Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok NSA z 29 sierpnia 2024 r., II GSK 406/24 za stroną
…SKO wskazało również, że w stosunku do terminów prawa materialnego nie ma zastosowania m.in. art. 57 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2022 r., poz. 2000 ze zm.; dalej: k.p.a.) który stanowi, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na…
CBOSA - Wyrok NSA z 29 sierpnia 2024 r., II GSK 405/24 za stroną
…SKO wskazało również, że w stosunku do terminów prawa materialnego nie ma zastosowania m.in. art. 57 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2022 r., poz. 2000 ze zm.; dalej: k.p.a.) który stanowi, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na…
CBOSA - Wyrok NSA z 29 sierpnia 2024 r., II GSK 726/24 za stroną
…Kolegium podniosło także, że w stosunku do terminów prawa materialnego nie ma zastosowania m.in. art. 57 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2022 r., poz. 2000 z późn. zm.; dalej: k.p.a.) który stanowi, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień…
CBOSA - Wyrok NSA z 29 sierpnia 2024 r., II GSK 359/24 za stroną
…do terminów prawa materialnego nie ma zastosowania art. 57 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2022 r., poz. 2000 ze zm.; dalej jako: "k.p.a."), który stanowi, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od…
CBOSA - Wyrok NSA z 29 sierpnia 2024 r., II GSK 727/24 za stroną
…Kolegium podniosło także, że w stosunku do terminów prawa materialnego nie ma zastosowania m.in. art. 57 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2022 r., poz. 2000 z późn. zm.; dalej: k.p.a.) który stanowi, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień…
CBOSA - Wyrok NSA z 29 sierpnia 2024 r., II GSK 684/24 za stroną
…Kolegium podniosło także, że w stosunku do terminów prawa materialnego nie ma zastosowania m.in. art. 57 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2022 r., poz. 2000 z późn. zm.; dalej: k.p.a.) który stanowi, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień…
CBOSA - Uzasadnienie SO w Łodzi z 9 sierpnia 2024 r., VIII U 605/24SAOS
- Wyrok SO w Warszawie z 17 lipca 2024 r., I C 681/22
…Zarówno bowiem w przepisach prawa cywilnego ( art. 115 k.c. ), jak i procedurze administracyjnej ( art. 57 § 4 k.p.a. ) wskazuje się, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy…
SAOS - Uzasadnienie SO w Łodzi z 8 lipca 2024 r., VIII U 1008/24
…(dzień uznany ustawowo za wolny od pracy), zgodnie z art. 57 § 3 i 4 k.p.a. termin na zgłoszenie skargi o wznowienie postępowania upływał w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy, tj. 18 grudnia 2023 r. Ponieważ skarga ubezpieczonego została wniesiona 4.03.2024 r., tj. po ustawowym terminie i nie zwrócił…
SAOS - Uzasadnienie SO w Łodzi z 20 maja 2024 r., VIII U 554/24
…(dzień uznany ustawowo za wolny od pracy), zgodnie z art. 57 § 3 i 4 k.p.a. termin na zgłoszenie skargi o wznowienie postępowania upływał w dniu roboczym następującym po dniu wolnym od pracy, tj. 18 grudnia 2023 r. Ponieważ skarga ubezpieczonej została wniesiona 20 grudnia 2023 roku, tj. po ustawowym terminie i nie…
SAOS - Wyrok WSA w Warszawie z 6 marca 2024 r., VI SA/Wa 5668/23 za organem
…Nie stosuje się więc do obliczania terminu złożenia sprawozdania rocznego odpowiednio art. 57 § 4 k.p.a., zgodnie z którym to przepisem, jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy…
CBOSA - Wyrok WSA w Bydgoszczy z 24 października 2023 r., II SA/Bd 716/23 za organem
…do terminów prawa materialnego nie ma zastosowania m.in. art. 57 § 4 k.p.a. który stanowi, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą.
CBOSA - Wyrok NSA z 26 września 2023 r., II OSK 1026/22 za organem
…- dzień wpływu wniosku o pozwolenie na budowę – zgodnie z art. 57 § 1 K.p.a. Następnie od okresu trwania postępowania trzeba odliczyć 65 dni wynikające z art. 35 ust. 6 pkt 1 Prawa budowlanego, 70 dni (tj. do 22 września 2020 r. do 1 grudnia 2020 r.), a nie jak wskazał Wojewoda 69 dni związanych z koniecznością…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 22 czerwca 2023 r., II SA/Łd 406/23 za organem
…Stosownie natomiast do treści przepisu art. 57 § 1 k.p.a., jeżeli początkiem terminu określonego w dniach jest pewne zdarzenie, przy obliczaniu tego terminu nie uwzględnia się dnia, w którym zdarzenie nastąpiło. Upływ ostatniego z wyznaczonej liczby dni uważa się za koniec terminu.
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 27 kwietnia 2023 r., VIII SA/Wa 143/23 za stroną
…Zgodnie z art. 57 § 4 k.p.a. jeżeli koniec terminu wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą. Z kolei według art. 57 § 5 pkt 2 k.p.a. termin uważa się za zachowany jeżeli przed jego upływem pismo…
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 26 kwietnia 2023 r., II SA/Gl 1825/22 za stroną
…mogących mieć istotny wpływ na wynik sprawy: a) art. 57 § 4 k.p.a. poprzez jego niewłaściwe zastosowanie wskutek przyjęcia, że zażalenie nadane w placówce Poczty Polskiej w dniu 16 sierpnia 2022 r. zostało złożone po ustawowym terminie do jego wniesienia, podczas gdy zaskarżone postanowienie zostało doręczone adw.
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 9 marca 2023 r., VII SA/Wa 2434/22 za organem
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący:, Sędzia WSA, Izabela Ostrowska, , Sędziowie: Sędzia WSA, Asesor WSA, Grzegorz Rudnicki (spr.), Michał Podsiadło, , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 9 marca 2023 r. sprawy ze skargi Starosty [...] na postanowienie…
CBOSA - Wyrok SO w Sieradzu z 13 stycznia 2023 r., IV Pa 34/22
…równorzędnym z dniem ustawowo wolnym od pracy w rozumieniu art. 57 § 4 k.p.a. Warto jednak zaznaczyć, że ww. uchwała NSA odnosi się do przepisu prawa procesowego, a zatem nie dotyczy, jak to ma miejsce w przedmiotowej sprawie, przepisu prawa materialnego.
SAOS - Wyrok WSA w Warszawie z 15 grudnia 2022 r., V SA/Wa 3962/21 za organem
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Siwek Sędziowie Sędzia WSA Bożena Zwolenik Asesor WSA Iwona Kozłowska (spr.) po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 15 grudnia 2022 r. sprawy ze skargi [...] z siedzibą w R. na…
CBOSA - Wyrok WSA w Opolu z 27 października 2022 r., II SA/Op 101/22 za stroną
…Tym samym w kontrolowanej sprawie nie miał zastosowania art. 57 § 4 k.p.a., który stanowi, że jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą.
CBOSA