Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 223 § 1 Ordynacja podatkowaWyczyść filtry

17 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Gliwicach z 15 grudnia 2011 r., I SA/Gl 555/11 za stroną

    …się bieg terminu do wniesienia od niej odwołania ( art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej ). Brak prawidłowego doręczenia decyzji stronie, konkretnej osobie fizycznej powoduje, że strona nie nabywa prawa do wniesienia odwołania od takiej nieistniejącej decyzji ( tak wyrok WSA w Szczecinie z dnia 4 czerwca 2009…

    CBOSA
  2. Wyrok WSA w Łodzi z 6 grudnia 2011 r., I SA/Łd 905/11 za organem

    …skuteczne uznać należy z dniem 5 listopada 2010 r. W myśl art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p., odwołanie od decyzji wnosi się w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia za pośrednictwem organu, który wydał decyzję. Wobec powyższego termin do wniesienia odwołania w przedmiotowej sprawie upłynął podatniczce w dniu 19 listopada…

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Łodzi z 6 grudnia 2011 r., I SA/Łd 907/11 za organem

    …skuteczne uznać należy z dniem 5 listopada 2010 r. W myśl art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p., odwołanie od decyzji wnosi się w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia za pośrednictwem organu, który wydał decyzję. Wobec powyższego termin do wniesienia odwołania w przedmiotowej sprawie upłynął podatniczce w dniu 19 listopada…

    CBOSA
  4. Wyrok WSA w Łodzi z 6 grudnia 2011 r., I SA/Łd 906/11 za organem

    …skuteczne uznać należy z dniem 5 listopada 2010 r. W myśl art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p., odwołanie od decyzji wnosi się w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia za pośrednictwem organu, który wydał decyzję. Wobec powyższego termin do wniesienia odwołania w przedmiotowej sprawie upłynął podatniczce w dniu 19 listopada…

    CBOSA
  5. Wyrok WSA w Kielcach z 5 października 2011 r., I SA/Ke 407/11 za stroną

    …[...]zostało wniesione z uchybieniem terminu określonego w art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej. 1.2 W uzasadnieniu organ wyjaśnił, że decyzją z dnia [...]. Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w K. określił "A" D. Sp. z o.o. z siedzibą w K. zobowiązanie podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych za 2008r. w…

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Gliwicach z 29 września 2011 r., III SA/Gl 2225/10 za stroną

    …odwołania, a to na podstawie art. 228 § 1 pkt 2 oraz art. 223 § 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( j.t. Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ). Uzasadniając swoje stanowisko wskazał, że w zaskarżonej odwołaniem decyzji organ pierwszej instancji zawarł prawidłowe pouczenie, iż służy od niej prawo…

    CBOSA
  7. Wyrok WSA w Warszawie z 20 czerwca 2011 r., III SA/Wa 3114/10 za organem

    …- zgodnie z przepisami art. 210 § 1 pkt 7, art. 220 i art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 O.p. Wyjaśnił, iż z przepisów tych nie wynika obowiązek organu podatkowego informowania podatnika o sposobie postępowania w sytuacji, gdy odwołanie zostało wniesione z uchybieniem ustawowego terminu.

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 26 maja 2011 r., I SA/Go 291/11 za organem

    …że skarga nie zasługuje na uwzględnienie Zgodnie z art. 223 § 1 i § 2 pkt. 1 ordynacji podatkowej odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego, który wydał decyzję w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Kielcach z 7 kwietnia 2011 r., I SA/Ke 545/10 za organem

    …Jak wskazał organ, zgodnie z art. 223 § 2 pkt 1 ustawy Ordynacja podatkowa, odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu podatkowego który wydał decyzję w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Gliwicach z 22 marca 2011 r., III SA/Gl 2201/10 za organem

    …nr [...] wydanym z powołaniem się na art. 228 § 1 pkt 2 i art. 223 § 2 ustawy z 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005r. nr 8 poz. 60 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w K. stwierdził uchybienie terminu do wniesienia zażaleń od postanowień Naczelnika Urzędu Skarbowego w M. z dnia [...] r.…

    CBOSA
  11. Wyrok WSA w Gliwicach z 22 marca 2011 r., III SA/Gl 2200/10 za organem

    …nr [...] wydanym z powołaniem się na art. 228 § 1 pkt 2 i art. 223 § 2 ustawy z 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005r. nr 8 poz. 60 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w K. stwierdził uchybienie terminu do wniesienia odwołań od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego w M. z dnia [...] r. nr…

    CBOSA
  12. Wyrok WSA w Łodzi z 16 marca 2011 r., I SA/Łd 1426/10 za organem

    …Mając to na uwadze organ powołał się na regulację art. 220 § 1 OP i art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 OP zauważając ,że odwołanie winno być wniesione w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. W okolicznościach sprawy w ocenie SKO termin ten rozpoczął swój bieg od dnia [...] r. i upływał w dniu [...]r. Skoro strona…

    CBOSA
  13. Wyrok WSA w Łodzi z 3 marca 2011 r., I SA/Łd 93/11 za organem

    …do wniesienia tego środka zaskarżenia, wynikający z treści art. 223 § 2 pkt 1 O.p., rozpoczął bieg [...] r., z chwilą doręczenia decyzji organu pierwszej instancji do rąk strony. W konsekwencji termin ten upłynął zanim zostało złożone przedmiotowe odwołanie.

    CBOSA
  14. Wyrok WSA w Łodzi z 3 marca 2011 r., I SA/Łd 94/11 za organem

    …do wniesienia tego środka zaskarżenia, wynikający z treści art. 223 § 2 pkt 1 O.p., rozpoczął bieg 20 września 2010 r., z chwilą doręczenia decyzji organu pierwszej instancji do rąk strony. W konsekwencji termin ten upłynął zanim zostało złożone przedmiotowe odwołanie.

    CBOSA
  15. Wyrok WSA w Gliwicach z 16 lutego 2011 r., III SA/Gl 1767/10 za organem

    …nr [...] wydanym z powołaniem się na art. 228 § 1 pkt 2 i art. 223 § 2 ustawy z 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005r. nr 8 poz. 60 ze zm.) Dyrektor Izby Celnej w K. stwierdził uchybienie terminu do wniesienia odwołania na od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego w R. z dnia [...] r. nr…

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 18 stycznia 2011 r., I SA/Rz 776/10

    …sierpnia 2010r. - wydanym na podstawie art. 220 § 1 i art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 228 § 1 pkt 2 Ordynacji podatkowej - po rozpoznaniu odwołania M. T. od decyzji Wójta Gminy K. z [...] stycznia "2009r.", stwierdziło uchybienie terminu do wniesienia odwołania, 3) nr [...] z dnia [...] sierpnia 2010r. - wydanym na…

    CBOSA
  17. Wyrok WSA w Lublinie z 14 stycznia 2011 r., I SA/Lu 628/10 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Halina Chitrosz, Sędziowie WSA Wojciech Kręcisz (sprawozdawca),, NSA Anna Kwiatek, Protokolant Asystent sędziego Anna Strzelec, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 14 stycznia 2011 r. sprawy ze skargi T.…

    CBOSA