Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 44 § 3 Kodeks postępowania administracyjnego

372 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Poznaniu z 7 listopada 2024 r., II SA/Po 429/24 za stroną

    …Powyższe wynika przy tym z art. 44 K.p.a., zgodnie z którym w razie niemożności doręczenia pisma w sposób wskazany w art. 42 i 43 (doręczenie w miejscu zamieszkania, w miejscu pracy; a w przypadku nieobecności adresata dorosłemu domownikowi, sąsiadowi lub dozorcy domu za pokwitowaniem – uw.

    CBOSA
  2. Wyrok WSA w Bydgoszczy z 24 września 2024 r., II SA/Bd 563/24 za stroną

    …odwołanie, została wskutek zastosowania trybu doręczenia z art. 44 k.p.a, skutecznie doręczona Skarżącemu [...] lutego 2024 r. Kolegium stwierdziło bowiem, że skoro przesyłka zawierająca decyzję Prezydenta była awizowana [...] stycznia 2024 r., a następnie z powodu jej nieodebrania w terminie 7 dni od pierwszego awiza…

    CBOSA
  3. Uzasadnienie SO w Łodzi z 10 września 2024 r., VIII U 834/24

    …spornej decyzji w drodze awizacji Sąd zważył, iż zgodnie z art. 44 ustawy z dnia 14.06.1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2000): § 1. W razie niemożności doręczenia pisma w sposób wskazany w art. 42 i 43: 1) operator pocztowy w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. -…

    SAOS
  4. Wyrok NSA z 5 września 2024 r., II GSK 256/24 za stroną

    …Wszystkie pisma zostały doręczone w sposób określony w art. 44 k.p.a. Organ wyjaśnił, że zawiadomienie o wszczęciu postępowania z 28 grudnia 2021 r. było awizowane 3 stycznia 2022 r. oraz powtórnie - 11 stycznia 2022 r. Ponieważ nie zostało podjęte przez adresata uznane zostało za doręczone w trybie zastępczym w dniu…

    CBOSA
  5. Uzasadnienie SO w Łodzi z 29 sierpnia 2024 r., VIII U 1015/23

    …spornej decyzji w drodze awizacji Sąd zważył, iż zgodnie z art. 44 ustawy z dnia 14.06.1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2000): § 1. W razie niemożności doręczenia pisma w sposób wskazany w art. 42 i 43: 1) operator pocztowy w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. -…

    SAOS
  6. Wyrok WSA w Gdańsku z 11 lipca 2024 r., III SA/Gd 241/24 za organem

    …2022 r., drugie w dniu 5 grudnia 2022 r. Zgodnie z art. 44 § 4 k.p.a. doręczenie nastąpiło zatem po upływie 14 dni od daty pierwszego awiza, a więc w dniu 9 grudnia 2022 r. Organ wyjaśnił, że termin odwoławczy wynosi 14 dni i liczy się go od dnia doręczenia odwołania.

    CBOSA
  7. Wyrok WSA w Opolu z 4 lipca 2024 r., I SA/Op 349/24 za organem

    …Na podstawie art. 44 kpa: § 1. W razie niemożności doręczenia pisma w sposób wskazany w art. 42 i 43: 1) operator pocztowy w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe przechowuje pismo przez okres 14 dni w swojej placówce pocztowej - w przypadku doręczania pisma przez operatora pocztowego [...]. §…

    CBOSA
  8. Postanowienie NSA z 21 czerwca 2024 r., I GSK 165/23

    …organu skarżącemu w trybie przewidzianym przez art. 44 § 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t. jedn. Dz. U. z 2016 r., poz. 23 ze zm. - dalej jako K.p.a.); • art. 151 P.p.s.a w zw. z art . 145 § 1 pkt 1 lit. c) i art. 135 P.p.s.a. poprzez niezasadne oddalenie skargi zamiast…

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Szczecinie z 13 czerwca 2024 r., II SA/Sz 244/24 za organem

    …Skutek tzw. doręczona zastępczego na podstawie art. 44 § 1 pkt 1 i § 4 k.p.a. ( doręczenie uważa się za dokonane z upływem ostatniego dnia 14-dniowego okresu, w którym operator pocztowy przechowywał pismo w swojej placówce) nastąpiło w dniu 3 lipca 2023 r . W dniu 4 października 2023 r. zostało nadane za pośrednictwem…

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Warszawie z 9 kwietnia 2024 r., III SA/Wa 2778/23 za organem

    …została uznana za doręczoną 24 lutego 2023 r. w trybie art. 44 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r., poz. 775; dalej jako "K.p.a."). Skarżący ww. adres wskazał jako adres do doręczeń w Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej.

    CBOSA
  11. Wyrok WSA w Łodzi z 21 marca 2024 r., III SA/Łd 721/23 za stroną

    …Ponadto organ odwołał się do treści art. 39 § 3, art. 42, art. 43 i art. 44 oraz 61a k.p.a. Organ wskazał, że wyjaśnienia oraz stan faktyczny ustalony w sprawie daje podstawę do stwierdzenia, że wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej z 18 maja 2023 r. wysłane zostało na adres do doręczeń (rejestracyjny) strony,…

    CBOSA
  12. Wyrok WSA w Łodzi z 13 marca 2024 r., III SA/Łd 822/23 za stroną

    …Ponadto organ odwołał się do treści art. 39 § 3, art. 42, art. 43 i art. 44 k.p.a. DIAS wyjaśnił, że wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej z 19 kwietnia 2023 r. wysłane zostało na aktualny adres do doręczeń (rejestracyjny) ważny od 1 stycznia 2022, tj. [...] P., ul. L. 9 m. 12, zgłoszony w urzędzie skarbowym,…

    CBOSA
  13. Wyrok SR dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie z 5 marca 2024 r., VI U 277/23

    …możliwe, w drzwiach mieszkania - art. 43 k.p.a. Zgodnie z art. 44 § 1 k.p.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób wskazany w art. 42.k.p.a. i 43 k.p.a. - poczta przechowuje pismo przez okres czternastu dni w swojej placówce pocztowej.

    SAOS
  14. Wyrok WSA w Szczecinie z 14 lutego 2024 r., I SA/Sz 539/23 za organem

    …Została uznana za doręczoną w trybie tzw. fikcji doręczenia (zgodnie z art. 44 § 4 k.p.a. – 3 sierpnia 2016 r.). Od decyzji nie złożono odwołania do właściwego sądu z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych (stała się prawomocna od 3 września 2016 r.), nie zmieniono jej również ani nie uchylono z urzędu.

    CBOSA
  15. Wyrok WSA w Lublinie z 1 lutego 2024 r., II SA/Lu 1013/23 za organem

    …doręczona 3 stycznia 2023 r., w trybie określonym w art. 44 k.p.a., zatem termin do wniesienia odwołania upływał 31 stycznia 2023 r. Odwołanie wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do wniesienia odwołania zostało złożone 7 marca 2023 r. i nastąpiło to więc po upływie terminu ustawowego.

    CBOSA
  16. Uzasadnienie SO w Łodzi z 3 stycznia 2024 r., VIII U 1253/23

    …Przedstawiona w tym zakresie argumentacja Sądu, wyprowadzana z treści art. 44 k.p.a. zasługuje na aprobatę. Jak bowiem wynika z treści adnotacji na przesyłce znajdującej się w aktach organu (k.35) odpis decyzji został wysłany do pełnomocnika na podany adres, pod którym pełnomocnik działał.

    SAOS
  17. Wyrok WSA w Szczecinie z 20 grudnia 2023 r., II SA/Sz 811/23 za stroną

    …Zgodnie z art. 44 § 1 K.p.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób wskazany w art. 42 i 43: 1) operator pocztowy w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe przechowuje pismo przez okres 14 dni w swojej placówce pocztowej - w przypadku doręczania pisma przez operatora pocztowego; 2) pismo…

    CBOSA
  18. Wyrok WSA w Gliwicach z 8 grudnia 2023 r., II SA/Gl 1374/23 za stroną

    …Tymczasem zgodnie z art. 44 §3 k.p.a. "W przypadku niepodjęcia przesyłki w terminie, o którym mowa w § 2, pozostawia się powtórne zawiadomienie o możliwości odbioru przesyłki w terminie nie dłuższym niż czternaście dni od daty pierwszego zawiadomienia." Należało zatem w pierwszej kolejności ustalić prawidłowość…

    CBOSA
  19. Wyrok WSA w Warszawie z 1 grudnia 2023 r., IV SA/Wa 2126/23 za stroną

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Anita Wielopolska Sędziowie sędzia WSA Monika Barszcz (spr.) sędzia WSA Aleksandra Westra po rozpoznaniu w dniu 1 grudnia 2023 r. na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym sprawy ze skargi [...] spółka z…

    CBOSA
  20. Wyrok NSA z 24 listopada 2023 r., III FSK 4443/21 za organem

    …art. 134 w zw. z art. 127 § 2, art. 141 § 2 oraz art. 144, art. 44 § 1-4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. 2020 r., poz. 256 ze zm., dalej: k.p.a.), art. 17 § 1 i art. 18 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. 2019 r., poz. 1438…

    CBOSA