Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok WSA w Szczecinie z 25 stycznia 2024 r., II SA/Sz 991/23 za stroną
…W odniesieniu do art. 165 § 2 k.p.c. Komisja podnosiła, że ani postanowienie odsyłające, ani pisma rządu polskiego nie potwierdzają istnienia obiektywnego uzasadnienia dla przyznania przezeń tej korzyści. Rząd polski wyjaśnił, że w Polsce zasięg terytorialny usługi przesyłek poleconych oferowanej przez różnych…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 2 grudnia 2022 r., VI SA/Wa 2079/22 za stroną
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Urszula Wilk (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Aneta Lemiesz Asesor WSA Bożena Dąbkowska-Mastalerek po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 2 grudnia 2022 r. w trybie uproszczonym sprawy ze skargi W. L. na…
CBOSA - Wyrok NSA z 13 maja 2022 r., II FSK 2399/19 za stroną
…W odniesieniu do art. 165 § 2 k.p.c. Komisja podnosiła, że ani postanowienie odsyłające, ani pisma rządu polskiego nie potwierdzają istnienia obiektywnego uzasadnienia dla przyznania przezeń tej korzyści. Rząd polski wyjaśnił, że w Polsce zasięg terytorialny usługi przesyłek poleconych oferowanej przez różnych…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 19 lutego 2021 r., VI SA/Wa 1989/20 za stroną
…1 dyrektywy 97/67 oraz skutków ewentualnej niezgodności art. 165 § 2 k.p.c. z prawem unijnym. Na podstawie art. 165 § 2 k.p.c. oddanie pisma procesowego w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe lub w placówce pocztowej operatora świadczącego…
CBOSA - Wyrok WSA we Wrocławiu z 11 stycznia 2018 r., I SA/Wr 1136/17 za stroną
…poprzedziło wszczęcie postępowania w sposób przewidziany w art. 165 § 2 i § 4 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2017 r. poz. 201 ze zm.) – dalej jako o.p., jak również pominięto wyznaczenie Stronie skarżącej terminu do zapoznania się z aktami sprawy (art. 200 § 1 o.p.).
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 13 października 2015 r., V SA/Wa 2581/15 za stroną
…za wolny od pracy w rozumieniu art. 115 k.e. w związku z art. 165 § 1 k.p.c. i nie ma podstaw prawnych do uznawania, że soboty poprzedzające lub następujące po świętach są dniami wolnymi od pracy. 9. W dniu 11.05.2015r. do Centrali ARiMR wpłynęła kierowana do WSA w Warszawie skarga na odmowę przyznania pomocy przez…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 12 czerwca 2014 r., V SA/Wa 550/14 za stroną
…za wolny od pracy w rozumieniu art. 115 kc, w związku z art. 165 § kpc i nadał jej moc zasady prawnej. Jednak zarówno organy administracji państwowej, jak i sądy administracyjne winny respektować przy rozpoznawaniu spraw postanowienia uchwały NSA z dnia 15 czerwca 2011r., sygn.. akt I OPS 1/11 oraz poglądy wyrażone w…
CBOSA - Orzeczenie SN z 6 kwietnia 2001 r., III RN 83/00 za stroną
Teza1. Interpretacja funkcjonalna wychodzi z założenia, że przepis art. 57 par. 4 Kpa /analogicznie art. 115 Kc w związku z art. 165 par. 1 Kpc/ ma służyć nie tylko zdyscyplinowaniu strony do przestrzegania ustawowo określonego terminu do wniesienia skargi, ale równocześnie nakazuje tak liczyć ostatni dzień tego terminu,…
CBOSA - Orzeczenie SN z 22 lutego 2001 r., III RN 78/00 za stroną
TezaSobota jest dniem ustawowo wolnym od pracy w rozumieniu art. 57 par. 4 Kpa.
CBOSA - Orzeczenie SN z 3 grudnia 1997 r., III RN 87/97 za stroną
TezaDodatkowy dzień wolny od pracy ustanowiony w okresie obowiązywania art. 150 Kp przepisami par. 1 ust. 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 grudnia 1988 r. w sprawie czasu pracy w zakładach pracy /t.j. Dz.U. 1991 nr 117 poz. 511 ze zm./ i par. 1 zarządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 20 grudnia…
CBOSA - Orzeczenie SN z 25 września 1987 r., III ARN 17/87 za stroną
TezaW sytuacji, gdy skarga została nadana w polskim urzędzie pocztowym, dniem wniesienia skargi jest dzień nadania jej. Wynika to z przepisu art. 165 par. 2 Kpc, który w myśl art. 211 Kpa znajduje odpowiednie zastosowanie w postępowaniu sądowoadministracyjnym.
CBOSA