Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok SR dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu z 4 grudnia 2020 r., X U 607/19SAOS
- Postanowienie SO w Bydgoszczy z 13 listopada 2020 r., VIII Ga 333/20
…dniu został on oddany w placówce pocztowej, zgodnie z art. 165 § 2 k.p.c. ( zob. k. 106-107 i 126 akt ) – co oznacza, że nastąpiło to z uchybieniem tygodniowego terminu, liczonego od dnia doręczenia mu wyroku, co nastąpiło w poniedziałek, w dniu 20 lipca 2020 r. ( art. 328 § 1 i 2 k.p.c. ; zob. k. 105 akt ).
SAOS - Postanowienie SO w Szczecinie z 6 listopada 2020 r., II Ca 1092/20
…Oblicza się go na podstawie przepisów prawa cywilnego ( art. 112 k.c. w zw. z art. 165 § 1 k.p.c. ). Jest to termin, którego ciągłość jest wymagana. Nie podlega on skróceniu ani przedłużeniu ( art. 164 k.p.c. ). Podlega jedynie przywróceniu ( art. 168 i n. k.p.c. ).
SAOS - Wyrok SA w Szczecinie z 22 października 2020 r., I ACa 647/18
…Termin do wniesienia skargi upływał więc w dniu 26 września 2018 roku ( art. 112 k.c. w zw. z art. 165 §1 k.p.c. ). Skarga została wniesiona w dniu 24 września 2018 (k. 27) a zatem przed upływem terminu. Stąd też zawarty w odpowiedzi na skargę wniosek powoda W. P. o odrzucenie skargi okazał się bezzasadny.
SAOS - Zarządzenie SO w Szczecinie z 28 lipca 2020 r., VIII GC 40/20
…Zgodnie zaś z art. 165 § 1 k.p.c. oddanie pisma procesowego placówce pocztowej takiego operatora jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Tymczasem miesięczny termin z art. 251 k.s.h. liczony według art. 112 k.c. upływał z 30 stycznia 2020 r. Wykazanie, że powódce przysługuje w niniejszej sprawie legitymacja czynna…
SAOS - Wyrok SO w Poznaniu z 26 czerwca 2020 r., II Ca 366/20
…potrzeb w okresie przed wydaniem wyroku, 5. art. 165 § 1 i 2 k.p.c. w zw. z art. 321 k.p.c. poprzez zasądzenie alimentów poczynając od 1 grudnia 2019 r. w sytuacji, gdy powodowie wnosili o zasądzenie alimentów od dnia wniesienia powództwa, tj. poczynając od dnia oddania pozwu w polskiej placówce pocztowej operatora…
SAOS - Wyrok SA w Katowicach z 25 lutego 2020 r., I ACa 627/19
…domu maklerskiego; III) naruszenie przepisu postępowania – art. 165 §1 k.p.c. przez jego niezastosowanie – skutkujące błędem w ustaleniach faktycznych, który co prawda nie legł u podstaw zaskarżonego wyroku, ale z ostrożności procesowej musi zostać zaznaczony, polegające na ustaleniu, że pozew w niniejszej sprawie…
SAOS