Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok WSA w Gliwicach z 10 grudnia 2012 r., I SA/Gl 416/12 za stroną
…z uchybieniem terminu przewidzianego do jego wniesienia w art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej. W związku z tym odwołanie pozostawił bez rozpatrzenia. W uzasadnieniu rozstrzygnięcia Dyrektor Izby Skarbowej wyjaśnił, iż stosownie do postanowień art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 ustawy Ordynacja podatkowa, odwołanie wnosi się…
CBOSA - Wyrok WSA w Szczecinie z 5 grudnia 2012 r., I SA/Sz 383/12 za stroną
…po upływie ustawowego terminu, tj. z naruszeniem przepisu art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej. Ponadto, podatnik nie złożył wniosku o przywrócenie terminu do wniesienia odwołania. W skardze z dnia [...] r. na powyższe postanowienie, uzupełnionej pismem z dnia [...] r., skarżący podniósł, że wskazał organowi…
CBOSA - Wyrok WSA w Krakowie z 14 listopada 2012 r., I SA/Kr 1258/12 za stroną
…i zarzucając mu naruszenie przepisów art. 162 § 1 i 2 oraz art. 223 § 1 pkt 1 O.p. Skarżąca wskazała, iż niezasadnym jest przyjęcie, że początkiem biegu 7-dniowego terminu do złożenia wniosku o przywrócenie terminu był dzień następujący po dniu zakończenia jej hospitalizacji, tj. 9 marca 2012 r. Skarżąca kwestionuje…
CBOSA - Wyrok WSA w Lublinie z 9 listopada 2012 r., I SA/Lu 747/12 za organem
…odwołania organ podatkowy stwierdził, że na podstawie art. 223 § 2 pkt 1 O.p. strona na 14 dni na złożenie odwołania od decyzji pierwszoinstancyjnej. Zgodnie z art. 162 § 1 O.p., w razie uchybienia terminu należy termin ten przywrócić na wniosek zainteresowanego, jeżeli uprawdopodobni, że uchybienie nastąpiło bez jego…
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 25 października 2012 r., III SA/Gl 1176/12 za organem
…wniesienie w ustawowym 14 dniowym terminie odwołania – art. 223 § 1 i 2 O.p.- uznał, że strona tego warunku nie dopełniła. Zakwestionowana odwołaniem decyzja została prawidłowo doręczona w trybie art. 151 O.p. Zgodnie bowiem z tym przepisie osobom prawnym oraz jednostkom organizacyjnym niemającym osobowości prawnej…
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 25 października 2012 r., III SA/Gl 1178/12 za organem
…wniesienie w ustawowym 14 dniowym terminie odwołania – art. 223 § 1 i 2 O.p.- uznał, że strona tego warunku nie dopełniła. Zakwestionowana odwołaniem decyzja została prawidłowo doręczona w trybie art. 151 O.p. Zgodnie bowiem z tym przepisie osobom prawnym oraz jednostkom organizacyjnym niemającym osobowości prawnej…
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 25 października 2012 r., III SA/Gl 1177/12 za organem
…wniesienie w ustawowym 14 dniowym terminie odwołania – art. 223 § 1 i 2 O.p.- uznał, że strona tego warunku nie dopełniła. Zakwestionowana odwołaniem decyzja została prawidłowo doręczona w trybie art. 151 O.p. Zgodnie bowiem z tym przepisie osobom prawnym oraz jednostkom organizacyjnym niemającym osobowości prawnej…
CBOSA - Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 17 października 2012 r., I SA/Go 377/12 za organem
…Zgodnie z regulacją art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję. Odwołanie to wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 10 października 2012 r., I SA/Go 380/12 za organem
…Zgodnie z regulacją art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję. Odwołanie to wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 10 października 2012 r., I SA/Go 379/12 za organem
…Zgodnie z regulacją art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję. Odwołanie to wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Rzeszowie z 5 października 2012 r., I SA/Rz 642/12 za stroną
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. NSA Maria Serafin-Kosowska Sędziowie WSA Grzegorz Panek SO del. Jarosław Szaro /spr./ Protokolant ref. st. Eliza Kaplita-Wójcik po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 5 października 2012 r. sprawy ze skargi B. G.…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 4 października 2012 r., III SA/Wa 31/12 za organem
…podatkowej, tj. art. 228 § 1 pkt 2 w związku z art. 12, art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 stwierdzając, iż przedmiotowe zażalenie zostało złożone z uchybieniem terminu. W niniejszej sprawie jest poza sporem, że przesyłka zawierająca zażalenie została nadana w urzędzie pocztowym w dniu 29 marca 2011 r.. Oznaczenia pocztowe,…
CBOSA - Wyrok WSA w Gdańsku z 12 września 2012 r., I SA/Gd 225/12 za organem
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Elżbieta Rischka (spr.), Sędziowie Sędzia NSA Małgorzata Tomaszewska, Sędzia WSA Ewa Wojtynowska, Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Monika Fabińska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 12 września 2012…
CBOSA - Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 29 sierpnia 2012 r., I SA/Go 308/12 za stroną
…Otóż zgodnie z art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 8, poz. 60 ze zm.) zw. dalej ordynacja podatkowa, odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 8 sierpnia 2012 r., I SA/Po 497/12 za organem
…W myśl art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p. odwołanie wnosi się do właściwego organu w terminie 14 dni od doręczenia stronie decyzji. Stosownie do przepisów art. 162 § 1 i § 2 O.p. w razie uchybienia terminu należy przywrócić termin na wniosek zainteresowanego, jeżeli uprawdopodobni, że uchybienie nastąpiło bez jego winy.
CBOSA - Wyrok WSA w Kielcach z 21 czerwca 2012 r., I SA/Ke 150/12 za organem
…2012 r. 1.4. Organ odwoławczy powołał treść przepisu art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej określającego sposób i termin wniesienia odwołania. Wskazał, że w decyzji zostało zawarte prawidłowe pouczenie o terminie i sposobie wniesienia środka odwoławczego.
CBOSA - Wyrok NSA z 24 maja 2012 r., I FSK 1052/11 za organem
…gdy termin do dokonania tej czynności upłynął, zgodnie z art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r., Nr 8, poz. 60 ze zm., dalej O.p.), 9 lipca 2010 r. Sąd zaznaczył, że w przedmiotowej sprawie spółka ustanowiła dwóch pełnomocników do jej reprezentowania w prowadzonym…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 27 lutego 2012 r., III SA/Wa 3171/11 za stroną
…Jak stanowi art. 223. § 1 i 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej - odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. W przypadku niezachowania tego terminu organ odwoławczy stwierdza w formie postanowienia -…
CBOSA - Wyrok NSA z 8 lutego 2012 r., II FSK 1497/10 za organem
…skarżącej w dniu 2 lipca 2009 r. Zgodnie z dyspozycją art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p. ustawowy termin do skutecznego wniesienia środka zaskarżenia upływał w rozpoznawanej sprawie w dniu 16 lipca 2009 r. Następnie, odwołując się do dyspozycji art.12 § 6 pkt 2 O.p. Sąd stwierdził, że dla zachowania terminu do wniesienia…
CBOSA - Wyrok WSA w Olsztynie z 2 lutego 2012 r., I SA/Ol 395/11 za organem
…Organ wskazał, że zgodnie z art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej oraz stosownie do pouczenia zawartego w zaskarżonej decyzji, odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję, w terminie 14 dni od dnia doręczenia tej decyzji stronie.
CBOSA