I SA/Gl 194/09 za organem
…zostało wniesione z uchybieniem terminu przewidzianego w art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej i wobec tego odwołanie pozostawił bez rozpatrzenia. W uzasadnieniu stwierdził, że powyższa decyzja została doręczona stronie w dniu 30 lipca 2007 r. i w związku z tym termin do wniesienia odwołania upłynął w dniu 13…
CBOSA - Wyrok NSA z 1 października 2009 r., I FSK 854/08 za organem
…podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), w art. 223 stanowi, że odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 18 września 2009 r., I SA/Łd 430/09 za stroną
…termin do złożenia odwołania przewidziany w art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej. Termin ten skończył bieg w dniu 19 stycznia 2009 r. Odwołanie od decyzji zostało zatem wniesione w terminie (16 stycznia br.). W konsekwencji organ odwoławczy bezzasadnie dokonał merytorycznej oceny wniosku pełnomocnika strony o…
CBOSA - Wyrok WSA w Lublinie z 18 września 2009 r., I SA/Lu 225/09 za organem
…zł wniesione zostało z uchybieniem terminu określonego w art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej. W uzasadnieniu zaskarżonego postanowienia Dyrektor Izby Skarbowej podnosił, że decyzją z dnia [...] Naczelnik Urzędu Skarbowego określił wysokość dochodu nieznajdującego pokrycia w ujawnionych źródłach przychodów za 2002…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 18 września 2009 r., I SA/Łd 610/09 za organem
…przez podatnika z uchybieniem terminu określonego w art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29.08.1997 r. – Ordynacja podatkowa ( Dz.U. Dz 2005 r. nr 8, poz. 60 ze zm.) – dalej O.p. W uzasadnieniu podano ,że wobec niemożności doręczenia Panu M. M., pełnomocnikowi podatnika, decyzji Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego Ł-G…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 18 września 2009 r., I SA/Łd 609/09 za organem
…przez podatnika z uchybieniem terminu określonego w art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29.08.1997 r. – Ordynacja podatkowa ( Dz.U. 2005 r. nr 8, poz. 60 ze zm. ) – dalej O.p. W uzasadnieniu podano ,że wobec niemożności doręczenia Panu M. M., pełnomocnikowi podatnika, decyzji Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego Ł-G…
CBOSA - Wyrok WSA w Lublinie z 18 września 2009 r., I SA/Lu 226/09 za organem
…Dyrektor Izby Skarbowej argumentował, że stosownie do art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej oraz pouczenia zawartego w treści decyzji organu pierwszej instancji odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji. Przewidując 14-dniowy termin do wniesienia odwołania od decyzji organu podatkowego…
CBOSA - Wyrok WSA w Kielcach z 17 września 2009 r., I SA/Ke 268/09 za organem
…pierwszej instancji w dniu 14 lutego 2009r. to określony w art. 223 § 2 Ordynacji podatkowej 14-dniowy termin do wniesienia przez nią odwołania upływał z dniem 28 lutego 2009r. Prawidłowo zatem w oparciu o art. 228 § 1 pkt 2 Ordynacji podatkowej organ odwoławczy stwierdził uchybienie terminu do wniesienia odwołania.
CBOSA - Wyrok WSA w Kielcach z 17 września 2009 r., I SA/Ke 265/09 za organem
…A. Sz. dn. 29.02.2008r. Organ wskazuje, że zgodnie z art.223 §2 pkt 1 ustawy z dnia 29 .08.1997r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2005r., nr 8, poz.60 ze zm) – odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie (pełnomocnikowi strony).
CBOSA