Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 165 Kodeks postępowania cywilnegoWyczyść filtry

79 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok SO w Warszawie z 11 października 2017 r., XXVII Ca 641/17

    …było ustalenie daty wniesienia powództwa w rozumieniu art. 165 § 2 k. p. c. Sąd zasądził odsetki od daty faktycznego wniesienia powództwa tj. z dniem 23 lipca 2014 r. Na mocy art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o zmianie ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych, ustawy - Kodeks cywilny oraz…

    SAOS
  2. Wyrok SO w Koszalinie z 11 października 2017 r., VII Ca 372/17

    …administracyjnego nie zawierają regulacji analogicznej do art. 165 § 2 k.p.c. , zgodnie z którą nadanie pisma w placówce pocztowej jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu, to uznać należało, że datą złożenia wniosku do organu administracji była data wpływu tego wniosku do konkretnego adresata.

    SAOS
  3. Wyrok SO w Olsztynie z 9 października 2017 r., I C 590/14

    …termin ten również nie uległ przedawnieniu, gdyż zgodnie z art. 165 § 2 k.p.c. oddanie pisma procesowego w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe lub w placówce pocztowej operatora świadczącego usługi powszechne w innym państwie członkowie UE…

    SAOS
  4. Zarządzenie SO w Łodzi z 2 października 2017 r., VIII U 844/17

    …Stosownie do treści art.165§1 k.p.c. terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego. Termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub latach kończy się z upływem dnia, który nazwą lub datą odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca (…

    SAOS
  5. Wyrok SR w Jeleniej Górze z 28 września 2017 r., IV P 113/16

    Sygn. akt IV P 113/16 WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 28 września 2017 r. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze Wydział IV Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w składzie następującym: Przewodniczący: SSR Marta Ładzińska Ławnicy: Barbara Dudzik, Krystyna Kolado Protokolant: Agnieszka Zamojska po rozpoznaniu w dniu…

    SAOS
  6. Wyrok SO w Warszawie z 27 września 2017 r., XXVII Ca 1457/17SAOS
  7. Wyrok SA w Poznaniu z 27 września 2017 r., I ACa 321/17

    …Na podstawie art. 165 § 1 k.p.c. terminy procesowe należy obliczać według przepisów prawa cywilnego, te zaś pozwalają na określenie terminu nie tylko przez wskazanie konkretnej daty lub podanie określonej liczby jednostek czasu (dni, miesiące, lata), ale także w sposób opisowy, przez wskazanie zdarzenia, które ma…

    SAOS
  8. Wyrok SA w Poznaniu z 22 września 2017 r., I ACa 111/17

    …w RFN. Jest to równoznaczne z wniesieniem pisma do sądu ( art. 165 § 2 k.p.c. ). W związku z tym należało stwierdzić, że pozew wniesiono przed upływem 6 miesięcy od otrzymania wiadomości o uchwale i nie później niż z upływem 3 lat od powzięcia uchwały ( art. 252 § 3 k.s.h. ).

    SAOS
  9. Wyrok SA w Gdańsku z 21 września 2017 r., III APa 13/17

    Sygn. akt III APa 13/17 WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 21 września 2017 r. Sąd Apelacyjny w Gdańsku - III Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w składzie: Przewodniczący: SSA Alicja Podlewska (spr.) Sędziowie: SA Małgorzata Gerszewska SA Iwona Krzeczowska - Lasoń Protokolant: st. sekr. sądowy…

    SAOS
  10. Wyrok SA w Gdańsku z 13 września 2017 r., III APa 11/17

    …postępowania cywilnego - Dz. U. z 1964 r. Nr 43, poz. 296 (art. 165;art. 165 § 2)

    SAOS
  11. Uzasadnienie SO w Łodzi z 30 sierpnia 2017 r., XIII Ga 413/17

    …21 grudnia 2016 roku (data nadania w urzędzie pocztowym – art. 165 § 2 k.p.c. ; pismo omyłkowo, najprawdopodobniej za datą wskazaną w jego nagłówku, było oznaczane w protokole rozprawy, uzasadnieniu wyroku i apelacji, jako pismo z 20 grudnia 2016 roku).

    SAOS
  12. Wyrok SO w Warszawie z 30 sierpnia 2017 r., XXVII Ca 3432/16

    …w dniu 06 sierpnia 2013 r. Zdaniem Sądu Rejonowego przepis art. 165 § 2 k.p.c. nie znajduje zastosowania w sprawie. Odnośnie wniosku o zawezwanie do próby ugodowej z dnia 02 sierpnia 2013 r. Sąd powołał stanowisko Sądu Najwyższego z dnia 02 października 2015 r. II CSK 720.14, zgodnie z którym dla zachowania terminu z…

    SAOS
  13. Postanowienie SO w Warszawie z 30 sierpnia 2017 r., XVII AmE 216/17

    …Tymczasem zgodnie z art. 165 § 2 k.p.c. równoznaczne z wniesieniem pisma procesowego do sądu jest oddanie go w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe lub w placówce pocztowej operatora świadczącego pocztowe usługi powszechne w innym państwie…

    SAOS
  14. Wyrok SO w Warszawie z 23 sierpnia 2017 r., XXVII Ca 3962/16

    …nr 76/11 tj. po dniu 4 sierpnia 2013 r. Wskazując na treść art. 165 § 2 k.p.c. Sąd I instancji uznał, że nie mógł on mieć zastosowania do skierowanego przez powódkę do pozwanego wezwania do zapłaty, bowiem dotyczy on terminów do czynności procesowych, zaś wystąpienie z roszczeniem nie jest czynnością procesową, lecz…

    SAOS
  15. Wyrok SR dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu z 3 sierpnia 2017 r., IV P 658/16

    …Mając bowiem na uwadze treść art. 165 § 1 i 2 k.p.c. w zw. z art. 300 k.p. , terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego. W myśl art. 115 k.c. , jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem…

    SAOS
  16. Wyrok SR w Gdyni z 19 lipca 2017 r., VI GC 2924/15

    …Zgodnie z art. 165 § 2 k.p.c. , oddanie pisma procesowego w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 roku Prawo pocztowe lub w placówce pocztowej operatora świadczącego pocztowe usługi powszechne w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej jest równoznaczne z…

    SAOS
  17. Uzasadnienie SO w Katowicach z 13 lipca 2017 r., XIX Gz 451/17

    …ze względu na niewystępowanie negatywnej przesłanki z art. 165 ust. 1 pr.rest. w postaci oczywistości niewykonania przez dłużnika układu. Oczywista niewykonalność układu bowiem występuje przede wszystkim w przypadku wybitnie złej sytuacji majątkowej dłużnika.

    SAOS
  18. Wyrok SR Gdańsk-Północ w Gdańsku z 7 lipca 2017 r., I C 2020/15

    …(koperta – k. 46), a zatem tę ostatnią datę trzeba, w myśl art. 165 § 2 k.p.c. , przyjąć jako datę złożenia pozwu, a w konsekwencji uznać, że w tym momencie doszło do przerwania biegu przedawnienia. Przechodząc natomiast do kwestii oceny wysokości należnego powodowi zadośćuczynienia i odszkodowania należy zauważyć, iż…

    SAOS
  19. Wyrok SO w Poznaniu z 26 czerwca 2017 r., XV Ca 1780/16SAOS
  20. Postanowienie SA w Szczecinie z 20 czerwca 2017 r., I ACz 277/17

    …do liczenia terminów procesowych z mocy przepisu art. 165 § 1 k.p.c. – upłynął pozwanej wraz z upływem dnia 3 grudnia 2017 roku. Słusznie zatem uznał Sąd I instancji, że w zakreślonym terminie pozwana braków formalnych nie uzupełniła, co nie było nawet kwestionowane w wywiedzionym zażaleniu.

    SAOS