Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok WSA w Warszawie z 10 lutego 2017 r., III SA/Wa 3317/15 za stroną
…Brak opisanych wyżej naruszeń powoduje, że Sąd oddala skargę na zaskarżoną decyzję (art. 151 P.p.s.a.). 3. Sąd w pierwszej kolejności uznał za zasadne odnieść się do zarzutu naruszenia przepisów art. 70 § 6 pkt 1 w związku z art. 70c O.p. przez ich niewłaściwą wykładnię, polegającą na przyjęciu, że zawiadomienie…
CBOSA - Wyrok NSA z 7 lutego 2017 r., II FSK 4015/14 za stroną
…Prawidłowe doręczenie w trybie art.150 w zw. z art.151 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.), dalej jako "O.p.", nastąpiło w dniu 5 grudnia 2013 r., a tym samym termin do wniesienia odwołania upłynął z dniem 19 grudnia 2013 r. Odwołanie zostało nadane w…
CBOSA - Wyrok NSA z 7 lutego 2017 r., II FSK 4014/14 za stroną
…nastąpiło prawidłowo w trybie art. 150 w związku z art. 151 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm. – dalej jako "O.p."), nastąpiło w dniu 5 grudnia 2013 r. Tym samym czternastodniowy termin do wniesienia odwołania upłynął z dniem 19 grudnia 2013 roku.
CBOSA - Wyrok NSA z 7 lutego 2017 r., II FSK 407/15 za stroną
…Z postanowienia tego wynikało, że prawidłowe doręczenie decyzji na podstawie art. 150 w zw. z art.151 O.p. nastąpiło w dniu 5 grudnia 2013 r., a tym samym termin do wniesienia odwołania upłynął w dniu 19 grudnia 2013 r. Odwołanie wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jego wniesienia zostało nadane przesyłką…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 7 lutego 2017 r., III SA/Wa 88/16 za stroną
…2014 r., pominął właściwy tryb doręczenia wskazany w art. 151 O.p., dlaczego do doręczenia tego jednego z wielu orzeczeń zastosowano doręczenie przez pracowników organu podatkowego, a nie przez operatora pocztowego oraz dlaczego Strona nie otrzymała arkusza odwoławczego, do czego miała prawo zgodnie z art. 227 § 2…
CBOSA - Wyrok NSA z 7 lutego 2017 r., II FSK 344/15 za stroną
…Z postanowienia tego wynikało, że prawidłowe doręczenie decyzji na podstawie art. 150 w zw. z art.151 O.p. nastąpiło w dniu 5 grudnia 2013 r., a tym samym termin do wniesienia odwołania upłynął w dniu 19 grudnia 2013 r. Odwołanie wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jego wniesienia zostało nadane przesyłką…
CBOSA - Wyrok NSA z 7 lutego 2017 r., II FSK 404/15 za stroną
…Z postanowienia tego wynikało, że prawidłowe doręczenie decyzji na podstawie art. 150 w zw. z art.151 O.p. nastąpiło w dniu 5 grudnia 2013 r., a tym samym termin do wniesienia odwołania upłynął w dniu 19 grudnia 2013 r. Odwołanie wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jego wniesienia zostało nadane przesyłką…
CBOSA - Wyrok NSA z 7 lutego 2017 r., II FSK 4013/14 za stroną
…Prawidłowe doręczenie w trybie art.150 w zw. z art.151 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.), dalej jako "O.p.", nastąpiło w dniu 5 grudnia 2013 r., a tym samym termin do wniesienia odwołania upłynął z dniem 19 grudnia 2013 r. Odwołanie zostało nadane w…
CBOSA - Wyrok NSA z 7 lutego 2017 r., II FSK 4016/14 za stroną
…Prawidłowe doręczenie w trybie art.150 w zw. z art.151 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.), dalej jako "O.p.", nastąpiło w dniu 5 grudnia 2013 r., a tym samym termin do wniesienia odwołania upłynął z dniem 19 grudnia 2013 r. Odwołanie zostało nadane w…
CBOSA - Wyrok NSA z 7 lutego 2017 r., II FSK 406/15 za stroną
…Z postanowienia tego wynikało, że prawidłowe doręczenie decyzji na podstawie art. 150 w zw. z art.151 O.p. nastąpiło w dniu 5 grudnia 2013 r., a tym samym termin do wniesienia odwołania upłynął w dniu 19 grudnia 2013 r. Odwołanie wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jego wniesienia zostało nadane przesyłką…
CBOSA - Wyrok NSA z 2 lutego 2017 r., I GSK 107/15 za organem
…2014 r., sygn. III SA/Lu 873/13, działając na postawie art. 151 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz. U. 2012 r., poz. 270 ze zm.; dalej: p.p.s.a.) oddalił skargę G. P. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Białej Podlaskiej z dnia [...] września 2013…
CBOSA - Wyrok NSA z 2 lutego 2017 r., I GSK 166/15 za organem
…2014 r., sygn. III SA/Lu 910/13, działając na postawie art. 151 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz. U. 2012 r., poz. 270 ze zm.; dalej: p.p.s.a.) oddalił skargę G. P. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Białej Podlaskiej z dnia [...] października…
CBOSA - Wyrok NSA z 2 lutego 2017 r., I GSK 502/15 za organem
…2014 r., sygn. III SA/Lu 911/13, działając na postawie art. 151 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz. U. 2012 r. poz. 270 ze zm.; dalej: p.p.s.a.) oddalił skargę G. P. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Białej Podlaskiej z dnia [...] października…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 31 stycznia 2017 r., III SA/Wa 732/16 za organem
…zastosowanie, gdy naruszono przepisy proceduralne O.p.; f) art. 151 i art. 151a O.p. - przez doręczenie decyzji na błędny adres, niezgodny z rejestrem KRS; g) art. 24 ust. 1 ustawy 28 września 1991r. o kontroli skarbowej (Dz. U. z 2011r. Nr 41, poz. 214, ze zm.; zwana dalej: "u.k.s.") przez jego zastosowanie, gdy nie…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 31 stycznia 2017 r., III SA/Wa 733/16 za organem
…do wniesienia odwołania od ww. decyzji DUKS, wskazując na art. 151 O.p. podniosła, że przepis ten traktując o lokalu siedziby nawiązuje do konkretnego adresu, który może wynikać z KRS. Skoro z art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 20 sierpnia 1997r. o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz. U. z 2007r. Nr 168. poz. 1186 ze zm.; dalej…
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 25 stycznia 2017 r., III SA/Po 662/16 za organem
…- zarzucono obrazę przepisów prawa procesowego, tj. art 151 § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity: Dz.U. z 2016 r., poz. 613 ze zm.) poprzez jego błędne zastosowanie i doręczenie decyzji Naczelnika Urzędu Celnego w K. osobie nieupoważnionej do odbioru korespondencji kierowanej do X…
CBOSA - Wyrok NSA z 19 stycznia 2017 r., II FSK 3895/14 za organem
…od nieruchomości za 2010 r. Jako podstawę prawną powołano art. 151 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn.: Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.; w skrócie: "p.p.s.a."). Wyrok jest dostępny na stronie internetowej http://orzeczenia.nsa.gov.pl/. 2. Przebieg…
CBOSA - Wyrok NSA z 19 stycznia 2017 r., II FSK 52/15 za organem
…od nieruchomości za 2008 r. Jako podstawę prawną powołano art. 151 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn.: Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.; w skrócie: "p.p.s.a."). Wyrok jest dostępny na stronie internetowej http://orzeczenia.nsa.gov.pl/. 2. Przebieg…
CBOSA - Wyrok NSA z 19 stycznia 2017 r., II FSK 53/15 za organem
…od nieruchomości za 2011 r. Jako podstawę prawną powołano art. 151 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn.: Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.; w skrócie: "p.p.s.a."). Wyrok jest dostępny na stronie internetowej http://orzeczenia.nsa.gov.pl/. 2. Przebieg…
CBOSA - Wyrok NSA z 10 stycznia 2017 r., II FSK 3689/14 za organem
…w KRS. Doręczenie nastąpiło w trybie art. 150 § 2 w zw. z art. 151 Ordynacji podatkowej w dniu 21 września 2012 r. po dwukrotnym awizowaniu pod tym adresem. Wbrew twierdzeniom Skarżącego, doręczenie decyzji Dyrektora UKS w dniu 21 września 2012 r. w trybie art. 150 § 2 w zw.
CBOSA