Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 222 Ordynacja podatkowaWyczyść filtry

15 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Gdańsku z 15 grudnia 2020 r., I SA/Gd 140/20 za stroną

    …poprzez jego uzupełnienie o elementy, o których mowa w art. 222 O.p. Przy czym pouczono stronę, że nieusunięcie braków w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania spowoduje pozostawienie go bez rozpatrzenia. Strona nie uzupełniła braków formalnych zażalenia, a wyznaczony termin upłynął bezskutecznie.

    CBOSA
  2. Wyrok WSA w Poznaniu z 11 grudnia 2020 r., I SA/Po 530/20 za organem

    …Zarzuciła naruszenie: 1. art. 222 O.p. poprzez wydanie orzeczenia wychodzącego poza zakres żądania odwołania, 2. art. 233 § 1 pkt 2 lit. a) O.p. poprzez jego niezastosowanie, 3. art. 233 § 2 O.p. poprzez jego błędne zastosowanie a przez to: 4. naruszenie art. 87 ust. 2, 6 i 7 u.p.t.u. poprzez jego niezastosowanie.

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Warszawie z 17 listopada 2020 r., III SA/Wa 887/20 za organem

    …w ustawowym terminie oraz czy spełnia warunki wynikające z art. 222 O.p.. Brak możliwości merytorycznego rozpatrzenia odwołania organ podatkowy stwierdza w formie postanowienia. Na mocy art. 228 § 1 pkt 2 O.p. organ odwoławczy stwierdza w formie postanowienia uchybienie terminowi do wniesienia odwołania.

    CBOSA
  4. Wyrok WSA w Poznaniu z 28 października 2020 r., I SA/Po 437/20 za organem

    …Odnosząc się do wskazanego wyżej zarzutu Sąd wyjaśnia, że zgodnie z art. 222 Ordynacji podatkowej odwołanie od decyzji organu podatkowego powinno zwierać zarzuty przeciw decyzji, określać istotę i zakres żądania będącego przedmiotem odwołania oraz wskazywać dowody uzasadniające to żądanie.

    CBOSA
  5. Wyrok WSA w Gliwicach z 9 października 2020 r., I SA/Gl 677/20 za organem

    …i zasądzenia kosztów postępowania zarzuciła naruszenie art. 222 w zw. z art. 233 § 2 O.p. w sytuacji, gdy w odwołaniu strona zaskarżyła decyzję organu jedynie w części, a tym samym decyzja w pozostałym zakresie stała się ostateczna i organ odwoławczy nie powinien orzekać co do całości decyzji.

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Krakowie z 31 sierpnia 2020 r., I SA/Kr 260/20 za stroną

    …treści odwołania osoba nie złożyła pisma, o którym mowa w art. 222 O.p., zaś jego rozpatrzenie przez organ odwoławczy, bez uprzedniego uzupełnienia tego braku, stanowi naruszenie przepisów postępowania, które nie tylko mogło mieć, ale miało istotny wpływ na wynik sprawy.

    CBOSA
  7. Wyrok WSA w Białymstoku z 26 sierpnia 2020 r., I SA/Bk 98/20 za organem

    …odwołaniu, wskazując, że nie spełnia ono wymogów z art. 222 o.p., tj. nie została określona istota i zakres żądania będącego przedmiotem odwołania. Organ pouczył skarżącego o 7- dniowym terminie do usunięcia braków odwołania, pod rygorem pozostawienia go bez rozpatrzenia.

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Lublinie z 19 sierpnia 2020 r., I SA/Lu 356/20 za stroną

    …rozpatrzenia, jeżeli nie spełnia warunków wynikających z art. 222 (§ 1). Postanowienia w sprawach wymienionych w § 1 są ostateczne (§ 2). W świetle powyższego stanu prawnego przede wszystkim należy stwierdzić, że fakt uchybienia terminowi do dokonania określonej czynności procesowej ma charakter obiektywny i wywołuje…

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Warszawie z 14 lipca 2020 r., III SA/Wa 857/20 za stroną

    …r. wezwał Stronę na podstawie art. 169 § 1 w związku z art. 222 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm., dalej: "O.p."), do usunięcia w terminie 7 dni braków formalnych pisma z [...] października 2019 r. poprzez sprecyzowanie jego charakteru, tj. czy stanowi ono…

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Warszawie z 25 czerwca 2020 r., III SA/Wa 1003/20 za organem

    …w terminie oraz czy spełnia wymagania określone w art. 222 O.p. Termin do wniesienia odwołania wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie (art. 223 § 2 pkt 1 O.p.). Jeżeli w trakcie badania wstępnego organ odwoławczy stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu do jego złożenia, wówczas wydaje…

    CBOSA
  11. Wyrok WSA w Lublinie z 24 czerwca 2020 r., III SAB/Lu 7/20 za organem

    …Z treści obu pism wynikało, że złożone odwołanie spełniało wszystkie wymogi wynikające z art. 222 Ordynacji podatkowej. Strona wyraźnie sprecyzowała swoje żądanie, wskazała zarzuty oraz dowody uzasadniające żądanie. Żądaniem skarżącej było zaskarżenie w całości decyzji podatkowej organu I instancji, wobec której…

    CBOSA
  12. Wyrok NSA z 4 czerwca 2020 r., II FSK 2238/19 za organem

    …art. 121 § 1, art. 122, art. 169 § 1, art. 220 § 1, art. 222, art. 223 § 1 i § 2, art. 228 § 1 pkt 2 Ordynacji Podatkowej, a także na podstawie błędnie ustalonego stanu faktycznego w zakresie momentu złożenia odwołania od decyzji; b) art. 169 § 1 w zw.

    CBOSA
  13. Wyrok WSA w Warszawie z 25 marca 2020 r., III SA/Wa 2128/19 za stroną

    …w terminie oraz czy spełnia wymagania określone w art. 222 O.p. Termin do wniesienia odwołania wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie (art. 223 § 2 pkt 1 O.p.). Jeżeli w trakcie badania wstępnego organ odwoławczy stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu do jego złożenia, wówczas wydaje…

    CBOSA
  14. Wyrok WSA w Warszawie z 19 lutego 2020 r., III SA/Wa 1833/19 za organem

    …jeżeli odwołanie nie spełnia warunków wynikających z art. 222 Ordynacji podatkowej. Sąd wytknął, że organ - mając świadomość istnienia formalnych braków zażalenia nie wezwał strony do usunięcia tych braków i uzupełnienia zażalenia o niezbędne elementy, chociaż taki obowiązek spoczywał na organie na podstaw ie art. 169…

    CBOSA
  15. Wyrok WSA w Opolu z 12 lutego 2020 r., I SA/Op 427/19 za organem

    …że nie odpowiada ono wymogom formalnym, określonym w art. 222 op i wezwało strony do usunięcia braków formalnych wniesionego środka zaskarżenia, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, informując przy tym o skutkach niewykonania wezwania. Wezwanie doręczono 11 lipca 2019 r. za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

    CBOSA