Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 57 § 4 Kodeks postępowania administracyjnego

346 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok NSA z 29 sierpnia 2024 r., II GSK 406/24 za stroną

    …SKO wskazało również, że w stosunku do terminów prawa materialnego nie ma zastosowania m.in. art. 57 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2022 r., poz. 2000 ze zm.; dalej: k.p.a.) który stanowi, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na…

    CBOSA
  2. Wyrok NSA z 29 sierpnia 2024 r., II GSK 405/24 za stroną

    …SKO wskazało również, że w stosunku do terminów prawa materialnego nie ma zastosowania m.in. art. 57 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2022 r., poz. 2000 ze zm.; dalej: k.p.a.) który stanowi, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na…

    CBOSA
  3. Wyrok NSA z 29 sierpnia 2024 r., II GSK 726/24 za stroną

    …Kolegium podniosło także, że w stosunku do terminów prawa materialnego nie ma zastosowania m.in. art. 57 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2022 r., poz. 2000 z późn. zm.; dalej: k.p.a.) który stanowi, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień…

    CBOSA
  4. Wyrok NSA z 29 sierpnia 2024 r., II GSK 359/24 za stroną

    …do terminów prawa materialnego nie ma zastosowania art. 57 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2022 r., poz. 2000 ze zm.; dalej jako: "k.p.a."), który stanowi, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od…

    CBOSA
  5. Wyrok NSA z 29 sierpnia 2024 r., II GSK 727/24 za stroną

    …Kolegium podniosło także, że w stosunku do terminów prawa materialnego nie ma zastosowania m.in. art. 57 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2022 r., poz. 2000 z późn. zm.; dalej: k.p.a.) który stanowi, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień…

    CBOSA
  6. Wyrok NSA z 29 sierpnia 2024 r., II GSK 684/24 za stroną

    …Kolegium podniosło także, że w stosunku do terminów prawa materialnego nie ma zastosowania m.in. art. 57 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2022 r., poz. 2000 z późn. zm.; dalej: k.p.a.) który stanowi, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień…

    CBOSA
  7. Uzasadnienie SO w Łodzi z 9 sierpnia 2024 r., VIII U 605/24SAOS
  8. Wyrok SO w Warszawie z 17 lipca 2024 r., I C 681/22

    …Zarówno bowiem w przepisach prawa cywilnego ( art. 115 k.c. ), jak i procedurze administracyjnej ( art. 57 § 4 k.p.a. ) wskazuje się, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy…

    SAOS
  9. Uzasadnienie SO w Łodzi z 8 lipca 2024 r., VIII U 1008/24

    …(dzień uznany ustawowo za wolny od pracy), zgodnie z art. 57 § 3 i 4 k.p.a. termin na zgłoszenie skargi o wznowienie postępowania upływał w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy, tj. 18 grudnia 2023 r. Ponieważ skarga ubezpieczonego została wniesiona 4.03.2024 r., tj. po ustawowym terminie i nie zwrócił…

    SAOS
  10. Uzasadnienie SO w Łodzi z 20 maja 2024 r., VIII U 554/24

    …(dzień uznany ustawowo za wolny od pracy), zgodnie z art. 57 § 3 i 4 k.p.a. termin na zgłoszenie skargi o wznowienie postępowania upływał w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy, tj. 18 grudnia 2023 r. Ponieważ skarga ubezpieczonej została wniesiona 20 grudnia 2023 roku, tj. po ustawowym terminie i nie…

    SAOS
  11. Wyrok WSA w Warszawie z 6 marca 2024 r., VI SA/Wa 5668/23 za organem

    …Nie stosuje się więc do obliczania terminu złożenia sprawozdania rocznego odpowiednio art. 57 § 4 k.p.a., zgodnie z którym to przepisem, jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy…

    CBOSA
  12. Wyrok WSA w Bydgoszczy z 24 października 2023 r., II SA/Bd 716/23 za organem

    …do terminów prawa materialnego nie ma zastosowania m.in. art. 57 § 4 k.p.a. który stanowi, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą.

    CBOSA
  13. Wyrok NSA z 26 września 2023 r., II OSK 1026/22 za organem

    …- dzień wpływu wniosku o pozwolenie na budowę – zgodnie z art. 57 § 1 K.p.a. Następnie od okresu trwania postępowania trzeba odliczyć 65 dni wynikające z art. 35 ust. 6 pkt 1 Prawa budowlanego, 70 dni (tj. do 22 września 2020 r. do 1 grudnia 2020 r.), a nie jak wskazał Wojewoda 69 dni związanych z koniecznością…

    CBOSA
  14. Wyrok WSA w Łodzi z 22 czerwca 2023 r., II SA/Łd 406/23 za organem

    …Stosownie natomiast do treści przepisu art. 57 § 1 k.p.a., jeżeli początkiem terminu określonego w dniach jest pewne zdarzenie, przy obliczaniu tego terminu nie uwzględnia się dnia, w którym zdarzenie nastąpiło. Upływ ostatniego z wyznaczonej liczby dni uważa się za koniec terminu.

    CBOSA
  15. Wyrok WSA w Warszawie z 27 kwietnia 2023 r., VIII SA/Wa 143/23 za stroną

    …Zgodnie z art. 57 § 4 k.p.a. jeżeli koniec terminu wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą. Z kolei według art. 57 § 5 pkt 2 k.p.a. termin uważa się za zachowany jeżeli przed jego upływem pismo…

    CBOSA
  16. Wyrok WSA w Gliwicach z 26 kwietnia 2023 r., II SA/Gl 1825/22 za stroną

    …mogących mieć istotny wpływ na wynik sprawy: a) art. 57 § 4 k.p.a. poprzez jego niewłaściwe zastosowanie wskutek przyjęcia, że zażalenie nadane w placówce Poczty Polskiej w dniu 16 sierpnia 2022 r. zostało złożone po ustawowym terminie do jego wniesienia, podczas gdy zaskarżone postanowienie zostało doręczone adw.

    CBOSA
  17. Wyrok WSA w Warszawie z 9 marca 2023 r., VII SA/Wa 2434/22 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący:, Sędzia WSA, Izabela Ostrowska, , Sędziowie: Sędzia WSA, Asesor WSA, Grzegorz Rudnicki (spr.), Michał Podsiadło, , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 9 marca 2023 r. sprawy ze skargi Starosty [...] na postanowienie…

    CBOSA
  18. Wyrok SO w Sieradzu z 13 stycznia 2023 r., IV Pa 34/22

    …równorzędnym z dniem ustawowo wolnym od pracy w rozumieniu art. 57 § 4 k.p.a. Warto jednak zaznaczyć, że ww. uchwała NSA odnosi się do przepisu prawa procesowego, a zatem nie dotyczy, jak to ma miejsce w przedmiotowej sprawie, przepisu prawa materialnego.

    SAOS
  19. Wyrok WSA w Warszawie z 15 grudnia 2022 r., V SA/Wa 3962/21 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Siwek Sędziowie Sędzia WSA Bożena Zwolenik Asesor WSA Iwona Kozłowska (spr.) po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 15 grudnia 2022 r. sprawy ze skargi [...] z siedzibą w R. na…

    CBOSA
  20. Wyrok WSA w Opolu z 27 października 2022 r., II SA/Op 101/22 za stroną

    …Tym samym w kontrolowanej sprawie nie miał zastosowania art. 57 § 4 k.p.a., który stanowi, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą.

    CBOSA