Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 153 § 1 Ordynacja podatkowaWyczyść filtry

5 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Szczecinie z 11 grudnia 2013 r., I SA/Sz 748/13 za organem

    …228 § 1 pkt 1 i art. 223 § 2 pkt 1 w zw. z art. 145 § 2 i art. 153 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. - Ordynacja podatkowa (tj. Dz.U. z 2005r., Nr 8, poz. 60, ze zm.), dalej o.p., stwierdziło niedopuszczalność odwołania P. Spółka Akcyjna z siedzibą w [..] od decyzji z dnia 18 grudnia 2012r. znak: [..] wydanej przez…

    CBOSA
  2. Wyrok NSA z 6 września 2013 r., II FSK 2558/11 za organem

    …instancji miało miejsce w dniu 6 grudnia 2010 r., w trybie art. 153 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r.- Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. Z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), określanej dalej: "o,p." W związku z powyższym bieg terminu do wniesienia odwołania upłynął z dniem 20 grudnia 2010 r. Skoro pełnomocnik skarżącego P.…

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Warszawie z 14 czerwca 2013 r., V SA/Wa 752/13 za organem

    …przepisów prawa materialnego oraz procesowego: 1) art. 153 Ordynacji podatkowej, poprzez jego niewłaściwe zastosowanie, tj. poprzez błędne przyjęcie, że zaskarżona decyzja została skutecznie doręczona pełnomocnikowi skarżącej w dniu 20 grudnia 2012 r., podczas gdy odbioru zaskarżonej decyzji odmówił pracownik…

    CBOSA
  4. Wyrok NSA z 5 marca 2013 r., I FSK 658/12 za organem

    …zawierającej decyzje pierwszoinstancyjne, co zgodnie z art. 153 § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 Ordynacja Podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zmianami - dalej "O.p.") oznacza, że decyzje zostały doręczone w dniu odmowy ich przyjęcia, czyli w dniu 4 listopada 2010 r. Zatem termin do złożenia odwołania…

    CBOSA
  5. Wyrok NSA z 15 lutego 2013 r., II FSK 1719/11 za stroną

    …skutku w postaci doręczenia zastępczego wynikającego z art. 153 § 1 i 2 O.p. Okolicznością bez znaczenia zaś dla wniosku o przywrócenie terminu do wniesienia odwołania było to, czy pełnomocnik Spółki po dokonaniu u niego w marcu 2010 r. rozpoznania choroby powinien zawiadomić o niej organ podatkowy, bądź to czy o…

    CBOSA