Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 20 lutego 2020 r., VII U 4118/19
…ZUS wskazał, że ubezpieczona na podstawie art. 145a § 2 w związku z art. 57 § 3 i § 4 k.p.a. była zobowiązana do złożenia skargi o wznowienie postępowania do dnia 23 kwietnia 2019 r. Tymczasem w jego ocenie skarga odwołującej wpłynęła z naruszeniem jednomiesięcznego ustawowego terminu w dniu 5 lipca 2019 r. Organ…
SAOS - Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 13 lutego 2020 r., VII U 4267/19
…Podzielić należy zatem stanowisko organu rentowego, że zgodnie z art. 57 § 3 i 4 k.p.a. termin do złożenia wniosku o wznowienie postępowania upływał w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy, a więc 23 kwietnia 2019 r. (wtorek).
SAOS - Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 10 lutego 2020 r., VII U 4728/19
…Podzielić należy zatem stanowisko organu rentowego co do tego, że zgodnie z art. 57 § 3 i 4 k.p.a. termin na złożenie wniosku o wznowienie postępowania upływał w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy, a więc 23 kwietnia 2019r. (wtorek).
SAOS - Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 7 lutego 2020 r., VII U 3830/19
…Podzielić należy zatem stanowisko organu rentowego co do tego, że stosownie do art. 57 § 3 i 4 k.p.a. termin na złożenie wniosku o wznowienie postępowania upływał w następnym dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy, tj. 23 kwietnia 2019 r. (wtorek).
SAOS - Wyrok WSA w Rzeszowie z 28 stycznia 2020 r., II SA/Rz 1298/19 za stroną
…przytaczając na poparcie swojego stanowiska treść art. 57 § 1 i 4 k.p.a. w związku z przepisami ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy, oraz ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe. W odpowiedzi na skargę SKO podtrzymując swoje stanowisko wniosło o jej oddalenie.
CBOSA - Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 22 stycznia 2020 r., VII U 3705/19
…Podzielić należy zatem stanowisko organu rentowego, że zgodnie z art. 57 § 3 i 4 k.p.a. termin do złożenia wniosku o wznowienie postępowania upływał w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy, a więc 23 kwietnia 2019r. (wtorek).
SAOS - Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 22 stycznia 2020 r., VII U 4673/19
…Podzielić należy zatem stanowisko organu rentowego co do tego, że zgodnie z art. 57 § 3 i 4 k.p.a. termin do złożenia wniosku o wznowienie postępowania upływał w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy, a więc 23 kwietnia 2019r. (wtorek).
SAOS - Wyrok SO w Bydgoszczy z 21 stycznia 2020 r., VI U 2518/19SAOS
- Wyrok WSA w Rzeszowie z 21 stycznia 2020 r., II SAB/Rz 120/19 za stroną
…2019 roku, upływał w dniu 9 listopada 2019 roku (art. 57 § 3 K.p.a.). Skarżąca została zawiadomiona o posiedzeniu składu orzekającego pismem z dnia [...] listopada 2019 roku, które odebrała w dniu 14 listopada 2019 roku. Co kluczowe w sprawie nie ma zastosowania art. 57 § 4 K.p.a., który stanowi, że jeżeli koniec…
CBOSA - Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 20 stycznia 2020 r., VII U 3818/19
…Podzielić należy zatem stanowisko organu rentowego co do tego, że zgodnie z art. 57 § 3 i 4 k.p.a. termin na złożenie wniosku o wznowienie postępowania upływał w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy, a więc 23 kwietnia 2019r. (wtorek).
SAOS - Wyrok SO w Bydgoszczy z 14 stycznia 2020 r., VI U 3036/19
…Tym samym na podstawie art. 57 § 3 i 4 Kodeksu postępowania administracyjnego termin na zgłoszenie skargi o wznowienie postępowania upływał w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy, to jest 23 kwietnia. Skarga ubezpieczonej Z. J. wpłynęła do zakładu w dniu 19 sierpnia 2019 roku, to jest po ustawowym…
SAOS - Wyrok SO w Bydgoszczy z 14 stycznia 2020 r., VI U 3037/19
…drugi dzień świąt Wielkiej Nocy to tym samym na podstawie art. 57 § 3 i 4 k.p.a. termin naz..., dla, termin na zgłoszenie przez ubezpieczoną skargi o wznowienie postępowania upłynął w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy to jest 23 kwietnia.
SAOS - Wyrok SO w Bydgoszczy z 14 stycznia 2020 r., VI U 3072/19
…Tym samym na podstawie art. 57 § 3 i § 4 k.p.a. termin na zgłoszenie skargi o wznowienie postępowania upływał w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy to jest 23 kwietnia 2019 r. Organ rentowy wskazał, że skoro skarga ubezpieczonej wpłynęła do zakładu 17 lipca 2019 r. to nastąpiło to po ustawowym terminie.
SAOS - Wyrok SO w Bydgoszczy z 14 stycznia 2020 r., VI U 3097/19
…(pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy), to zgodnie z art. 57 § 3 i § 4 k.p.a. termin do zgłoszenia skargi o wznowienie postępowania upływał w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy - to jest 23 kwietnia. Organ rentowy w związku z tym wskazał, że skarga ubezpieczonej o wznowienie postępowania wpłynęła…
SAOS - Wyrok SO w Bydgoszczy z 14 stycznia 2020 r., VI U 3106/19
…- 1 i 2 dzień Świąt Wielkiej Nocy, tym samym zgodnie z art. 57 § 3 i 4 k.p.a. termin na zgłoszenie skargi o wznowienie postępowania upływał w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy, to jest 23 kwietnia. Organ rentowy wskazał, że skarga ubezpieczonej wpłynęła do zakładu w dniu 30 sierpnia 2019 r., to jest…
SAOS - Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 14 stycznia 2020 r., VII U 4432/19
…Podzielić należy zatem stanowisko organu rentowego co do tego, że stosownie do art. 57 § 3 i 4 k.p.a. termin na złożenie wniosku o wznowienie postępowania upływał w następnym dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy, tj. 23 kwietnia 2019 r. (wtorek).
SAOS - Wyrok SO w Bydgoszczy z 13 stycznia 2020 r., VI U 2998/19
Sygn. akt VI U 2998/19 WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 13 stycznia 2020 r. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w składzie: Przewodniczący Sędzia Janusz Madej Protokolant st. sekr. sądowy Dorota Hańc po rozpoznaniu w dniu 7 stycznia 2020 r. w Bydgoszczy na rozprawie…
SAOS - Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 13 stycznia 2020 r., VII U 4604/19
…Podzielić należy zatem stanowisko organu rentowego, że zgodnie z art. 57 § 3 i 4 k.p.a. termin do złożenia wniosku o wznowienie postępowania upływał w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy, a więc 23 kwietnia 2019r. (wtorek).
SAOS - Wyrok SO w Siedlcach z 10 stycznia 2020 r., IV U 523/19
…2019r. były dniami ustawowo wolnymi od pracy, na podstawie art.57§3 i 4 kpa termin na zgłoszenie skargi o wznowienie postępowania upłynął w następnym dniu roboczym ,tj. 23 kwietnia 2019r. Ubezpieczona natomiast skargę o wznowienie postępowania wniosła w dniu 2 maja 2019r. (decyzja z 10 maja 2019r. k.21 akt…
SAOS - Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 9 stycznia 2020 r., VII U 2804/19
…Podzielić należy zatem stanowisko organu rentowego, że zgodnie z art. 57 § 3 i 4 k.p.a. termin do złożenia wniosku o wznowienie postępowania upływał w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy, a więc 23 kwietnia 2019 r. (wtorek).
SAOS