Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 150 § 1a Ordynacja podatkowaWyczyść filtry

8 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok NSA z 18 grudnia 2018 r., II GSK 5357/16 za organem

    …Decyzję doręczono stronie w dniu 13 lipca 2015 r. w trybie art. 150 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 ze zm., powoływanej dalej jako o.p.). S. S. złożył w dniu 10 listopada 2015 r. odwołanie od powyższej decyzji wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jego wniesienia.

    CBOSA
  2. Wyrok WSA w Warszawie z 10 grudnia 2018 r., III SA/Wa 1282/18 za stroną

    …2012r. Decyzję doręczono Spółce 29 grudnia 2017r. w trybie art. 150 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017r. poz. 201 ze zm., dalej: "O.p.") po dwukrotnym zawiadomieniu o pozostawieniu pisma w Urzędzie Dzielnicy [...], tj.: 15 i 27 grudnia 2017r. W dniu 22 stycznia 2018r. Spółka wniosła…

    CBOSA
  3. Wyrok NSA z 3 października 2018 r., I FSK 2049/16 za organem

    …skarżącemu 10 grudnia 2013 r. w sposób określony w art. 150 O.p. Jak wynika z adnotacji doręczyciela zawiadomienie to było awizowane w dniach 26 listopada 2013 r. i 4 grudnia 2013 r. Odnosząc się do kwestii odliczenia podatku naliczonego uwidocznionego na fakturach wystawionych przez S., Sąd I instancji wskazał, że…

    CBOSA
  4. Wyrok NSA z 2 października 2018 r., I FSK 1760/16 za organem

    …Uznano ją za doręczoną dnia 31 grudnia 2014 r., w trybie art. 150 O.p. Odwołanie Skarżącego wpłynęło do Dyrektora IS dnia 12 lutego 2015 r., wraz z wnioskiem z dnia 10 lutego 2015 r. o przywrócenie terminu do wniesienia odwołania. Dyrektor IS przekazał ww. pisma Dyrektorowi UKS, w celu ustosunkowania się do zarzutów.

    CBOSA
  5. Wyrok NSA z 2 października 2018 r., I FSK 1761/16 za organem

    …Uznano ją za doręczoną w dniu 31 grudnia 2014 r., w trybie art. 150 O.p. Odwołanie Skarżącego wpłynęło do Dyrektora IS dnia 12 lutego 2015 r., wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do wniesienia odwołania. Skarżący do wniosku załączył kopie: zaświadczenia lekarskiego ZUS ZLA świadczącego o jego niezdolności do pracy…

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Warszawie z 28 sierpnia 2018 r., III SA/Wa 2999/17 za organem

    …Wezwanie zostało doręczone w dniu 10 kwietnia 2017 r., w trybie art. 150 § 4 Op. Wobec tego, iż wniosek zawierał braki formalne, które w zakreślonym terminie nie zostały uzupełnione, DIAS na podstawie art 169 § 4 Op, postanowieniem z dnia [...] kwietnia 2017 r. pozostawił ww. wniosek bez rozpatrzenia.

    CBOSA
  7. Wyrok WSA w Warszawie z 27 marca 2018 r., III SA/Wa 1326/17 za organem

    …i 27 maja 2016r.) i nie podjęcia w terminie, na podstawie art. 150 § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015r. poz. 613 ze zm.; dalej: O.p.) - uznano za doręczoną w dniu 2 czerwca 2016r. Pismem z 12 grudnia 2016r. Skarżący złożył odwołanie od powyższej decyzji wnosząc o jej uchylenie w…

    CBOSA
  8. Wyrok NSA z 20 lutego 2018 r., II FSK 363/16 za stroną

    …przechowywania pisma przez placówkę pocztową - zgodnie z art. 150 § 2 Ordynacji podatkowej. Zatem pismo uważa się za doręczone z dniem 26 listopada 2014 r. Zakreślony przepisem art. 200 powoływanej ustawy siedmiodniowy termin do wypowiedzenia się w sprawie materiału dowodowego upłynął więc w dniu 3 grudnia 2014 r.…

    CBOSA