Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 251 Kodeks spółek handlowychWyczyść filtry

28 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok SO w Warszawie z 20 marca 2018 r., XXVI GC 698/16SAOS
  2. Wyrok SA w Warszawie z 15 marca 2018 r., VII AGa 220/18

    …Zgodnie z art. 251 k.s.h. , powództwo o uchylenie uchwały wspólników należy wnieść w terminie miesiąca od dnia otrzymania wiadomości o uchwale, nie później jednak niż w terminie sześciu miesięcy od dnia powzięcia uchwały. Zaskarżone uchwały zostały podjęte 18 listopada 2014 r., a pozew został wniesiony 22 grudnia 2014…

    SAOS
  3. Wyrok SO w Olsztynie z 6 marca 2018 r., V GC 261/17

    …Kolejnym zarzutem zawartym w odpowiedzi na pozew jest zarzut naruszenia art. 251 k.s.h. poprzez przekroczenie terminu do wniesienia powództwa w niniejszej sprawie. Wskazany w przepisie art. 251 k.s.h. termin miesiąca na wniesienie powództwa o uchylenie uchwały liczony jest od dnia otrzymania wiadomości o uchwale to…

    SAOS
  4. Zarządzenie SO w Łodzi z 16 lutego 2018 r., X GC 228/17

    …Z art. 251 k.s.h. wynika natomiast tylko, że powództwo o uchylenie uchwały powinno być wniesione w określonym tam terminie. W literaturze przedmiotu dotyczącej interpretacji art. 241 k.h. [por. m.in. T. D. , Z. F. , M. H. , Kodeks... , s. 400; K. K. , Prawo handlowe... , wyd.

    SAOS
  5. Wyrok SO w Szczecinie z 15 lutego 2018 r., VIII GC 140/16

    …pozwie uchwały powództwem o jej uchylenie, wynikającego z art. 251 k.s.h. W sprawie podstaw żądania uchylenia uchwały z dnia 17 lutego 2016 roku o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego pozwanej spółki za 2011 roku ciężar dowodu obciąża powoda ( art. 6 k.c. w zw. z art. 2 k.s.h , i art. 249 § 1 k.s.h. ).

    SAOS
  6. Wyrok SA w Warszawie z 13 lutego 2018 r., VII AGa 81/18SAOS
  7. Wyrok SO w Warszawie z 8 lutego 2018 r., XXVI GC 553/17

    …Zachowany został też termin określony w art. 252 § 3 k.s.h. oraz w art. 251 k.s.h. Odnosząc się w pierwszej kolejności do stwierdzenia nieważności wskazać należy, iż nie została spełniona przesłanka z art. 252 § 2 k.s.h. sprzeczności uchwały z ustawą.

    SAOS
  8. Wyrok SO w Warszawie z 11 stycznia 2018 r., XVI GC 346/17

    …Ponadto pozew został złożony po upływie terminu zawitego określonego w art. 251 k.s.h. tj. po upływie miesiąca. Powód dowiedział się bowiem o treści uchwały w dniu 23 marca 2017 roku, a pozew złożył 24 kwietnia 2017 roku. Na rozprawie w dniu 7 grudnia 2017 r. powód zmodyfikował żądanie pozwu w ten sposób, że wniósł o…

    SAOS