Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 57 § 4 Kodeks postępowania administracyjnego

346 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie SA w Lublinie z 17 marca 2021 r., III AUa 815/19

    …ten uległ przedłużeniu do dnia 23 kwietnia 2019 r. na mocy art. 57 § 4 k.p.a. Odwołująca wniosła skargę o wznowienie postępowania w dniu 29 marca 2019r., a więc w terminie. Zdaniem tego Sądu ZUS prawidłowo wznowił postępowanie postanowieniem z dnia 17 kwietnia 2019 r. Jednakże nie zawsze wznowienie postępowania…

    SAOS
  2. Wyrok WSA w Warszawie z 13 stycznia 2021 r., VII SA/Wa 1285/20 za stroną

    …je, jako "decyzja"), pełnomocnik zarzuciła: "1. naruszenie art. 57 § 4 KPA poprzez jego niezastosowanie, polegające na przyjęciu, że termin wniesienia odwołania upływa w dniu [...] kwietnia 2020 r. ([...]) zamiast dnia następnego tj. [...] kwietnia 2020 r.".

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Poznaniu z 5 listopada 2020 r., II SA/Po 305/20 za organem

    …odwołania, z uwzględnieniem zasad wynikających z art. 57 K.p.a. Stwierdzenie uchybienia terminu dotyczy bowiem wyłącznie obiektywnie istniejących okoliczności związanych z wyżej wskazanym wyliczeniem terminów. Dalej wyjaśnienia wymaga, że z art. 39 K.p.a. wynika, iż organ administracji publicznej może doręczać pisma…

    CBOSA
  4. Wyrok SA w Poznaniu z 30 września 2020 r., III AUa 185/19

    …Jednocześnie zgodnie z art. 57 k.p.a. : § 1 . Jeżeli początkiem terminu określonego w dniach jest pewne zdarzenie, przy obliczaniu tego terminu nie uwzględnia się dnia, w którym zdarzenie nastąpiło. Upływ ostatniego z wyznaczonej liczby dni uważa się za koniec terminu.

    SAOS
  5. Wyrok SO w Warszawie z 16 września 2020 r., XVII AmE 228/18

    …Jednakże zgodnie z art. 57 § 4 ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego , jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni. W związku z powyższym termin realizacji obowiązku złożenia sprawozdania o rodzajach oraz ilości…

    SAOS
  6. Wyrok SO w Siedlcach z 6 sierpnia 2020 r., IV U 786/19

    …2019r. były dniami ustawowo wolnymi od pracy, na podstawie art.57§3 i 4 kpa termin na zgłoszenie skargi o wznowienie postępowania upłynął w następnym dniu roboczym ,tj. 23 kwietnia 2019r. Ubezpieczona natomiast skargę o wznowienie postępowania wniosła w dniu 18 czerwca 2019r. (decyzja z 3 lipca 2019r. o odmowie…

    SAOS
  7. Wyrok SO w Siedlcach z 6 sierpnia 2020 r., IV U 787/19

    …2019r. były dniami ustawowo wolnymi od pracy, na podstawie art.57§3 i 4 kpa termin na zgłoszenie skargi o wznowienie postępowania upłynął w następnym dniu roboczym ,tj. 23 kwietnia 2019r. Ubezpieczona natomiast skargę o wznowienie postępowania wniosła w dniu 10 czerwca 2019r. (decyzja z 24 czerwca 2019r. o odmowie…

    SAOS
  8. Wyrok SO w Warszawie z 3 sierpnia 2020 r., XVII AmE 255/18

    …Z kolei zgodnie z art. 57 § 4 ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego , jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni. W związku z tym, termin realizacji obowiązku złożenia sprawozdania o rodzajach oraz ilości…

    SAOS
  9. Wyrok SO w Warszawie z 24 lipca 2020 r., XVII AmE 207/18

    …Jednakże zgodnie z art. 57 § 4 k.p.a. jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni. W związku z powyższym termin realizacji obowiązku złożenia sprawozdania o rodzajach oraz ilości wytworzonych, przywiezionych i wywiezionych…

    SAOS
  10. Wyrok WSA w Poznaniu z 9 lipca 2020 r., I SA/Po 192/20 za organem

    …Powołując odpowiednie stosowanie art. 57 § 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 256 - dalej: "k.p.a.") w związku z art. 18 u.p.e.a., organ egzekucyjny wskazał, że ostatni dzień terminu określonego w art. 154 § 6 u.p.e.a. (dzień [...] lutego 2019 r.)…

    CBOSA
  11. Wyrok SA w Poznaniu z 8 lipca 2020 r., III AUa 533/20

    …prawa materialnego, tj. art. 145a § 2 k.p.a. w zw. z art. 57 § 3 i 4 k.p.a. i art. 58 § 1 k.p.a. w zw. z art. 59 § 1 k.p.a. poprzez błędną wykładnię i przyjęcie, iż do skargi o wznowienie postępowania nie stosuje się ograniczeń ww. przepisów, podczas gdy skarga złożona po 23.04.2019 r. została złożona po ustawowym…

    SAOS
  12. Wyrok SO w Bydgoszczy z 7 lipca 2020 r., VI U 2463/19

    …1 i 2 dzień Świąt Wielkiej Nocy, tym samym na podstawie art. 57 § 3 i 4 k.p.a. termin na zgłoszenie skargi o wznowienie postępowania upływał w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy, to jest 23 kwietnia 2019 r. Organ rentowy wskazał, że skoro skarga G. D. wpłynęła do zakładu w dniu 20 maja 2019 r., to…

    SAOS
  13. Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 16 czerwca 2020 r., VII U 70/20SAOS
  14. Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 4 czerwca 2020 r., VII U 3857/19SAOS
  15. Wyrok WSA w Opolu z 1 czerwca 2020 r., II SA/Op 79/20 za stroną

    …rozstrzygnięcia nadzorczego nie ma podstaw do zastosowania art. 57 K.p.a. Tym samym rozstrzygnięcie jest obarczone wadą prawną i powinno zostać uchylone. Dalej, w kwestii zarzutu Wojewody dotyczącego naruszenia art. 15 ust. 2 pkt 6 u.p.z.p. Gmina wskazała, że dokonanie oceny ustaleń uchwały z dnia 28 listopada 2019 r.…

    CBOSA
  16. Wyrok SA w Poznaniu z 25 maja 2020 r., III AUa 407/20

    …i 22 kwietnia były dniami wolnymi od pracy, na podstawie art. 57 §3 i 4 ustawy z dnia 14.06.1960 r. k.p.a. uznano, że termin na złożenie skargi na wznowienie postępowania upływał następnego dnia, który nie był dniem wolnym od pracy, ani sobotą, tj. 23.04.2019 r. Odwołująca złożyła skargę o wznowienie postępowania po…

    SAOS
  17. Wyrok SA w Poznaniu z 8 kwietnia 2020 r., III AUa 1501/19

    …postępowania. 3. naruszenie art. 145a § 2 k.p.a. w zw. z art. 57 § 3 i 4 k.p.a. oraz art. 58 § 1 k.p.a. poprzez błędną wykładnię polegającą na przyjęciu, iż do skargi o wznowienie postępowania nie stosuje się ograniczeń w/w art., podczas gdy skarga o wznowienie postępowania została złożona po 23.04.2019r., a więc po…

    SAOS
  18. Wyrok WSA w Gliwicach z 25 marca 2020 r., II SA/Gl 185/20 za stroną

    …W skardze tej zarzuciła organowi administracji naruszenie postanowień art. 57 § 4 Kodeksu postępowania administracyjnego. W motywach skargi podniesiono, że 2 listopada 2019 r. termin do wniesienia zażalenia nie mógł upłynąć, ponieważ była to sobota, a tym samym czynności mógł dokonać w poniedziałek, którym był 4…

    CBOSA
  19. Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 12 marca 2020 r., VII U 4414/19

    …Podzielić należy zatem stanowisko organu rentowego, że zgodnie z art. 57 § 3 i 4 k.p.a. termin do złożenia skargi o wznowienie postępowania upływał w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy, a więc 23 kwietnia 2019r. (wtorek).

    SAOS
  20. Wyrok SO w Warszawie z 2 marca 2020 r., XVII AmE 208/18

    …nie mają do nich zastosowania zasady wynikające z art. 57§4 k.p.a. Ponieważ przedsiębiorca został w dniu 7 maja 2015 r. wpisany przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki do rejestru wytwórców energii w małej instalacji, tj. rejestru o którym mowa w art. 7 ustawy o odnawialnych źródłach energii, posiadał obowiązek…

    SAOS