Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 150 § 1 Ordynacja podatkowaWyczyść filtry

4 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA we Wrocławiu z 24 listopada 2006 r., I SA/Wr 1106/06 za organem

    …W zaskarżonym postanowieniu organ odwoławczy podniósł, że biorąc pod uwagę treść przepisów art. 150 § 1 pkt 1 O.p. uznano, że decyzja organu pierwszej instancji doręczona została 29 grudnia 2005 r. (14 dni od dnia 16 grudnia 2005 r.), a termin 14 dniowy do wniesienia odwołania upłynął 12 stycznia 2006 r. Wskazano…

    CBOSA
  2. Wyrok NSA z 23 listopada 2006 r., II FSK 1309/05 za organem

    …p.p.s.a. w związku z art. 148 par. 1 o.p., art. 149 o.p., art. 150 par. 1 pkt 1 o.p. poprzez przyjęcie, że zaskarżona decyzja została doręczona w dniu 6 kwietnia 2005 r.; /2/ naruszenie art. 148 par. 1, art. 149, art. 150 par. 1 pkt 1 o.p. w związku z art. 134 par. 1 p.p.s.a., poprzez pominięcie faktu doręczenia w…

    CBOSA
  3. Wyrok NSA z 20 października 2006 r., II FSK 952/06 za organem

    TezaPodstawowym warunkiem przyjęcia tak zwanej "fikcji doręczenia", wynikającej z art. 150 par. 1-2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa /t.j. Dz.U. 2005 nr 8 poz. 60 ze zm./ jest fakt skierowania przesyłki na prawidłowy adres osoby, do której pismo jest adresowane. Jeśli z akt sprawy wynika, iż pisma…

    CBOSA
  4. Wyrok WSA w Kielcach z 19 lipca 2006 r., I SA/Ke 103/06 za organem

    …Zdaniem organu decyzja ta została doręczona E.P. w dniu [...] zgodnie z art. 150 § 1 w/w ustawy Ordynacja podatkowa. W myśl tego przepisu, w razie niemożności doręczenia pisma w sposób wskazany w art. 148 § 1 lub art. 149 tej ustawy, urząd pocztowy przechowuje pismo przez okres 14 dni w swojej placówce pocztowej w…

    CBOSA