Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 150 § 1 Ordynacja podatkowaWyczyść filtry

22 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok NSA z 15 grudnia 2010 r., II FSK 1318/10 za organem

    …w trybie zstępczym na adres w G. przy ul. B. [...] (art. 150 § 1, § 1a i § 2 Ord. pod.). W ocenie strony, przeprowadzając postępowanie dowodowe organy podatkowe naruszyły wszystkie rządzące tym postępowaniem podstawowe zasady naruszając tym samym art. 233 § 1 pkt 1, art. 229, art. 120, art. 121 § 1, art. 122, art.123…

    CBOSA
  2. Wyrok WSA w Łodzi z 7 grudnia 2010 r., I SA/Łd 1124/10 za organem

    …Z kolei zgodnie z art. 150 § 1 cyt. ustawy, w razie niemożności doręczenia pisma w sposób wskazany w art. 148 § 1 lub art. 149: 1) poczta przechowuje pismo przez okres 14 dni w swojej placówce pocztowej - w przypadku doręczania pisma przez pocztę; 2) pismo składa się na okres 14 dni w urzędzie gminy (miasta) - w…

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Szczecinie z 4 listopada 2010 r., I SA/Sz 354/10 za organem

    …Wskazana decyzja została doręczona w trybie przepisu art. 150 § 2 ordynacji podatkowej pełnomocnikowi podatnika przez skierowanie jej drogą pocztową 3 grudnia 2009 r. Pełnomocnik skierowanej do niego przesyłki nie podjął, mimo dwukrotnego jej awizowania w dniach 4 i 14 grudnia 2009 r. W dniu 19 grudnia 2009 roku…

    CBOSA
  4. Wyrok NSA z 22 października 2010 r., II FSK 1099/09 za organem

    …go w całości, zarzucając naruszenie prawa procesowego – art. 150 § 1 pkt 1 i § 2 O.p. poprzez błędną wykładnię powołanego artykułu polegającą na przyjęciu, iż adnotacja uczyniona przez pocztę na przesyłce, że adresat wyprowadził się skutkować winna uznaniem przesyłki za doręczoną w dniu uczynienia takiej adnotacji,…

    CBOSA
  5. Wyrok NSA z 8 października 2010 r., II FSK 926/09 za organem

    …Skarbowego w M. prawidłowo doręczył decyzję w trybie art. 150 § 1 pkt 1, § 1a i § 2 Ordynacji podatkowej ze skutkiem na dzień ostatniego dnia okresu wskazanego w powtórnym awizo. Organ podatkowy nie dysponował innym adresem skarżącego.

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Łodzi z 5 października 2010 r., I SA/Łd 931/10 za stroną

    …Doręczenia dokonano w trybie przewidzianym w art. 150 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm., powoływanej dalej jako: O.p.) wskutek dwukrotnego awizowania przesyłki w dniach 11 i 20 grudnia 2007 r. oraz przechowywania jej we właściwym urzędzie…

    CBOSA
  7. Wyrok WSA w Gliwicach z 17 września 2010 r., III SA/Gl 1083/10 za stroną

    …Powyższe wezwanie zostało uznane za doręczone w dniu [...] 2009 r. w rozumieniu art. 150 § 1 pkt 1, § 1a i § 2 Ordynacji podatkowej w związku z art. 151 tej ustawy. Wynikało to z ustaleń dwukrotnego awizowania w dniu 5 i 12 maja 2009 r. i adnotacji poczty "nie podjęto w terminie".

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Gliwicach z 17 września 2010 r., III SA/Gl 1082/10 za stroną

    …Powyższe wezwanie zostało uznane za doręczone w dniu 19 maja 2009 r. w rozumieniu art. 150 § 1 pkt 1, § 1a i § 2 Ordynacji podatkowej w związku z art. 151 tej ustawy. Wynikało to z ustaleń dwukrotnego awizowania w dniu 5 i 12 maja 2009 r. i adnotacji poczty "nie podjęto w terminie".

    CBOSA
  9. Wyrok NSA z 24 sierpnia 2010 r., II FSK 661/09 za organem

    …Nie powiadomiono jej również o pozostawieniu przesyłki w miejscach określonych w art. 150 § 1 O.p., a o wydanej decyzji pełnomocnik dowiedział się dopiero w dniu 6 sierpnia 2008 r. w siedzibie organu. Postanowieniem z dnia 18 października 2007 r. Dyrektor Izby Skarbowej odmówił A. G. przywrócenia terminu do wniesienia…

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Łodzi z 19 sierpnia 2010 r., I SA/Łd 838/10 za organem

    …Wskazaną decyzję doręczono stronie skutecznie w dniu 11 grudnia 2009 r. w trybie art. 150 ustawy z dnia 29.08.1997 r. Ordynacja podatkowa ( tj. Dz. U. z 2005 r. , nr 8 poz. 60 ze zm. )- dalej w skrócie "OP" , co wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru przesyłki.

    CBOSA
  11. Wyrok NSA z 25 czerwca 2010 r., I FSK 1194/09 za organem

    …o zwrot podatku 23 stycznia 2007 r. w trybie określonym w art. 150 § 1 i 2 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.). W wezwaniu pouczono spółkę, że nieuzupełnienie braków w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania spowoduje pozostawienie wniosku bez…

    CBOSA
  12. Wyrok NSA z 24 czerwca 2010 r., II FSK 281/09 za stroną

    Teza1. Fakt "niepodjęcia pisma w terminie 7 dni", o którym mowa w art. 150 § 1a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r., Nr 8, poz. 60 ze zm.) jest zdarzeniem, którego nie uwzględnia się przy obliczaniu tego terminu 7 - dniowego. 2. Sam fakt przechowywania pisma w placówce pocztowej…

    CBOSA
  13. Wyrok NSA z 22 czerwca 2010 r., II FSK 264/09 za organem

    …Sąd wskazał, że zgodnie z art. 150 § 2 O.p. prawidłowo uznano, że doręczenie przedmiotowej decyzji nastąpiło z upływem ostatniego dnia tj. z dniem 2 czerwca 2008 r., a 14 dniowy termin na złożenie odwołania rozpoczął swój bieg w dniu 3 czerwca i zakończył się 16 czerwca 2008 r. Organ, zgodnie z art. 228 § 1 pkt 2…

    CBOSA
  14. Wyrok WSA we Wrocławiu z 1 czerwca 2010 r., III SA/Wr 16/10 za stroną

    …2005 r., Nr 229, poz. 1954 ze zm. - dalej: u.p.e.a.) oraz art. 150 § 1, § 1a i § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jedn.: Dz. U. z 2005 r., Nr 8, poz. 60 ze zm. - dalej: O.p.). Z uzasadnienia postanowienia wynika, że Naczelnik Urzędu Skarbowego, jako organ egzekucyjny, prowadził…

    CBOSA
  15. Wyrok WSA w Białymstoku z 28 maja 2010 r., I SA/Bk 486/09 za organem

    …wpływ na rozstrzygnięcie sprawy, a w szczególności: -art. 150 § 1, § 1 a o.p., -art. 44 § 1 pkt. 2 Kodeksu postępowania administracyjnego - wykładni Trybunału Konstytucyjnego - wyrok z dnia 17.09.2002 r., sygn. akt SK. 35/01 - pisma Ministra Finansów z 01.07.2000 N SP1/AA-861-252-2006/2000 Biul.

    CBOSA
  16. Wyrok NSA z 19 maja 2010 r., II FSK 91/09 za organem

    …Organ odwoławczy podał, iż powyższa decyzja została uznana za doręczoną stronie na podstawie art.150 § 2 Ordynacji podatkowej w dniu 24 grudnia 2007 r. W związku z czym ustawowy termin do wniesienia odwołania od tej decyzji upłynął z dniem 7 stycznia 2008 r., natomiast odwołanie złożono w Urzędzie Pocztowym w K. w…

    CBOSA
  17. Wyrok WSA w Opolu z 23 kwietnia 2010 r., I SA/Op 18/10 za stroną

    …tym fakcie organ podatkowy, nie można zastosować przepisu art. 150 §2 O.p., a to oznacza, że decyzja nie została jej doręczona, przez co nie weszła do obrotu prawnego. Dyrektor Izby Skarbowej w Opolu, prowadząc postępowanie odwoławcze, uznał za słuszny zarzut naruszenia przepisów postępowania, w tym art. 187 §1, art.…

    CBOSA
  18. Wyrok WSA w Opolu z 23 kwietnia 2010 r., I SA/Op 19/10 za stroną

    …tym fakcie organ podatkowy, nie można zastosować przepisu art. 150 §2 O.p., a to oznacza, że decyzja nie została jej doręczona, przez co nie weszła do obrotu prawnego. Dyrektor Izby Skarbowej w Opolu, prowadząc postępowanie odwoławcze, uznał za słuszny zarzut naruszenia przepisów postępowania, w tym art. 187 §1, art.…

    CBOSA
  19. Wyrok WSA we Wrocławiu z 7 kwietnia 2010 r., III SA/Wr 881/09 za stroną

    …W razie niemożności doręczenia w taki sposób, stosownie do art. 150 § 1 i § 1a o.p. pismo przechowuje się przez okres 14 dni w placówce pocztowej (ewentualnie – w urzędzie gminy), dwukrotnie zawiadamiając adresata o pozostawieniu tam pisma, poprzez umieszczenie zawiadomienia w skrzynce pocztowej bądź na drzwiach…

    CBOSA
  20. Wyrok WSA w Bydgoszczy z 24 marca 2010 r., I SA/Bd 44/10 za organem

    …dozorcy, została doręczona w trybie zastępczym, zgodnie z art. 150 Ordynacji podatkowej. Ponadto wyjaśniono, iż przesyłkę wysłano na adres podatnika listem poleconym w dniu 16 czerwca 2009r. Następnie po dwukrotnym awizowaniu (w dniach 17 i 25 czerwca 2009 r.), w dniu 3 lipca 2009 r. została zwrócona do nadawcy jako…

    CBOSA