Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 165 § 1 Kodeks postępowania cywilnegoWyczyść filtry

7 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok SR dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu z 4 grudnia 2020 r., X U 607/19SAOS
  2. Postanowienie SO w Bydgoszczy z 13 listopada 2020 r., VIII Ga 333/20

    …dniu został on oddany w placówce pocztowej, zgodnie z art. 165 § 2 k.p.c. ( zob. k. 106-107 i 126 akt ) – co oznacza, że nastąpiło to z uchybieniem tygodniowego terminu, liczonego od dnia doręczenia mu wyroku, co nastąpiło w poniedziałek, w dniu 20 lipca 2020 r. ( art. 328 § 1 i 2 k.p.c. ; zob. k. 105 akt ).

    SAOS
  3. Postanowienie SO w Szczecinie z 6 listopada 2020 r., II Ca 1092/20

    …Oblicza się go na podstawie przepisów prawa cywilnego ( art. 112 k.c. w zw. z art. 165 § 1 k.p.c. ). Jest to termin, którego ciągłość jest wymagana. Nie podlega on skróceniu ani przedłużeniu ( art. 164 k.p.c. ). Podlega jedynie przywróceniu ( art. 168 i n. k.p.c. ).

    SAOS
  4. Wyrok SA w Szczecinie z 22 października 2020 r., I ACa 647/18

    …Termin do wniesienia skargi upływał więc w dniu 26 września 2018 roku ( art. 112 k.c. w zw. z art. 165 §1 k.p.c. ). Skarga została wniesiona w dniu 24 września 2018 (k. 27) a zatem przed upływem terminu. Stąd też zawarty w odpowiedzi na skargę wniosek powoda W. P. o odrzucenie skargi okazał się bezzasadny.

    SAOS
  5. Zarządzenie SO w Szczecinie z 28 lipca 2020 r., VIII GC 40/20

    …Zgodnie zaś z art. 165 § 1 k.p.c. oddanie pisma procesowego placówce pocztowej takiego operatora jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu. Tymczasem miesięczny termin z art. 251 k.s.h. liczony według art. 112 k.c. upływał z 30 stycznia 2020 r. Wykazanie, że powódce przysługuje w niniejszej sprawie legitymacja czynna…

    SAOS
  6. Wyrok SO w Poznaniu z 26 czerwca 2020 r., II Ca 366/20

    …potrzeb w okresie przed wydaniem wyroku, 5. art. 165 § 1 i 2 k.p.c. w zw. z art. 321 k.p.c. poprzez zasądzenie alimentów poczynając od 1 grudnia 2019 r. w sytuacji, gdy powodowie wnosili o zasądzenie alimentów od dnia wniesienia powództwa, tj. poczynając od dnia oddania pozwu w polskiej placówce pocztowej operatora…

    SAOS
  7. Wyrok SA w Katowicach z 25 lutego 2020 r., I ACa 627/19

    …domu maklerskiego; III) naruszenie przepisu postępowania – art. 165 §1 k.p.c. przez jego niezastosowanie – skutkujące błędem w ustaleniach faktycznych, który co prawda nie legł u podstaw zaskarżonego wyroku, ale z ostrożności procesowej musi zostać zaznaczony, polegające na ustaleniu, że pozew w niniejszej sprawie…

    SAOS