Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 369 Kodeks postępowania cywilnegoWyczyść filtry

55 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok SA w Krakowie z 7 września 2017 r., I ACa 270/17

    …Stosownie do art. 369 k.p.c. , apelację wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie dwutygodniowym od doręczenia stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem (§1). Jeżeli strona nie zgłosiła wniosku o doręczenie wyroku z uzasadnieniem w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia sentencji, termin do…

    SAOS
  2. Wyrok SA w Gdańsku z 5 września 2017 r., V ACa 582/16

    …Ponadto w oparciu o art. 369 § 1 pkt 4 kpc skarżący wniósł o dopuszczenie oraz przeprowadzenie dowodu z umowy przelewu wierzytelności nr (...) z dnia 27 kwietnia 2015 r. wraz z repertorium notarialnym A numer (...) i ograniczonym załącznikiem (...) do umowy przelewu wierzytelności zawierającego zestawienie…

    SAOS
  3. Uzasadnienie SO w Łodzi z 17 sierpnia 2017 r., III Ca 946/17

    …Apelacja została natomiast wniesiona w dniu następnym a zatem w przewidzianym w treści art. 369 k.p.c. terminie. Mając powyższe na uwadze Sąd Okręgowy, na podstawie art. 386 § 1 w związku z art. 13 § 2 k.p.c , zmienił zaskarżone postanowienie poprzez oddalenie wniosku.

    SAOS
  4. Postanowienie SR w Szczytnie z 2 sierpnia 2017 r., I C 298/15

    …W myśl przepisu art. 369 § 1 k.p.c. apelację wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie dwutygodniowym od doręczenia stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem. Termin do wniesienia apelacji jest terminem ustawowym, który nie podlega skróceniu czy wydłużeniu.

    SAOS
  5. Postanowienie SO w Krakowie z 2 sierpnia 2017 r., XII Gz 387/17

    …środka zaskarżenia powinien być 14 dniowy zgodnie z art. 369 § 1 kpc w zw. z art. 13 § 2 kpc i uczestnik J. M. dochował tego terminu. Zdaniem żalącego (...) sp. z o.o. : „postanowienie Sądu Rejonowego z dnia 4 stycznia 2017 r. nie powinno było w ogóle zapaść” ponieważ „z oczywistego błędu proceduralnego” nie powinno…

    SAOS
  6. Uzasadnienie SO w Łodzi z 31 lipca 2017 r., III Ca 545/17

    …jako złożonej po upływie terminu ustawowego, określonego w art. 369 § 1 k.p.c. , a także o przyznanie uczestnikowi od wnioskodawcy zwrotu kosztów zastępstwa procesowego w postępowaniu apelacyjnym. Sąd Okręgowy zważył, co następuje : Apelacja jako złożona po terminie podlega odrzuceniu.

    SAOS
  7. Uzasadnienie SO w Łodzi z 27 lipca 2017 r., III Ca 512/17

    …Jak stanowi przepis art. 369 § 1 i 2 k.p.c. apelację wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie dwutygodniowym od doręczenia stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem; jeżeli strona nie zgłosiła wniosku o doręczenie wyroku z uzasadnieniem w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia sentencji, termin do…

    SAOS
  8. Postanowienie SO w Szczecinie z 26 lipca 2017 r., II Ca 243/17

    …Zgodnie z art. 369 § 1- 3 k.p.c. apelację wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie dwutygodniowym od doręczenia stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem. Jeżeli strona nie zgłosiła wniosku o doręczenie wyroku z uzasadnieniem w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia sentencji, termin do wniesienia…

    SAOS
  9. Wyrok SA w Gdańsku z 12 lipca 2017 r., III AUa 210/17

    Sygn. akt III AUa 210/17 WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 12 lipca 2017 r. Sąd Apelacyjny w Gdańsku - III Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w składzie: Przewodniczący: SSA Małgorzata Gerszewska Sędziowie: SA Barbara Mazur SA Iwona Krzeczowska - Lasoń (spr.) Protokolant: sekr. sądowy Anna Kowalewska…

    SAOS
  10. Postanowienie SR w Szczytnie z 11 lipca 2017 r., I Co 392/17

    …obowiązującym od dnia 8.09.2016 r., ale zgodnie z art.369 § 3 k.p.c. w zw. z art. 13 § 2 k.p.c. należy uznać, że termin do wniesienia skargi został zachowany. Przechodząc do merytorycznego rozpoznania sprawy, zdaniem Sądu skarga wierzyciela nie zasługuje na uwzględnienie, ale z innych względów niż podniesionych przez…

    SAOS
  11. Uzasadnienie SO w Bydgoszczy z 30 czerwca 2017 r., VIII Ga 74/17

    …więc z zachowaniem dwutygodniowego terminu o którym mowa w art. 369 § 1 k.p.c. , nie mogła ulec odrzuceniu jako spóźniona. Dokonując natomiast ponownej oceny zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego ( art. 378 § 1 k.p.c. i art. 382 k.p.c. ) Sąd drugiej instancji przyjmuje za własne ustalenia faktyczne poczynione w…

    SAOS
  12. Postanowienie SA w Gdańsku z 20 czerwca 2017 r., III AUz 121/17

    …21 dni i upłynął 3 stycznia 2017 r. Sąd powołał przepisy art. 369 § 1 i 2 kpc . Ubezpieczony złożył apelację od wyroku w dniu 04 stycznia 2017 r. (data stempla pocztowego), dlatego Sąd I instancji odrzucił apelację na podstawie art. 370 kpc . Zażalenie na powyższe postanowienie wywiódł ubezpieczony, zaskarżając je w…

    SAOS
  13. Postanowienie SO Warszawa-Praga w Warszawie z 28 kwietnia 2017 r., VII Uz 5/17

    …CZ 153/12), w którym stwierdzono, że termin przewidziany w art. 369 § 1 k.p.c. jest zachowany wówczas, gdy nadanie apelacji za pośrednictwem poczty - bądź bezpośrednio przez sąd niewłaściwy - do sądu właściwego nastąpiło przed upływem tego terminu.

    SAOS
  14. Wyrok SO w Krakowie z 25 kwietnia 2017 r., II Ca 426/17

    …wyroku w dniu 20 grudnia 2016 roku i był trzytygodniowy ( art. 369§3 k.p.c ), a zatem upłynął 10 stycznia 2017 roku. Natomiast apelacja została złożona w dniu 23 stycznia 2017 roku, a więc już po upływie terminu. Zażalenie pozwanych zawarte w apelacji na brak rozstrzygnięcia o kosztach w sprawie z powództwa D. Z.…

    SAOS
  15. Wyrok SO w Szczecinie z 25 kwietnia 2017 r., II Ca 1012/16

    …dla tegoż terminu do wniesienia apelacji, przewidzianego w art. 369 § 1 k.p.c. Przy dodatkowym uwzględnieniu, że apelacja została wniesiona pismem z dnia 6 lipca 2016 roku, to jest z przekroczeniem także terminu określonego w art. 369 § 2 k.p.c. , podlegała ona odrzuceniu, na podstawie art. 373 k.p.c. , w zw.

    SAOS
  16. Postanowienie SO w Kaliszu z 18 kwietnia 2017 r., II Cz 195/17

    …To natomiast, że apelacja powinna być złożona w tym terminie wynika bezpośrednio z brzmienia art. 369 § 1 k.p.c. Natomiast jaki wpływ ma złożenie wniosku o ustanowienie pełnomocnika z urzędu na bieg terminu do złożenia środka zaskarżenia określa art. 124 k.p.c. Przepis ten nie przewiduje zmiany terminu początkowego do…

    SAOS
  17. Postanowienie SO w Warszawie z 11 kwietnia 2017 r., XXIII Ga 1867/16

    …mimo niesporządzenia uzasadnienia skarżonego wyroku ( art. 369 § 2 w związku z art. 328 § 1 in fine k.p.c. ), efektywność bowiem odwołania byłaby wtedy iluzoryczna (tak: Sądu Najwyższego w orzeczeniu z dnia 11 sierpnia 1962 r., 2 CZ 61/62, OSNCP 1963, nr 7-8, poz. 168) . Ponadto związanie sądu drugiej instancji…

    SAOS
  18. Postanowienie SO w Toruniu z 28 marca 2017 r., VI Ga 55/17

    …ustawowego czternastodniowego terminu, o którym mowa w art. 369 § 1 k.p.c. Odpis wyroku z uzasadnieniem pełnomocnika pozwanego otrzymał w dniu 27 października 2016 r. (v. potwierdzenie odbioru na k.110), a zatem termin do wniesienia apelacji upływał w dniu 10 listopada 2016 r. Tymczasem pozwany wniósł apelację w dniu…

    SAOS
  19. Wyrok SO w Warszawie z 28 marca 2017 r., III C 495/16

    …Solidarność wierzycieli musi wynikać bądź z ustawy bądź z czynności prawnej / art. 369 k.p.c. /. Powodowie są małżonkami i pozostają w ustroju wspólności ustawowej małżeńskiej. O ile solidarność bierna małżonków (jako dłużników) wynika z art. 1034 k.c. w związku z art. 46 k.r.o. , to normy te nie odnoszą się do…

    SAOS
  20. Wyrok SA w Szczecinie z 22 marca 2017 r., I ACa 924/16

    …to, że apelacja wniesiona została w terminie określonym w art. 369 § 1 k.p.c. , a tym samym nie istniały podstawy do jej odrzucenia. Istota niniejszej sprawy sprowadzała się do oceny podniesionego w sprawie zarzutu przedawnienia. Sąd I instancji bowiem uznając go za zasadny nie przeprowadzał postępowania dowodowego,…

    SAOS