Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok WSA w Gliwicach z 29 listopada 2017 r., I SA/Gl 837/17 za stroną
…Przywołali treść art. 228 § 1, art. 223 § 1 i § 2 pkt 1, art. 12 § 1, § 5 i § 6 O.p. podnosząc, że odwołanie w przedmiotowej sprawie zostało złożone po upływie terminu ustawowo przewidzianego do dokonania tej czynności. Jednocześnie organ odwoławczy stwierdził, że w aktach sprawy nie znajduje się wniosek stron o…
CBOSA - Wyrok NSA z 15 listopada 2017 r., II FSK 2821/15 za organem
…Wskazując na treść art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p. organ zauważył, że odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie zgodnie z przepisami o doręczeniach a nie od daty otrzymania decyzji. W analizowanym przypadku decyzja została doręczona dorosłemu domownikowi pod adresem zamieszkania skarżącej.
CBOSA - Wyrok NSA z 7 listopada 2017 r., I GSK 1822/15 za organem
TezaUwzględniając przywołane terminy: 14 dni na złożenie odwołania (art. 223 § 2 O.p.), 14 dni na przekazanie odwołania przez organ I instancji organowi odwoławczemu (art. 227 § 1 O.p..), okres 2 miesięcy na załatwienie odwołania przez organ II instancji (art. 139 § 3 O.p.) oraz krótki okres na czynności pocztowe od dnia…
CBOSA - Wyrok WSA w Szczecinie z 10 października 2017 r., I SA/Sz 733/17 za stroną
…prawie i terminie do wniesienia odwołania, który w myśl art.223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm., zw. dalej jako: "O.p."), wynosił 14 dni. Organ uznał, że przedmiotowa decyzja została doręczona pełnomocnikowi strony - [...] na adres: [...] w dniu…
CBOSA - Wyrok NSA z 5 października 2017 r., II FSK 1257/17 za organem
…narusza rażąco przepisów prawa; - art. 228 O.p. w zw. z art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p. poprzez przyjęcie, że decyzja Burmistrza S. z dnia 25 lipca 2015 r. ustalająca skarżącemu zobowiązanie w podatku od nieruchomości za rok 2011 została prawidłowo doręczona; - art. 2 i art. 7 Konstytucji RP, czyli zasady…
CBOSA - Wyrok WSA we Wrocławiu z 13 lipca 2017 r., III SA/Wr 102/17 za stroną
…O.p. Dalej Dyrektor IC zauważył, że - stosownie do treści art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p. - odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 6 lipca 2017 r., V SA/Wa 288/17 za organem
…Uzasadniając swoje rozstrzygniecie organ odwoławczy podał, że zgodnie z art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p. odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 16 maja 2017 r., III SA/Wa 2971/16 za organem
…Organ odwoławczy wskazał, że w myśl przepisów art. 223 § 1 i § 2 pkt 1, art. 12 § 1, art. 228 § 1 pkt 2 O.p., skuteczność czynności procesowej w postaci złożenia odwołania, uzależniona jest od dokonania jej w terminie 14 dni, od dnia doręczenia decyzji.
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 11 kwietnia 2017 r., V SA/Wa 826/16 za organem
…i poparła zarzut obrazy art. 228 § 1 pkt 2 w zw. z art. 223 § 2 Ordynacji podatkowej (Dz. U. z 2015 r. poz. 613, z późn.zm.), dalej jako: "o.p." formułując zarzut naruszenia przepisów postępowania mający według Strony wpływ na wynik sprawy, mianowicie art. 150 o.p. w zw.
CBOSA - Wyrok WSA w Gdańsku z 14 marca 2017 r., I SA/Gd 1733/16 za organem
…Zgodnie z przepisem art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej (zwanej dalej O.p.) odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Na podstawie akt sprawy Kolegium stwierdziło, że zaskarżona decyzja została doręczoną stronie w dniu 6 października 2015 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie…
CBOSA - Wyrok WSA w Gdańsku z 14 marca 2017 r., I SA/Gd 1734/16 za organem
…Zgodnie z przepisem art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej (zwanej dalej O.p.) odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Na podstawie akt sprawy Kolegium stwierdziło, że zaskarżona decyzja została doręczoną stronie w dniu 6 października 2015 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie…
CBOSA - Wyrok WSA w Gdańsku z 14 marca 2017 r., I SA/Gd 1732/16 za organem
…Zgodnie z przepisem art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej (zwanej dalej O.p.) odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Na podstawie akt sprawy Kolegium stwierdziło, że zaskarżona decyzja została doręczoną stronie w dniu 6 października 2015r. (dowód: zwrotne potwierdzenie…
CBOSA - Wyrok WSA we Wrocławiu z 8 marca 2017 r., I SA/Wr 1536/16 za organem
…Zgodnie z art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p. odwołanie od decyzji wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Stosownie do treści powołanego przepisu, w rozpatrywanej sprawie ostateczny termin do złożenia…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 28 lutego 2017 r., V SA/Wa 3291/16 za organem
…w art. 150 O.p. w dniu 18 maja 2015 r. Zgodnie z art. 223 § 2 pkt 1 O.p. Skarżąca miała prawo wniesienia odwołania do Dyrektora IC w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji, a zatem do dnia 1 czerwca 2015 r. Odwołanie Skarżącej zostało nadane w UP S. w dniu 14 września 2016 r., a więc zostało złożone po upływie…
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 22 lutego 2017 r., I SA/Po 918/16 za organem
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Karol Pawlicki Sędziowie Sędzia WSA Barbara Rennert (spr.) Sędzia WSA Aleksandra Kiersnowska - Tylewicz Protokolant: sekretarz sądowy Krzysztof Dzierzgowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 22 lutego 2017 r. sprawy…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 22 lutego 2017 r., I SA/Łd 924/16 za organem
…decyzję doręczono podatnikowi [...], a zatem wynikający z art. 223 § 2 ustawy Ordynacja podatkowa czternastodniowy termin do wniesienia odwołania upłynął z 11 lipca 2016r. Tymczasem A. P. sporządził odwołanie i złożył je w Urzędzie Gminy w Z. 12 lipca 2016 r. W tym stanie rzeczy na podstawie art. 228 § 1 pkt 2 w…
CBOSA - Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 15 lutego 2017 r., II SA/Go 1042/16 za stroną
…powołując się na przepis art. 162 § 1 i 2, art. 163 § 2, art. 223 § 1 i 2 oraz art. 228 § 1 pkt 2 i § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa ( Dz. U. z 2015 r. poz. 613 ze zm. - określanej dalej jako o.p.) odmówił przywrócenia terminu do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego z…
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 23 stycznia 2017 r., I SA/Gl 902/16 za organem
…zatem liczyć czternastodniowy termin, o którym mowa w art. 223 § 2 pkt 1 o.p. tj. termin, w którym strona winna była złożyć odwołanie. Termin ten upłynął z dniem 28 października 2015 r. Odwołanie nie zostało złożone przez skarżącego w tym terminie.
CBOSA - Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 18 stycznia 2017 r., I SA/Go 446/16 za organem
…niewłaściwego zastosowania art. 228 § 1 pkt 2 w zw. z art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p. W ocenie skarżącego odwołanie od decyzji Burmistrza z dnia [...] lipca 2015 r. nie powinno być uznane za złożone z uchybieniem terminu do jego wniesienia, gdyż decyzja Burmistrza nie została prawidłowo doręczona.
CBOSA