Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 150 § 1a Ordynacja podatkowaWyczyść filtry

10 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Poznaniu z 3 grudnia 2008 r., I SA/Po 1046/08 za organem

    …Wobec tego zgodnie z art. 150 § 2 O.p. doręczenie uważa się za dokonane , a pismo pozostawia się w aktach sprawy. Skarżący wiedząc o toczącym się postępowaniu podatkowym, a jednocześnie będąc świadomym tego, że przez dłuższy czas nie będzie go w kraju, miał obowiązek ustanowienia pełnomocnika, czy wskazania organowi…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Poznaniu z 17 listopada 2008 r., I SA/Po 972/08

    …Doręczenie w takich okolicznościach decyzji organu odwoławczego było zgodnie z art. 150 § 1 pkt 1 i § 1a Ordynacji podatkowej. Zasadnie przyjęto, że decyzja powyższa została doręczona w dniu [...] (art. 159 § 2 Ordynacji podatkowej).

    CBOSA
  3. Wyrok NSA z 7 października 2008 r., II FSK 963/07 za organem

    …skutecznie doręczona w dniu 29 marca 2005 r., zgodnie z art. 150 Ordynacji podatkowej. Termin do wniesienia odwołania od przedmiotowej decyzji upłynął w dniu 11 kwietnia 2005 r.. Natomiast odwołanie zostało nadane przez skarżącego w dniu 19 września 2005 r., a zatem z przekroczeniem terminu dla dokonania tej…

    CBOSA
  4. Wyrok WSA w Poznaniu z 19 września 2008 r., I SA/Po 688/08 za organem

    …Organ odwoławczy podał, iż powyższa decyzja została uznana za doręczoną stronie na podstawie art.150 § 2 Ordynacji podatkowej w dniu 24 grudnia 2007 r. W związku z czym ustawowy termin do wniesienia odwołania upłynął z dniem 7 stycznia 2008 r., natomiast odwołanie złożono w Urzędzie Pocztowym w K. w dniu 7 lutego…

    CBOSA
  5. Wyrok NSA z 29 sierpnia 2008 r., I FSK 292/07 za stroną

    …wynika, że zachowany został tryb wynikający z art. 150 Ordynacji podatkowej. Dodatkowo organ zwrócił się do Urzędu Pocztowego o potwierdzenie informacji związanych z doręczeniem przesyłki. Urząd Pocztowy potwierdził prawidłowość doręczenia pism.

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Warszawie z 26 sierpnia 2008 r., III SA/Wa 872/08 za stroną

    …Sygn. akt III SA/Wa 872/08 W myśl zaś art. 150 Ordynacji podatkowej w razie niemożności doręczenia pisma w sposób wskazany w art. 148 § 1 lub art. 149 poczta przechowuje pismo przez okres 14 dni w swojej placówce pocztowej, a adresata zawiadamia się dwukrotnie (w stosownych terminach), o pozostawieniu pisma w placówce…

    CBOSA
  7. Wyrok WSA w Kielcach z 27 marca 2008 r., I SA/Ke 44/08 za organem

    …wniosku Dyrektor Izby Skarbowej zważył, iż stosownie do art. 150 §1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 z póżn. zm), w razie niemożności doręczenia pisma osobie fizycznej w jej miejscu zamieszkania lub miejscu pracy poczta przechowuje pismo przez…

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Opolu z 5 marca 2008 r., I SA/Op 378/07 za organem

    …awizowana, datę doręczenia przesyłki ustalono w trybie art. 150 § 2 Ordynacji podatkowej przyjmując, iż doręczenie nastąpiło w ostatnim dniu okresu, o którym mowa w art. 150 §1 powołanej ustawy tj. w dniu 24 sierpnia 2007r. W tej sytuacji nadane przez skarżącego w placówce pocztowej w dniu 20 września 2007r. odwołanie…

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Warszawie z 5 marca 2008 r., III SA/Wa 1067/07 za stroną

    …Zgodnie z unormowaniem przepisu art. 150 § 1 pkt 1 Op, w razie niemożności doręczenia pisma w sposób określony w art. 148 § 1 lub art. 149, poczta przechowuje pismo przez okres 14 dni w swojej placówce pocztowej. Adresata zawiadamia się dwukrotnie o miejscu pozostawienia pisma.

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Kielcach z 31 stycznia 2008 r., I SA/Ke 587/07 za organem

    …Ponadto podniesiono, że zgodnie z art. 150 § 1a Ordynacji podatkowej powtórne zawiadomienie strony w sytuacji niepodjęcia pisma przez nią w terminie 7 dni nastąpiło dnia [...], czego dowodem są adnotacje na kopercie i potwierdzeniu odbioru.

    CBOSA