Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 223 § 2 Ordynacja podatkowaWyczyść filtry

9 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Lublinie z 8 grudnia 2006 r., I SA/Lu 514/06 za organem

    …Urzędu Gminy B. w dniu 25 kwietnia 2006r. Zgodnie z art.223 § 2 ustawy Ordynacja podatkowa odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Termin do wniesienia odwołania upłynął w dniu 21 kwietnia 2006r. Strona nie złożyła wniosku o przywrócenie terminu do jego wniesienia . W tej sytuacji…

    CBOSA
  2. Wyrok WSA we Wrocławiu z 24 listopada 2006 r., I SA/Wr 1106/06 za organem

    …r. wniesione zostało z uchybieniem terminowi określonemu w art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm. zwanej dalej "O.p."). Z akt sprawy wynika, że powołana decyzja organu podatkowego pierwszej instancji została wysłana do podatnika dnia…

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Lublinie z 27 września 2006 r., I SA/Lu 216/06 za stroną

    …III SA 1716/99 , LEX nr 45409 /. Zgodnie z przepisem art. 223§1 i §2 pkt.1 Ordynacji podatkowej, odwołanie wnosi się do właściwego organu podatkowego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję w terminie 14 dni od jej doręczenia.

    CBOSA
  4. Wyrok WSA w Lublinie z 27 września 2006 r., I SA/Lu 224/06 za organem

    …poprzez błędną interpretację i zastosowanie oraz art. 223 § 2 pkt. 1, art. 120, art. 122 Ordynacji podatkowej w ten sposób, że organy podatkowe nie działały na podstawie przepisów prawa i nie podjęły wszelkich niezbędnych działań w celu dokładniejszego wyjaśnienia stanu faktycznego – rozbieżności, co do osoby…

    CBOSA
  5. Wyrok WSA w Bydgoszczy z 22 sierpnia 2006 r., I SA/Bd 774/05 za organem

    …Zgodnie z art. 223 § 1 i 2 Ordynacji podatkowej, odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję. Odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Kielcach z 19 lipca 2006 r., I SA/Ke 103/06 za organem

    …z uchybieniem 14-dniowego terminu przewidzianego w art. 223 § 2 pkt 1 tej ustawy, nie narusza prawa W związku z tym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach orzekł jak w sentencji na podstawie art.151 ustawy z 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi /Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm./.

    CBOSA
  7. Wyrok WSA w Białymstoku z 27 czerwca 2006 r., I SA/Bk 89/06 za stroną

    TezaDoręczenie zastępcze pisma innej osobie niż jego adresat (art. 149 Ordynacji podatkowej), aby było skuteczne, może nastąpić jedynie w przypadku nieobecności adresata w mieszkaniu, przez co należy rozumieć miejsce zamieszkania adresata. Pismo adresowane do podatnika, na wskazany przez niego adres nie będący miejscem…

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Kielcach z 22 lutego 2006 r., I SA/Ke 299/05 za organem

    …- zostało wniesione z uchybieniem terminu określonego w art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej. W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ wskazał, że przedmiotowa decyzja została przesłana stronie za pośrednictwem poczty dnia 22.VII.2004r. Adresat przesyłki odebrał ją w dniu 29.VII.2004r. o czym świadczy adnotacja na…

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Lublinie z 17 lutego 2006 r., I SA/Lu 570/05 za organem

    …z uchybieniem terminu przewidzianego do jego wniesienia w art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej. W uzasadnieniu postanowienia stwierdzono, że decyzja organu I instancji zmieniająca rozliczenie w podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2003 r. oraz ustalająca dodatkowe zobowiązanie podatkowe w tym podatku…

    CBOSA