Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok WSA w Szczecinie z 20 grudnia 2017 r., II SA/Sz 1295/17 za stroną
…z art. 40 § 2 K.p.a. w zw. z art. 109 § 1 K.p.a. w zw. z art. 44 § 1 K.p.a. oraz art. 32 K.p.a. poprzez uznanie, że termin do wniesienia odwołania biegł od dnia doręczenia decyzji E. W. reprezentowanej przez pełnomocnika R. P., a nie od doręczenia decyzji pełnomocnikowi skarżącej, a w konsekwencji uznanie, że skarżąca…
CBOSA - Wyrok SA w Białymstoku z 19 grudnia 2017 r., III AUa 566/17
…Natomiast na zasadzie art. 44 § 1 pkt 1 k.p.a. , w razie niemożności doręczenia pisma w sposób wskazany w art. 42 i 43 poczta przechowuje pismo przez okres czternastu dni w swojej placówce pocztowej – w przypadku doręczania pisma przez pocztę.
SAOS - Wyrok WSA w Poznaniu z 19 grudnia 2017 r., I SA/Po 870/17 za organem
…– na adres rejestracyjny zgłoszony do Urzędu - w trybie art. 44 § 4 ustawy z dnia [...] czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r., poz. 23 ze zm.; dalej: "K.p.a.") ze skutkiem prawnym na dzień [...] stycznia 2017 r. Podkreślił również, że wystawiony przez wierzyciela tytuł wykonawczy…
CBOSA - Wyrok SO w Gliwicach z 7 grudnia 2017 r., VIII Ua 34/16
…Kodeksu postępowania administracyjnego . Zgodnie z art. 44 § 1 k.p.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób wskazany w art. 42 i 43 : 1) operator pocztowy w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 roku – Prawo pocztowe przechowuje pismo przez okres 14 dni w swojej placówce pocztowej – w przypadku doręczania…
SAOS - Wyrok SO w Gliwicach z 28 listopada 2017 r., VIII U 138/15
…Zgodnie z przepisem art. 44 § 4 k.p.a. organ rentowy uznał decyzję za doręczoną z dniem 15 lipca 2015 roku. Ponieważ ubezpieczona nie złożyła od niej odwołania uprawomocniła się w dniu 16 sierpnia 2014 roku. Ubezpieczona nie podnosiła, że nie prowadzi działalności gospodarczej.
SAOS - Wyrok WSA w Łodzi z 23 listopada 2017 r., II SA/Łd 607/17 za stroną
…iż decyzja z dnia [...] została doręczona Z. P. w trybie art. 44 Kodeksu postępowania administracyjnego (doręczenie zastępcze). Organ II instancji, odwołując się do treści art. 44 § 1 - § 4 k.p.a. wskazał, że doręczenie w trybie powołanego artykułu stanowi tzw. fikcję prawną, polegającą na uznaniu doręczenia za…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 16 listopada 2017 r., II SA/Łd 846/17
…Zaskarżona decyzja została doręczona skarżącej w dniu 8 sierpnia 2017r. w trybie art. 44 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2017r., poz. 1257) – w skrócie: "K.p.a.". W dniu 3 października 2017r. skarżąca osobiście złożyła w siedzibie organu skargę na ww. decyzję.
CBOSA - Wyrok WSA w Krakowie z 10 listopada 2017 r., I SA/Kr 720/17 za organem
…Z takimi rozstrzygnięciami nie zgodził się P. Z. zarzucając naruszenie: art. 43 i art. 44 k.p.a., stosowanych odpowiednio na podstawie art. 18 ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji – poprzez ich niewłaściwą wykładnię prowadzącą do uznania, że można przyjąć wobec niego tzw. fikcję doręczenia, skoro pod…
CBOSA - Wyrok WSA w Olsztynie z 7 listopada 2017 r., I SA/Ol 539/17 za organem
…doręczone zobowiązanemu w dniu 16 marca 2017 r. (w trybie art. 44 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego – Dz.U. 2017r., poz. 1257 powoływanej dalej jako "k.p.a." w związku z art. 18 u.p.e.a. ).
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 25 października 2017 r., I SA/Po 413/17 za organem
…art. 75 § 1, art. 77 § 1, art. 80 i art. 107 § 1 i 3 oraz art. 44 § 1, 2, 3 i 4, art. 109 § 1 i 110 k.p.a. w zw. z art. 18 oraz art. 71 a § 9 u.p.e.a., poprzez uznanie, że w sprawie doszło do doręczenia postanowienia Naczelnika Urzędu Skarbowego w M. z dnia [...] sierpnia 2016 r., podczas gdy doręczenie nie było…
CBOSA - Wyrok WSA w Lublinie z 19 października 2017 r., II SA/Lu 524/17 za organem
…czego miało miejsce doręczenie zastępcze dokonane w trybie art. 44 § 4 k.p.a. Skarżący nie odebrał również wcześniej kierowanej do niego korespondencji związanej z prowadzonym postępowaniem administracyjnym, w tym zawiadomienia o wszczęciu postępowania administracyjnego, a także pisma w sprawie przedłużenia terminu…
CBOSA - Wyrok WSA w Lublinie z 19 października 2017 r., II SA/Lu 525/17 za organem
…W takiej sytuacji zgodnie z art 44 § 4 k.p.a. doręczenie uważa się za dokonane z upływem ostatniego dnia okresu, na jaki pozostawiono pismo w placówce pocztowej. Wobec powyższego należy przyjąć, że rozkaz personalny z dnia [...] września 2016 r. został prawidłowo doręczony w dniu 12 października 2016 r. W postępowaniu…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 12 października 2017 r., VII SA/Wa 2640/16 za organem
…2016 r. w trybie doręczenia zastępczego przewidzianego w art. 44 § 4 kpa, z uwagi na zwrot nieodebranej przez adresata przesyłki do organu, pomimo dwukrotnego prawidłowego jej awizowania. Skoro doręczenie nastąpiło w dniu 1 sierpnia 2016 r. to zgodnie z art. 141 § 2 kpa zażalenie mogło zostać wniesione skutecznie…
CBOSA - Wyrok WSA w Rzeszowie z 10 października 2017 r., II SA/Rz 733/17 za stroną
…braków formalnych odwołania co oznacza, że w świetle art. 44 § 4 K.p.a., jej doręczenie uznać należało za dokonane. Tym samym skoro odwołujący się nie uzupełnił braków formalnych odwołania, odwołanie to uznać należało za niedopuszczalne. Postanowienie to doręczono skarżącemu w dniu 27 marca 2017 r. Wnioskiem z dnia 31…
CBOSA - Wyrok WSA w Olsztynie z 26 września 2017 r., II SA/Ol 665/17 za organem
…w trybie doręczenia zastępczego, przewidzianego w art. 44 k.p.a., ponieważ przesyłkę wysłano na wskazany adres dla doręczeń, została ona dwukrotnie awizowana, o czym pozostawiono zawiadomienie w skrzynce pocztowej, a następnie, po upływie terminu do jej podjęcia z urzędu pocztowego, zwrócono ją nadawcy.
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 7 września 2017 r., IV SA/Po 400/17 za stroną
…organu I instancji została doręczona skarżącemu w trybie art. 44 § 1 pkt 1 k.p.a. w dniu [...] lipca 2016 r. Przesyłka adresowana do skarżącego została po raz pierwszy awizowana w dniu [...] czerwca 2016 r., a po raz drugi w dniu [...] lipca 2016 r. Kolegium przyjęło na tej podstawie, że termin do wniesienia odwołania…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 2 sierpnia 2017 r., IV SA/Wa 1232/17
…w [...] w dniu [...] marca 2017r. z uchybieniem regulacji art. 44 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. 2016, poz. 23 ze zm.) – dalej k.p.a. W dniu 15 kwietnia 2017r. (data stempla pocztowego k. 12) Towarzystwo [...] z siedzibą w [...] wniosło za pośrednictwem organu…
CBOSA - Wyrok NSA z 25 lipca 2017 r., II OSK 2906/15 za organem
…Wątpliwości strony nie budziła też prawidłowość dokonania doręczenia w trybie zastępczym (art. 44 k.p.a.) na ten adres. Zatem to nie błąd w nazwisku strony stanowił przyczynę nieodbierania korespondencji, która eliminowałaby prawidłowość doręczenia zastępczego i była istotna na tyle, aby miała prowadzić do skutków…
CBOSA - Wyrok WSA we Wrocławiu z 19 lipca 2017 r., II SA/Wr 67/17 za stroną
…przechowywać pismo przez okres 14 dni w swojej placówce (art 44 § 1 pkt 1Kpa), w przypadku doręczania pisma przez pracownika urzędu gminy/miasta lub upoważnioną osobę lub organ - pismo składa się na okres 14 dni w urzędzie właściwej gminy/miasta (art. 44 § 1 pkt 2 Kpa).
CBOSA - Postanowienie NSA z 11 lipca 2017 r., I OZ 1112/17
…zaskarżona decyzja została skarżącemu doręczona w trybie art. 44 § 4 kpa, z wykorzystaniem konstrukcji fikcji prawnej doręczenia. Doręczenie zastępcze miało miejsce w dniu 9 grudnia 2016 r. Zatem termin do złożenia skargi upłynął w dniu 9 stycznia 2017 r. Tymczasem pierwsza skarga została złożona w dniu 11 stycznia…
CBOSA