Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 165 § 1 Kodeks postępowania cywilnegoWyczyść filtry

2 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Zarządzenie SR Szczecin-Centrum w Szczecinie z 7 września 2026 r., XI GC 370/24

    …„ z upływem 14 dni”, a zgodnie z art. 111 § 1 k.c. w zw. z art. 165 § 1 k.p.c. termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia . Z tych przyczyn uchwała SN z dnia 20 października 2023 r., III CZP 24/23 oraz przepis art. 15zzs⁹ ust. 3 ustawy „covidowej” nie mają zastosowania na gruncie obecnie…

    SAOS
  2. Postanowienie SO w Szczecinie z 12 stycznia 2026 r., II Ca 1660/25

    …Zgodnie z treścią art. 165 § 1 k.p.c. , terminy, m.in. do wniesienia środka zaskarżenia, oblicza się według przepisów prawa cywilnego, tj. art. 110-116 k.c. Termin oznaczony m.in. w tygodniach, kończy się z upływem dnia, który nazwą lub datę odpowiada początkowemu dniowi terminu ( art. 112 k.c. ).

    SAOS