Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 57 § 5 pkt 6 Kodeks postępowania administracyjnego

12 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Poznaniu z 24 listopada 2023 r., II SA/Po 342/23 za organem

    …Jak przy tym wynika z art. 57 § 5 pkt 6 K.p.a., termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało złożone przez osobę pozbawioną wolności w administracji zakładu karnego. Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru decyzji z dnia 6 grudnia 2022 r., została ona skutecznie doręczona skarżącemu w…

    CBOSA
  2. Wyrok NSA z 5 lipca 2023 r., III OSK 420/22 za organem

    …Zgodnie natomiast z art. 57 § 5 pkt 6 k.p.a., termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało złożone przez osobę pozbawioną wolności w administracji zakładu karnego. Oznacza to, że termin do wniesienia odwołania upływał w dniu 24 września 2020 r., natomiast odwołanie złożone zostało 25 września…

    CBOSA
  3. Wyrok NSA z 9 lutego 2023 r., II OSK 2834/21 za organem

    …uwagi na charakter aresztu znajdzie do niego zastosowanie art. 57 § 5 pkt 6 K.p.a. W myśl tego przepisu termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało złożone przez osobę pozbawioną wolności w administracji zakładu karnego. Zdaniem Sądu organ pominął powyższą okoliczność.

    CBOSA
  4. Wyrok WSA w Warszawie z 3 stycznia 2022 r., II SA/Wa 2251/21 za organem

    …to zostało przez stronę złożone w sposób wskazany w art. 57 § 5 pkt 1-6 Kpa. lub w siedzibie organu I instancji najpóźniej w dniu [...] listopada 2020 r., tj. przed upływem ostatniego dnia terminu do wniesienia odwołania (art. 57 § 1 w zw. z art. 129 § 2 Kpa.).

    CBOSA
  5. Wyrok WSA w Warszawie z 15 września 2021 r., IV SA/Wa 397/21 za stroną

    …Sąd zauważa, że według art. 57 § 5 pkt 6 k.p.a. termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało złożone przez osobę pozbawioną wolności w administracji zakładu karnego. Zarówno zakłady karne, jak i areszty śledcze są jednostkami organizacyjnymi Służby Więziennej (zob. art. 8 ust. 1 pkt 3 ustawy…

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Szczecinie z 19 listopada 2014 r., II SA/Sz 396/14 za stroną

    …zarzucając mu naruszenie art. 134 K.p.a. oraz art. 57 § 5 pkt 6 K.p.a. Wojewódzki Sąd Administracyjny z w a ż y ł, co następuje: Sądowa kontrola zgodności z prawem zaskarżonego postanowienia dała podstawę do stwierdzenia, że skarga jest zasadna.

    CBOSA
  7. Wyrok WSA w Szczecinie z 23 października 2014 r., II SA/Sz 397/14 za stroną

    …Powyższe jednoznacznie wynika z treści przepisu art. 57 § 5 pkt 6 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (j.t. Dz. U. z 2013 r., poz. 267) – dalej "K.p.a.", który stanowi, że termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało złożone przez osobę pozbawioną wolności w…

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Łodzi z 8 września 2014 r., II SA/Łd 474/14 za stroną

    …Kolegium Odwoławcze w Ł., na podstawie art. 134 w zw. z art. 57 § 1 oraz art. 129 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 267), stwierdziło uchybienie terminu do wniesienia odwołania.

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Gdańsku z 20 września 2012 r., III SA/Gd 432/12 za stroną

    …administracyjnego, dotyczące osób pozbawionych wolności - art. 57 § 5 pkt 6 k.p.a., który stanowi, że termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało złożone przez osobę pozbawioną wolności w administracji zakładu karnego oraz przepisy ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi -…

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Poznaniu z 20 kwietnia 2011 r., IV SA/Po 204/11 za stroną

    TezaPrzez użyte w art. 57 par. 5 pkt 6 kpa określenie "administracji zakładu karnego" należy rozumieć odpowiednio również administrację aresztu śledczego.

    CBOSA
  11. Wyrok WSA w Łodzi z 9 października 2008 r., III SA/Łd 177/08 za stroną

    …Ponadto, z art. 57 § 5 k.p.a. wynika, że termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało: 1) wysłane w formie dokumentu elektronicznego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, za poświadczeniem przedłożenia,…

    CBOSA
  12. Wyrok WSA w Białymstoku z 6 września 2007 r., II SA/Bk 495/07 za stroną

    …pozbawioną wolności w administracji zakładu karnego ( art. 57 §5 pkt 1- 6 kpa), złożone bezpośrednio w organie administracji publicznej, przed jego upływem. O dacie wniesienia pisma w formie dokumentu elektronicznego decyduje data jego wysłania za poświadczeniem przedłożenia, w przypadku złożenia pisma w polskim…

    CBOSA