Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 150 § 4 Ordynacja podatkowaWyczyść filtry

19 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Warszawie z 20 grudnia 2019 r., III SA/Wa 1093/19 za stroną

    …stronie 31 grudnia 2018 r. w trybie, o którym mowa w art. 150 § 4 Ordynacji podatkowej, z uwagi na niepodjęcie przesyłki przez stronę pod wskazanym adresem korespondencyjnym, tj. [...]. Zatem wynikający z art. 223 § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej termin do wniesienia odwołania rozpoczął swój bieg 1 stycznia 2019 r.…

    CBOSA
  2. Wyrok WSA w Poznaniu z 4 grudnia 2019 r., I SA/Po 718/19 za organem

    …z dnia [...] czerwca 2018 r. ([...] oraz art. 144 § 1, art. 150 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r. poz. 800 ze zm.; dalej: "Ordynacja podatkowa"), organ wyjaśnił, że skarżący wraz z rodziną od lipca 2013 r. do chwili obecnej zamieszkuje w miejscowości [...], [...] oraz jest…

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Warszawie z 24 października 2019 r., III SA/Wa 427/19 za stroną

    …Ze wspomnianego art. 151 § 1 w zw. z art. 150 § 1 pkt 2 i § 2 Ordynacji wynika bowiem, że pracownik zobowiązany był do złożenia decyzji na okres 14 dni w urzędzie W. Powinien też zawiadomić Skarżącą, pozostawiając stosowną informację w oddawczej skrytce pocztowej (ewentualnie na drzwiach lokalu siedziby Spółki bądź w…

    CBOSA
  4. Wyrok WSA w Warszawie z 23 października 2019 r., III SA/Wa 454/19 za organem

    …decyzję nastąpiło w dniu 16 października 2018 r. w trybie art. 150 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2018 r., poz. 800 ze zm., dalej: "O.p."). Skarżąca w dniu 7 listopada 2018 r. zgłosiła się do NUS i otrzymała kserokopię decyzji z [...] października 2018 r. Następnie pismem z dnia 13 listopada…

    CBOSA
  5. Wyrok NSA z 16 października 2019 r., I FSK 953/17 za organem

    …zasady podstawowej, jaką jest istnienie takiego prawa, - art. 150 § 4 ustawy Ordynacja podatkowa poprzez jego niewłaściwe nieuzasadnione przyjęcie, iż w sprawie spełnione zostały przesłanki przemawiające za możliwością zastosowania przez organ doręczenia zastępczego, - art. 122, 187 i art. 191 ustawy Ordynacja…

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Warszawie z 25 września 2019 r., III SA/Wa 1675/18 za stroną

    …wezwanie z 3 stycznia 2018 r., doręczone zostało zgodnie z art. 150 § 4 O.p. – 22 stycznia 2018 r. DIAS stwierdził, że określony w art. 169 § 1 O.p. termin na uzupełnienie barków formalnych odwołania upłynął z dniem 29 stycznia 2018 r. W terminie tym braki nie zostały uzupełnione, w związku z tym działając na…

    CBOSA
  7. Wyrok WSA w Warszawie z 13 września 2019 r., III SA/Wa 269/19 za organem

    …o złożeniu ww. pisma w Urzędzie Miasta i Gminy K.zgodnie z art. 150 § 1 pkt 2 O.p. gdzie powyższe zawiadomienie zostało złożone z uwagi na brak możliwości doręczenia w trybie art. 148 § 1 i art. 149 O.p. Po ustaleniu w dniu 8 grudnia 2017 r. w Urzędzie Miasta i Gminy K., iż przedmiotowe zawiadomienie nie zostało…

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Rzeszowie z 27 sierpnia 2019 r., I SA/Rz 364/19 za stroną

    …Organ uznał je za doręczone w trybie art. 150 §1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. – Ordynacja podatkowa ( t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 800 ) - zwanej dalej Ordynacja podatkową. Wnioskami z dnia 26 listopada 2018r. Skarżący, powołując się na brak prawidłowego doręczenia wymienionych decyzji, wniósł do organu o ich…

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Warszawie z 12 lipca 2019 r., III SA/Wa 397/19 za stroną

    …Następnie decyzja ta została doręczona spółce 16 października 2017 r. w trybie art. 150 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja Podatkowa (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.; dalej: Ordynacja podatkowa). Spółka, nie zgadzając się z powyższym rozstrzygnięciem Naczelnika US wniosła [...] września 2018 r.…

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Poznaniu z 11 lipca 2019 r., I SA/Po 270/19 za stroną

    …tą decyzją, została prawidłowo doręczona w trybie art. 150 Ordynacji podatkowej. Skarżący, wyjeżdżając z kraju, nie zadbał o zapewnienie odbioru korespondencji i nie wyznaczył pełnomocnika do spraw doręczeń w związku z wyjazdem z kraju, nie zgłosił zmiany swojego adresu zamieszkania, a składając zeznanie PIT-37 w…

    CBOSA
  11. Wyrok WSA w Krakowie z 27 czerwca 2019 r., I SA/Kr 378/19 za stroną

    …decyzji pełnomocnikowi Strony (doręczenie na zasadzie art. 150 § 4 O.p.). Termin ten upłynął w dniu 16 października 2018 r. Odwołanie od ww. decyzji zostało wniesione przez pełnomocnika Strony w dniu 5 listopada 2018 r. Jednocześnie z powyższym odwołaniem został złożony wniosek o przywrócenie terminu do jego złożenia.

    CBOSA
  12. Wyrok WSA w Szczecinie z 18 czerwca 2019 r., I SA/Sz 115/19 za stroną

    …[...] r. zostało Stronie skutecznie doręczone w trybie art. 150 O.p., jak bowiem wynika z akt sprawy wyczerpana został procedura doręczenia zstępczego przewidziana w tym przepisie, tj. doręczyciel zawiadomił Stronę o miejscu pozostawienia pisma wraz z informacją o możliwości jego odbioru, przesyłka zaś była dwukrotnie…

    CBOSA
  13. Wyrok WSA w Szczecinie z 18 czerwca 2019 r., I SA/Sz 114/19 za stroną

    …2018 r. zostało Stronie skutecznie doręczone w trybie art. 150 O.p., jak bowiem wynika z akt sprawy wyczerpana został procedura doręczenia zstępczego przewidziana w tym przepisie, tj. doręczyciel zawiadomił Stronę o miejscu pozostawienia pisma wraz z informacją o możliwości jego odbioru, przesyłka zaś była dwukrotnie…

    CBOSA
  14. Wyrok WSA w Warszawie z 29 maja 2019 r., III SA/Wa 2462/18 za organem

    …art. 165 § 1, § 2 i § 4 O.p. w zw. z art. 123 § 1 O.p. i art. 150 § 1 pkt 1, § 1a. § 2 O.p. 2. naruszenie przepisów postępowania, które miało istotny wpływ na wynik sprawy, tj.: art. 120, art. 121, art. 122, art. 123 § 1.art. 124, art. 187 § 1 i § 2, art. 188. art. 190 § 1 i § 2, art. 191. art. 192, art. 200 § 1, art.…

    CBOSA
  15. Wyrok WSA w Warszawie z 22 maja 2019 r., III SA/Wa 2750/18 za organem

    …zostało uznane za doręczone 4 maja 2018 r. w trybie art. 150 O.p. Natomiast brak formalny pisma (odwołania) w wyznaczonym terminie nie został uzupełniony. DIAS, postanowieniem z [...] maja 2018 r., pozostawił bez rozpatrzenia odwołanie z [...] marca 2018 r. wniesione od decyzji NUS z [...] lutego2018 r. Na powyższe…

    CBOSA
  16. Wyrok WSA w Olsztynie z 14 maja 2019 r., I SA/Ol 263/19 za organem

    …Zaskarżona decyzja uznana została za doręczoną 14 sierpnia 2018 r., zgodnie z treścią art. 150 § 4 Ordynacji podatkowej. Skarżący odebrał 7 września 2018 r. kopię ww. decyzji w siedzibie organu I instancji, co potwierdza pismo strony - k. 111 teczki akt głównego postępowania podatkowego.

    CBOSA
  17. Wyrok WSA w Warszawie z 26 marca 2019 r., III SA/Wa 1485/18 za organem

    …W związku z tym NUS, na podstawie art. 150 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.; dalej zwana: "O.p."), uznał przesyłkę za doręczoną. NUS decyzją z [...] listopada 2012 r. określił skarżącemu zobowiązanie podatkowe w zryczałtowanym podatku dochodowym z tytułu…

    CBOSA
  18. Wyrok NSA z 6 marca 2019 r., II GSK 900/18 za organem

    …na adres: ul. [...], [...] doręczona została w trybie art. 150 § 1-4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.; dalej o.p.) w dniu [...] września 2015 r., bowiem w tym dniu upłynął ostatni dzień czternastodniowego okresu przechowywania decyzji, o którym mowa w ww. art.…

    CBOSA
  19. Wyrok WSA w Warszawie z 21 lutego 2019 r., III SA/Wa 1673/18 za organem

    …r. Decyzję doręczono Spółce 25 września 2017 r. w trybie art. 150 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r., poz. 201 ze zm., dalej: "O.p."), po dwukrotnym zawiadomieniu o pozostawieniu pisma w oddawczej skrzynce pocztowej adresata, tj.: 11 i 19 września 2017 r. 1.3. W dniu 12 marca 2018 r.…

    CBOSA