Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok WSA w Poznaniu z 10 lipca 2019 r., I SA/Po 298/19 za organem
…W art. 12 § 1-5 O.p. zostały unormowane sposoby obliczania terminów wyznaczonych jako przedział czasowy określony za pomocą dni, tygodni, miesięcy lub lat. Zgodnie z treścią art. 12 § 1 Ordynacji podatkowej, w myśl którego, jeżeli początkiem terminu określonego w dniach jest pewne zdarzenie, przy obliczaniu terminów…
CBOSA - Wyrok WSA w Krakowie z 13 czerwca 2019 r., I SA/Kr 225/19 za stroną
…zażalenia w siedzibie organu, ponieważ stosownie do art. 12 § 6 pkt 2 o.p ma także możliwość wniesienia zażalenia za pośrednictwem polskiej placówki pocztowej operatora publicznego. Niezależnie od wyboru sposobu wniesienia zażalenia, w każdym przypadku strona jest zobowiązana dokonać tej czynności w terminie,…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 8 maja 2019 r., III SA/Wa 1929/18 za organem
…Skoro zatem pierwsze awizowanie było dokonane w dniu 29 listopada 2012 r., to biorąc pod uwagę art. 12 § 1 Op, termin siedmiodniowy rozpoczął bieg w dniu 30 listopada 2012 r. i upływał w dniu 6 grudnia 2012 r. Tym samym doręczyciel prawidłowo dokonał drugiego awizowania w dniu 7 grudnia 2012 r. Ponadto na adresowej…
CBOSA - Wyrok WSA w Krakowie z 16 kwietnia 2019 r., I SA/Kr 1405/18 za stroną
…postanowienia w całości, zarzucając mu naruszenie art. 12 § 1 i § 5 w zw. z art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej poprzez błędne ich zastosowanie i w wyniku tego uznanie, iż złożenie odwołania od decyzji Naczelnika [...] Urzędu Celno - Skarbowego w K. nastąpiło po upływie terminu.
CBOSA - Wyrok WSA w Krakowie z 16 kwietnia 2019 r., I SA/Kr 1406/18 za stroną
…postanowienia w całości, zarzucając mu naruszenie art. 12 § 1 i § 5 w zw. z art. 223 § 1 i § 2 pkt 1 Ordynacji podatkowej poprzez błędne ich zastosowanie i w wyniku tego uznanie, iż złożenie odwołania od decyzji Naczelnika [...] Urzędu Celno - Skarbowego w K. nastąpiło po upływie terminu.
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 6 marca 2019 r., I SA/Po 867/18 za organem
…i jego złożenia w siedzibie organu, ponieważ stosownie do art. 12 § 6 pkt 2 O.p ma także możliwość, m.in. wniesienia odwołania za pośrednictwem polskiej placówki pocztowej operatora publicznego, bądź wysłania w formie dokumentu elektronicznego (art. 12 § 6 pkt 1 O.p.).
CBOSA - Wyrok WSA w Krakowie z 31 stycznia 2019 r., I SA/Kr 969/18 za organem
…roku to zgodnie z treścią art. 223 § 1 i 2 w związku z art. 12 § 1 O.p. od 22 listopada 2014 roku rozpoczął swój bieg 14-dniowy termin do wniesienia odwołania od przedmiotowej decyzji. Tym samym więc termin do złożenia odwołania upłynął w dniu 5 grudnia 2014 roku.
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 16 stycznia 2019 r., III SA/Wa 768/18 za organem
…upływał w sobotę 8 lipca 2017 r., a zatem na podstawie art. 12 § 5 Ordynacji podatkowej, za ostatni dzień terminu w niniejszej sprawie należy uznać poniedziałek 10 lipca 2017 r. Odwołanie w niniejszej sprawie wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jego wniesienia, zostało nadane 7 listopada 2017 r. (data stempla…
CBOSA