Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 506 § 1 Kodeks postępowania karnego

95 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 29 września 2017 r., VI Ka 284/17

    …Tymczasem zgodnie z art. 506 § 5 k.p.k. , który w myśl art. 94 § 1 k.p.s. w. stosuje się odpowiednio do wyroku nakazowego w sprawach o wykroczenia, sprzeciw od wyroku nakazowego można cofnąć do rozpoczęcia przewodu sądowego na pierwszej rozprawie głównej.

    SAOS
  2. Wyrok SO w Poznaniu z 13 września 2017 r., XVII Ka 804/17

    …Przy czym w art. 506 § 1, 2 i 3 k.p.k. , które to przepisy w myśl art. 94 § 1 k.p.w. stosuje się odpowiednio do wyroku nakazowego w sprawach o wykroczenia wskazano, że oskarżonemu i oskarżycielowi przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu do sądu, który wydał wyrok nakazowy, w terminie zawitym 7 dni od doręczenia tego…

    SAOS
  3. Wyrok SR w Łańcucie z 28 sierpnia 2017 r., II W 611/17

    …zawitym 7 (siedmiu) dni od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  4. Wyrok SR w Łańcucie z 18 sierpnia 2017 r., II W 404/17

    …zawitym 7 (siedmiu) dni od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  5. Wyrok SR w Łańcucie z 31 lipca 2017 r., II W 446/17

    …zawitym 7 (siedmiu) dni od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  6. Uzasadnienie SR w Wadowicach z 13 czerwca 2017 r., II W 570/16

    …Od tego wyroku w terminie oznaczonym treścią art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 113 § 1 k.k.s. sprzeciw wniósł obrońca z wyboru oskarżonej domagając się w nim uniewinnienia obwinionej od zarzucanego czynu ( k. 13 ). Sąd ustalił następujący stan faktyczny : A. Z. od dnia 3 października 2006 r. do dnia 30 września 2015 r.…

    SAOS
  7. Wyrok SR w Łańcucie z 12 czerwca 2017 r., II W 397/17

    …zawitym 7 (siedmiu) dni od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  8. Wyrok SR w Łańcucie z 31 maja 2017 r., II W 402/17

    …zawitym 7 (siedmiu) dni od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  9. Wyrok SO w Koninie z 19 maja 2017 r., II Ka 92/17

    …i 505 k.p.k. z wyłączeniem zdania drugiego , a także art. 506 § 1-3, 5 i 6 k.p.k. Przepis art. 506 § 6 k.p.k. stanowi natomiast, że sąd rozpoznający sprawę po wniesieniu sprzeciwu nie jest związany treścią wyroku nakazowego, który utracił moc.

    SAOS
  10. Wyrok SR w Łańcucie z 28 kwietnia 2017 r., II W 343/17

    …zawitym 7 (siedmiu) dni od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  11. Wyrok SR w Zabrzu z 4 kwietnia 2017 r., II K 211/17

    …w terminie zawitym 7 dni od daty doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 kpk ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 kpk ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  12. Wyrok SR w Łańcucie z 2 marca 2017 r., II W 894/16

    …zawitym 7 (siedmiu) dni od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  13. Wyrok SR dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu z 9 lutego 2017 r., IV P 120/15

    …że wyrok nakazowy utracił moc, stosownie do treści z art. 506 § 1 i 3 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.s. w. Dokonując ustaleń stanu faktycznego Sąd oparł się również na dowodzie z zeznań świadków S. T. , M. D. , B. O. , D. K. i A. S. oraz na przesłuchaniu powoda i za stronę pozwaną L. I. . Sąd w pełni dał wiarę…

    SAOS
  14. Wyrok SR w Opolu z 8 lutego 2017 r., VII K 1046/16SAOS
  15. Wyrok SR w Tczewie z 11 stycznia 2017 r., II K 1153/16

    …zawitym 7 (siedmiu) dni od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  16. Postanowienie SO w Łodzi z 29 grudnia 2016 r., V Kz 943/16

    …Zgodnie z art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. , obwinionemu przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu do sądu, który wydał wyrok nakazowy, w terminie 7 dni od doręczenia tego wyroku. Termin na wniesienie sprzeciwu w analizowanej sprawie upłynął dla obwinionego z dniem 7 października 2016 roku.

    SAOS
  17. Wyrok SR w Łańcucie z 21 grudnia 2016 r., II W 906/16

    …zawitym 7 (siedmiu) dni od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  18. Wyrok SR w Łańcucie z 15 grudnia 2016 r., II W 910/16

    …zawitym 7 (siedmiu) dni od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  19. Wyrok SR w Łańcucie z 14 grudnia 2016 r., II K 419/16

    …zawitym 7 (siedmiu) dni od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS
  20. Wyrok SR w Łańcucie z 5 grudnia 2016 r., II W 653/16

    …zawitym 7 (siedmiu) dni od doręczenia tego wyroku ( art. 506 § 1 k.p.k. w zw. z art. 94 § 1 k.p.w. ). Czynność procesowa dokonana po upływie terminu zawitego jest bezskuteczna ( art. 122 § 1 k.p.k. w zw. z art. 38 § 1 k.p.w. ). Do biegu terminu nie wlicza się dnia, od którego liczy się dany termin.

    SAOS