Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok WSA w Gliwicach z 15 grudnia 2011 r., I SA/Gl 555/11 za stroną
…się bieg terminu do wniesienia od niej odwołania ( art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej ). Brak prawidłowego doręczenia decyzji stronie, konkretnej osobie fizycznej powoduje, że strona nie nabywa prawa do wniesienia odwołania od takiej nieistniejącej decyzji ( tak wyrok WSA w Szczecinie z dnia 4 czerwca 2009…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 6 grudnia 2011 r., I SA/Łd 905/11 za organem
…skuteczne uznać należy z dniem 5 listopada 2010 r. W myśl art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p., odwołanie od decyzji wnosi się w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia za pośrednictwem organu, który wydał decyzję. Wobec powyższego termin do wniesienia odwołania w przedmiotowej sprawie upłynął podatniczce w dniu 19 listopada…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 6 grudnia 2011 r., I SA/Łd 907/11 za organem
…skuteczne uznać należy z dniem 5 listopada 2010 r. W myśl art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p., odwołanie od decyzji wnosi się w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia za pośrednictwem organu, który wydał decyzję. Wobec powyższego termin do wniesienia odwołania w przedmiotowej sprawie upłynął podatniczce w dniu 19 listopada…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 6 grudnia 2011 r., I SA/Łd 906/11 za organem
…skuteczne uznać należy z dniem 5 listopada 2010 r. W myśl art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p., odwołanie od decyzji wnosi się w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia za pośrednictwem organu, który wydał decyzję. Wobec powyższego termin do wniesienia odwołania w przedmiotowej sprawie upłynął podatniczce w dniu 19 listopada…
CBOSA - Wyrok WSA w Kielcach z 5 października 2011 r., I SA/Ke 407/11 za stroną
…[...]zostało wniesione z uchybieniem terminu określonego w art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej. 1.2 W uzasadnieniu organ wyjaśnił, że decyzją z dnia [...]. Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w K. określił "A" D. Sp. z o.o. z siedzibą w K. zobowiązanie podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych za 2008r. w…
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 29 września 2011 r., III SA/Gl 2225/10 za stroną
…odwołania, a to na podstawie art. 228 § 1 pkt 2 oraz art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( j.t. Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ). Uzasadniając swoje stanowisko wskazał, że w zaskarżonej odwołaniem decyzji organ pierwszej instancji zawarł prawidłowe pouczenie, iż służy od niej prawo…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 20 czerwca 2011 r., III SA/Wa 3114/10 za organem
…- zgodnie z przepisami art. 210 § 1 pkt 7, art. 220 i art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p. Wyjaśnił, iż z przepisów tych nie wynika obowiązek organu podatkowego informowania podatnika o sposobie postępowania w sytuacji, gdy odwołanie zostało wniesione z uchybieniem ustawowego terminu.
CBOSA - Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 26 maja 2011 r., I SA/Go 291/11 za organem
…że skarga nie zasługuje na uwzględnienie Zgodnie z art. 223 § 1 i § 2 pkt. 1 ordynacji podatkowej odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Kielcach z 7 kwietnia 2011 r., I SA/Ke 545/10 za organem
…Jak wskazał organ, zgodnie z art. 223 § 2 pkt 1 ustawy Ordynacja podatkowa, odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego który wydał decyzję w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 22 marca 2011 r., III SA/Gl 2201/10 za organem
…nr [...] wydanym z powołaniem się na art. 228 § 1 pkt 2 i art. 223 § 2 ustawy z 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005r. nr 8 poz. 60 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w K. stwierdził uchybienie terminu do wniesienia zażaleń od postanowień Naczelnika Urzędu Skarbowego w M. z dnia [...] r.…
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 22 marca 2011 r., III SA/Gl 2200/10 za organem
…nr [...] wydanym z powołaniem się na art. 228 § 1 pkt 2 i art. 223 § 2 ustawy z 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005r. nr 8 poz. 60 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w K. stwierdził uchybienie terminu do wniesienia odwołań od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego w M. z dnia [...] r. nr…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 16 marca 2011 r., I SA/Łd 1426/10 za organem
…Mając to na uwadze organ powołał się na regulację art. 220 § 1 OP i art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 OP zauważając ,że odwołanie winno być wniesione w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. W okolicznościach sprawy w ocenie SKO termin ten rozpoczął swój bieg od dnia [...] r. i upływał w dniu [...]r. Skoro strona…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 3 marca 2011 r., I SA/Łd 93/11 za organem
…do wniesienia tego środka zaskarżenia, wynikający z treści art. 223 § 2 pkt 1 O.p., rozpoczął bieg [...] r., z chwilą doręczenia decyzji organu pierwszej instancji do rąk strony. W konsekwencji termin ten upłynął zanim zostało złożone przedmiotowe odwołanie.
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 3 marca 2011 r., I SA/Łd 94/11 za organem
…do wniesienia tego środka zaskarżenia, wynikający z treści art. 223 § 2 pkt 1 O.p., rozpoczął bieg 20 września 2010 r., z chwilą doręczenia decyzji organu pierwszej instancji do rąk strony. W konsekwencji termin ten upłynął zanim zostało złożone przedmiotowe odwołanie.
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 16 lutego 2011 r., III SA/Gl 1767/10 za organem
…nr [...] wydanym z powołaniem się na art. 228 § 1 pkt 2 i art. 223 § 2 ustawy z 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005r. nr 8 poz. 60 ze zm.) Dyrektor Izby Celnej w K. stwierdził uchybienie terminu do wniesienia odwołania na od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego w R. z dnia [...] r. nr…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 18 stycznia 2011 r., I SA/Rz 776/10
…sierpnia 2010r. - wydanym na podstawie art. 220 § 1 i art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 228 § 1 pkt 2 Ordynacji podatkowej - po rozpoznaniu odwołania M. T. od decyzji Wójta Gminy K. z [...] stycznia "2009r.", stwierdziło uchybienie terminu do wniesienia odwołania, 3) nr [...] z dnia [...] sierpnia 2010r. - wydanym na…
CBOSA - Wyrok WSA w Lublinie z 14 stycznia 2011 r., I SA/Lu 628/10 za organem
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Halina Chitrosz, Sędziowie WSA Wojciech Kręcisz (sprawozdawca),, NSA Anna Kwiatek, Protokolant Asystent sędziego Anna Strzelec, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 14 stycznia 2011 r. sprawy ze skargi T.…
CBOSA