Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 57 § 4 Kodeks postępowania administracyjnegoWyczyść filtry

16 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Warszawie z 28 grudnia 2017 r., IV SA/Wa 2255/17 za organem

    …22 lipca 2013 r.) oraz 2 dodatkowych dni wynikających z art. 57 § 4 Kpa, orzekł, że decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego została wydana z 4-dniową zwłoką. W ocenie organu odwoławczego organ I instancji przeprowadził postępowanie administracyjne zgodnie z przepisami Kpa i ustawy o planowaniu i…

    CBOSA
  2. Wyrok NSA z 16 listopada 2017 r., II GSK 265/16 za organem

    …Zdaniem Sądu, przepis ten jest zbieżny z treścią art. 57 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1257; powoływanej dalej jako: k.p.a.), zgodnie z którym jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się…

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Krakowie z 16 listopada 2017 r., III SA/Kr 571/17 za organem

    …powszedni, tj. właśnie poniedziałek 9 stycznia 2017 r. (art. 57 § 4 k.p.a.). Termin do wniesienia odwołania upływał zatem w dniu 23 stycznia 2017 r. Natomiast pełnomocnik skarżących odwołanie wniósł w dniu 24 stycznia 2017 r. (data stempla pocztowego), a więc po terminie.

    CBOSA
  4. Wyrok NSA z 7 listopada 2017 r., II GSK 520/16 za organem

    …Stosownie do dyspozycji art. 57 § 4 k.p.a. termin ten upłynął zatem 22 kwietnia 2014 r. Wobec wniesienia odwołania w dniu 23 kwietnia 2014 r. (data samego odwołania i pieczęć nadawczego Urzędu Pocztowego), błędne wskazanie przez organ daty upływu terminu do wniesienia odwołania, nie miało znaczenia dla prawidłowego…

    CBOSA
  5. Wyrok WSA w Rzeszowie z 17 października 2017 r., II SA/Rz 695/17 za stroną

    …decyzji jako wydanej z naruszeniem art. 6 w zw. z art. 59, art. 57 § 4 k.p.a. w zw. z przepisami ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy, art. 7, art. 10 § 1 k.p.a. Skarżący wskazali, że organ pierwszej instancji wadliwie przyjął, że strona postępowania (ZM) złożyła w terminie ustawowym (art. 111 §…

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Poznaniu z 20 września 2017 r., II SA/Po 387/17 za stroną

    …Upływał on w dniu 27 grudnia 2016r. (następny dzień, który nie jest dniem wolnym od pracy art. 57 §4 K.p.a.). Zażalenie T. Z. tymczasem zostało wniesione w dniu 23 stycznia 2017r., kiedy to żalący się dowiedział się o wydaniu postanowienia w przedmiocie sprostowania.

    CBOSA
  7. Wyrok NSA z 14 września 2017 r., II GSK 3381/15 za organem

    …r. W świetle obowiązującego w ówczesnej dacie brzemienia art. 57 § 4 k.p.a. jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni. Sobota powinna być jednak uznawana za dzień równorzędny z dniem ustawowo wolnym od pracy w rozumieniu…

    CBOSA
  8. Wyrok SO w Poznaniu z 22 sierpnia 2017 r., VIII U 2463/16

    …Zgodnie z art. 123 ustawy o sus , w zakresie obliczenia terminów należy odwołać się do art. 57 § 1 kpa , zgodnie z którym, jeżeli początkiem terminu określonego w dniach jest pewne zdarzenie, przy obliczaniu tego terminu nie uwzględnia się dnia, w którym zdarzenie nastąpiło.

    SAOS
  9. Wyrok WSA w Szczecinie z 5 lipca 2017 r., II SA/Sz 446/17 w części

    …równorzędną z dniem ustawowo wolnym od pracy w rozumieniu art. 57 § 4 k.p.a. Zgodził się z powyższym również Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w wyroku z dnia 20 grudnia 2016 r., który stwierdził nieważność części uchwały, która określała wysokość opłat za parkowanie właśnie w soboty.

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Łodzi z 28 czerwca 2017 r., II SA/Łd 187/17 za stroną

    …Stosownie bowiem do art. 57 § 4 k.p.a., jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni. Kwestia doręczenia orzeczenia organu nie ma wpływu na ocenę zachowania terminu dokonania uzgodnienia.

    CBOSA
  11. Postanowienie SA w Gdańsku z 27 czerwca 2017 r., III AUz 167/17

    …Termin do wniesienia odwołania, przy zastosowaniu przepis art. 57 § 3 i § 4 k.p.a. (w brzmieniu sprzed nowelizacji ustawy z dniem 1 czerwca 2017 r.), upłynął skarżącej dnia 13 sierpnia 2016 r. Odwołanie zostało wniesione dnia 27 października 2016 r. Skoro termin do wniesienia odwołania od wskazanej decyzji, określony…

    SAOS
  12. Wyrok WSA w Warszawie z 28 kwietnia 2017 r., II SA/Wa 1180/16 za stroną

    …Dodatkowo wskazać należy, że 3 stycznia 2016 r. wypadł w niedzielę, a zgodnie z treścią art. 57 § 4 Kpa, jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni.

    CBOSA
  13. Wyrok SO w Gliwicach z 14 lutego 2017 r., IX U 1666/16

    …w sytuacji gdy do obliczenia tego okresu ma zastosowanie art. 57 kpa , w myśl którego terminy określone w miesiącach kończą się z upływem tego dnia w ostatnim miesiącu, który odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było – w ostatnim dniu tego miesiąca, zatem aby zawieszenie…

    SAOS
  14. Wyrok WSA w Gdańsku z 8 lutego 2017 r., II SA/Gd 718/16 za organem

    …w terminie zakreślonym w art. 148 § 2 k.p.a. Z treści art. 57 § 3 k.p.a. wynika, że terminy określone w miesiącach kończą się z upływem tego dnia w ostatnim miesiącu, który odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca.

    CBOSA
  15. Wyrok WSA w Gdańsku z 12 stycznia 2017 r., III SA/Gd 953/16 w części

    …równorzędnym z dniem ustawowo wolnym od pracy w rozumieniu art. 57 § 4 k.p.a.", albowiem odmienny był kontekst, w którym uchwała ta została podjęta. Powoływana uchwała Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczy przepisu mającego na celu zapewnienie uczestnikom ogólnego postępowania administracyjnego możliwości…

    CBOSA
  16. Wyrok NSA z 11 stycznia 2017 r., II GSK 4269/16 za stroną

    …ze zm.) oraz art. 134, art. 127 § 3, art. 144 w związku z art. 57 § 1 k.p.a. stwierdził, "uchybienie terminu do wniesienia odwołania" od postanowienia z [...] kwietnia 2015 r., odmawiającego dopuszczenia organizacji społecznej "[A]" do udziału w postępowaniu w sprawie, która toczyła się przed Wojewódzkim Inspektorem…

    CBOSA