Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie SO w Gliwicach z 11 grudnia 2018 r., III Cz 1210/18
…w którym upłynął termin do zgłoszenia takiego wniosku ( art. 369 § 1 k.p.c. ). Wyrok w niniejszej sprawie został ogłoszony w dniu 17 11 2017r a skarżąca nie wnosiła o sporządzenie jego uzasadnienia. Wskazany powyżej dwutygodniowy termin do wniesienia przez nią apelacji rozpoczął zatem biec od dnia następnego po…
SAOS - Postanowienie SO w Bydgoszczy z 10 grudnia 2018 r., VIII Gz 224/18
…terminowi dwóch tygodni do jej wniesienia określonemu w art. 369 § 1 k.p.c. (zob. potwierdzenie odbioru przez pozwanego odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem - w dniu 14 czerwca 2018 r. – k. 86 akt ). Sąd odwoławczy obowiązany był uwzględnić okoliczność znaną mu z urzędu ( art. 228 § 2 k.p.c. ) – a wynikającą z…
SAOS - Postanowienie SO w Bydgoszczy z 26 listopada 2018 r., VIII Gz 198/18SAOS
- Uzasadnienie SO w Łodzi z 8 listopada 2018 r., III Ca 1449/18
…Stosownie do treści art. 369 § 1 k.p.c. apelację wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie dwutygodniowym od doręczenia stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem. Jeżeli strona nie zgłosiła wniosku o doręczenie wyroku z uzasadnieniem w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia sentencji, termin do…
SAOS - Wyrok SR Szczecin-Centrum w Szczecinie z 8 listopada 2018 r., III C 270/18
…Zgodnie z przepisem art. 369 § 1 – 3 k.p.c. apelację wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie dwutygodniowym od doręczenia stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem ( § 1 ). Jeżeli strona nie zgłosiła wniosku o doręczenie wyroku z uzasadnieniem w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia sentencji,…
SAOS - Wyrok SA w Warszawie z 25 października 2018 r., VI ACa 1986/16
…rozpoznaniu, jako złożona w terminie określonym w art. 369 § 1 k.p.c. Jej braki zostały bowiem uzupełnione w wyznaczonym terminie i nie zachodziły podstawy jej odrzucenia, określone w art. 370 k.p.c. Wyrok Sądu Okręgowego oddalający powództwo z uwagi na sprzeczność żądań powódki z art. 5 k.c. jest jednak trafny.
SAOS - Postanowienie SO w Piotrkowie Trybunalskim z 13 września 2018 r., II Ca 296/18
…i na podstawie art. 518 k.p.c. w zw. z art. 367§1 i art. 369§1 k.p.c. zaskarżył w/w postanowienie w całości, ze szczególnym uwzględnieniem punktów 2. i 6., tj. odmowy orzeczenia o dopłacie należnej wnioskodawcy oraz orzeczenia o kosztach procesu.
SAOS - Postanowienie SR dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie z 29 sierpnia 2018 r., VII Ns 231/16
…Zgodnie zaś z treścią art. 369 § 1 i 2 k.p.c. , apelację wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie dwutygodniowym od doręczenia stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem, zaś jeżeli strona nie zgłosiła wniosku o doręczenie wyroku z uzasadnieniem w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia sentencji,…
SAOS - Postanowienie SO w Elblągu z 25 lipca 2018 r., I Ca 139/18
…terminu do złożenia apelacji , wynikającego z art. 369 § 1 k.p.c. w związku z art. 13 § 2 k.p.c. Dlatego apelacja w tym zakresie podlegała odrzuceniu , o czym orzeczono na podstawie art. 373 k.p.c. w związku z art. 370 k.p.c. i art. 13 § 2 k.p.c. Jak chodzi o apelację uczestniczki to wobec jej cofnięcia odnośnie…
SAOS - Postanowienie SO w Płocku z 18 lipca 2018 r., IV Ca 397/18
…w związku z czym dwutygodniowy termin przewidziany art. 369 § 1 k.p.c. do złożenia apelacji upłynął 28 maja 2018 r., zaś pismo to zostało nadane w placówce pocztowej 9 lipca 2018 r., czyli po upływie tego terminu. Mając powyższe na uwadze Sąd Okręgowy orzekł jak w sentencji.
SAOS - Postanowienie SO w Rzeszowie z 11 czerwca 2018 r., VI Gz 172/18SAOS
- Wyrok SO w Olsztynie z 7 czerwca 2018 r., IX Ca 1337/17
…tygodniowym od dnia ogłoszenia sentencji postanowienia ( art. 369 § 1 w zw. z art. 328 1 i art. 13 § 2 k.p.c. ). Apelację można wnieść również w terminie 21 dni od ogłoszenia sentencji wyroku, w przypadku gdy strona nie zażądała uzasadnienia w terminie tygodniowym od ogłoszenia sentencji ( art. 369 § 2 k.p.c. ).
SAOS - Postanowienie SO w Piotrkowie Trybunalskim z 23 maja 2018 r., II Ca 295/18
…S. L. (1) i na podstawie art. 367 § 1 k.p.c. w zw. z art. 369 § 1 k.p.c. wniosła o: zmianę postanowienia Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 15 stycznia 2018 roku wydanego przez Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim sygn. akt I Ns 981/17 w jego punkcie 1-szym przez rozstrzygnięcie uzupełniające co do…
SAOS - Postanowienie SO w Bydgoszczy z 16 maja 2018 r., VIII Gz 14/18
…października 2017 r., a zatem po terminie, o którym mowa w art. 369 § 1 kpc . Pozwany w zażaleniu od powyższego rozstrzygnięcia zarzucił, że Sąd Rejonowy błędnie przyjął, iż apelację wniósł po terminie oraz, że nie składał wniosku o uzasadnienie wyroku.
SAOS - Postanowienie SO w Gliwicach z 16 maja 2018 r., III Cz 67/18
…upływem tygodniowego terminu do zgłoszenia tego wniosku ( art. 369 § 1 i 2 k.p.c. i art. 328 § 1 zd. 1 k.p.c. ) i upłynął z dniem 06 07 2017r. Apelację od powyższego wyroku skarżący wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu wnieśli do Sądu Rejonowego dopiero w dniu 17 08 2017r. (k. 312).
SAOS - Postanowienie SA w Szczecinie z 30 kwietnia 2018 r., III AUz 25/18
…Sąd I instancji wskazał, że zgodnie z art. 369 § 1-3 k.p.c. apelację wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie dwutygodniowym od doręczenia stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem. Jeżeli strona nie zgłosiła wniosku o doręczenie wyroku z uzasadnieniem w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia…
SAOS - Wyrok WSA w Poznaniu z 19 kwietnia 2018 r., IV SA/Po 30/18 za stroną
…Wobec powyższego, wyrok Sądu Rejonowego z 09 lutego 2017r., zgodnie z przepisami art. 369 § 1 i 2 K.p.c. mógł stać się prawomocny najwcześniej z dniem 03 marca 2017r. Okoliczność ta winna być jednak bezspornie ustalona przez organy administracji w toku ponownego rozpatrzenia sprawy.
CBOSA - Postanowienie SO w Piotrkowie Trybunalskim z 7 marca 2018 r., V U 928/17
…Sąd Okręgowy zważył co następuje: Stosownie do treści art. 369 § 1 k.p.c. apelację wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie dwutygodniowym od doręczenia stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem. §2 powołanego przepisu stanowi, że jeżeli strona nie zgłosiła wniosku o doręczenie wyroku z uzasadnieniem…
SAOS - Wyrok SO w Piotrkowie Trybunalskim z 20 lutego 2018 r., V Pa 62/17
Sygn. VPa 62/17 WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 20 lutego 2018 roku Sąd Okręgowy – Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Piotrkowie Trybunalskim, Wydział V w składzie: Przewodniczący: SSO Mariola Mastalerz Sędziowie: SSO Agnieszka Leżańska (spr.) SSO Magdalena Marczyńska Protokolant: st.sekr.sądowy…
SAOS - Postanowienie SA w Katowicach z 15 lutego 2018 r., V ACo 53/16
…stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem, nie wyłącza art. 369 § 1 k.p.c. , ustanawiający dwutygodniowy termin do wniesienia apelacji, licząc od doręczenia stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem, gdyż ani z tego przepisu ani z art. 370 k.p.c. nie wynika, że wniesienie apelacji przed doręczeniem stronie orzeczenia z…
SAOS