Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 153 § 1 Ordynacja podatkowaWyczyść filtry

3 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Lublinie z 28 listopada 2017 r., I SA/Lu 860/17 za organem

    …Po trzecie zaś - z art. 153 § 1 i § 2 O.p. jednoznacznie wynika, że odmowa przyjęcia pisma, doręczanego w trybie art. 141 § 1 pkt 1 tej ustawy, uznana została przez ustawodawcę za równoznaczną z doręczeniem w dniu odmowy jego przyjęcia przez adresata. W świetle powyższego kontrolowane postanowienie nie narusza prawa.

    CBOSA
  2. Wyrok WSA w Opolu z 17 listopada 2017 r., I SA/Op 371/17 za organem

    …ww. decyzji Wójta Gminy Pakosławice nastąpiło w trybie art. 153 § 1 O.p. w dniu 16 lutego 2017 r., wobec czego 14-dniowy termin do wniesienia od niej odwołania upłynął z dniem 2 marca 2017 r. Zatem odwołanie złożone przez podatnika osobiście w Urzędzie Gminy w dniu 28 kwietnia 2017 r. zostało złożone już po upływie…

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Opolu z 17 listopada 2017 r., I SA/Op 370/17 za organem

    …ww. decyzji Wójta Gminy Pakosławice nastąpiło w trybie art. 153 § 1 O.p. w dniu 16 lutego 2017 r., wobec czego 14-dniowy termin do wniesienia od niej odwołania upłynął z dniem 2 marca 2017 r. Zatem odwołanie złożone przez podatnika osobiście w urzędzie gminy w dniu 28 kwietnia 2017 r. należało uznać za spóźnione.

    CBOSA