Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 44 § 1 Kodeks postępowania administracyjnego

571 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Poznaniu z 10 października 2023 r., I SA/Po 531/23 za organem

    …w tzw. trybie doręczenia zastępczego uregulowanego art. 44 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2000 z późn. zm. – dalej w skrócie: "k.p.a."). Skarżąca wniosła zażalenie na omówione powyżej postanowienie z 08 lutego 2023 r. Wniesiono o uchylenie…

    CBOSA
  2. Wyrok WSA w Poznaniu z 10 października 2023 r., I SA/Po 526/23 za organem

    …w tzw. trybie doręczenia zastępczego uregulowanego art. 44 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2000 z późn. zm. – dalej w skrócie: "k.p.a."). Skarżąca wniosła zażalenie na omówione powyżej postanowienie z 08 lutego 2023 r. Wniesiono o uchylenie…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Łodzi z 27 września 2023 r., II SA/Łd 683/23

    …została doręczona pełnomocnikowi skarżącego w trybie art. 44 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 775), zwanej k.p.a., zgodnie z którym doręczenie uważa się za dokonane z upływem ostatniego okresu, o którym mowa w § 1, a pismo pozostawia się w aktach…

    CBOSA
  4. Wyrok WSA w Kielcach z 6 września 2023 r., II SA/Ke 398/23 za organem

    …Organ odwoławczy przytoczył brzmienie art. 45, art. 44 K.p.a. określające zasady doręczeń dotyczące organu administracji publicznej i stwierdził, że zgodnie z tymi przepisami doręczenie O. sp. z o.o. sp. k. przesyłki zawierającej zaskarżoną decyzję miało miejsce w dniu 27.12.2022 r., zatem przewidziany w art. 129 § 1…

    CBOSA
  5. Wyrok NSA z 19 lipca 2023 r., I GSK 1787/19 za organem

    …Jak wynika z akt administracyjnych, postanowienie zostało stronie doręczone w trybie art. 44 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2017 r., poz. 1257 ze zm., dalej jako k.p.a.), w dniu 5 lipca 2018 r., natomiast odwołanie strona wniosła 3 sierpnia 2018 r., czyli 15 dni po…

    CBOSA
  6. Uzasadnienie SO w Łodzi z 5 lipca 2023 r., VIII U 2072/22

    …W świetle art. 44 § 1 k.p.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób wskazany w art. 42 i 43 : 1) operator pocztowy w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe przechowuje pismo przez okres 14 dni w swojej placówce pocztowej - w przypadku doręczania pisma przez operatora pocztowego; 2) pismo…

    SAOS
  7. Uzasadnienie SO w Łodzi z 7 czerwca 2023 r., VIII U 1666/22SAOS
  8. Postanowienie WSA w Lublinie z 31 maja 2023 r., III SA/Lu 114/23

    …W myśl art. 44 § 1 k.p.a., w razie niemożności doręczenia pisma w sposób wskazany w art. 42 i 43: 1) operator pocztowy w rozumieniu ustawy z 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe przechowuje pismo przez okres 14 dni w swojej placówce pocztowej - w przypadku doręczania pisma przez operatora pocztowego; 2) pismo składa…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Szczecinie z 22 maja 2023 r., II SA/Sz 352/23

    …Wobec tego, stosownie do art. 44 § 1 - 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2022 r., poz. 2000 ze zm., zwanej dalej: "k.p.a."), decyzję należało uznać za doręczoną w dniu 14 lutego 2023 r. W tej sytuacji trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi upływał temu skarżącemu…

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Warszawie z 23 marca 2023 r., V SA/Wa 1599/22 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Konrad Łukaszewicz, Sędzia WSA - Piotr Kraczowski (spr.), Asesor WSA - Dorota Brzozowska, , po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 23 marca 2023 r. sprawy ze skargi [...] na…

    CBOSA
  11. Wyrok WSA w Kielcach z 14 marca 2023 r., II SA/Ke 123/23 za organem

    …Decyzja ta została doręczona stronom w trybie art. 44 k.p.a., gdyż pomimo dwukrotnego awizowania przesyłki nie zostały podjęte w terminie. W konsekwencji decyzji z 26 listopada 2021 r. organ I instancji 29 listopada wydał postanowienie w którym ustalono koszty postepowania rozgraniczeniowego.

    CBOSA
  12. Wyrok SO w Warszawie z 13 marca 2023 r., XVII AmA 67/21SAOS
  13. Wyrok SO w Warszawie z 13 marca 2023 r., XVII AmA 45/21SAOS
  14. Wyrok SO w Bydgoszczy z 8 marca 2023 r., VI Ua 67/22

    …pisma; - przepisu art. 233 § 1 kpc w zw. z przepisem art. 44 § 4 kpa przez uznanie, że ze zgromadzonego materiału nie wynika fakt skutecznego doręczenia odwołującemu wezwania na badania, pomimo że Sąd nie ustalił, że przesyłka zawierająca wezwanie na badania była nieprawidłowo awizowana i nie podjęta przez…

    SAOS
  15. Wyrok WSA w Gliwicach z 6 marca 2023 r., I SA/Gl 1497/22 za organem

    …Przepis art. 44 stosuje się odpowiednio. Stosownie do art. 44 § 1 pkt 1 K.p.a. w razie niemożności doręczenia pisma w sposób wskazany w art. 42 i 43, operator pocztowy w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe przechowuje pismo przez okres 14 dni w swojej placówce pocztowej - w przypadku…

    CBOSA
  16. Wyrok WSA w Łodzi z 16 lutego 2023 r., II SA/Łd 1105/22 za organem

    …decyzja została doręczona M. O. w trybie określonym w art. 44 k.p.a., ze skutkiem doręczenia przewidzianym w art. 44 § 4 k.p.a. na dzień 3 stycznia 2022 r. Termin na wniesienie odwołania od ww. decyzji upłynął zatem z dniem 17 stycznia 2022 r. Następnie organ II instancji wyjaśnił, że w dniu 30 maja 2022 r. za…

    CBOSA
  17. Wyrok WSA w Łodzi z 16 lutego 2023 r., II SA/Łd 1104/22 za organem

    …decyzja została doręczona M.O. w trybie określonym w art. 44 k.p.a., tj. wobec niepodjęcia w terminie przesyłki, która była awizowana dwukrotnie - w dniu 20 grudnia 2021 r. oraz w dniu 28 grudnia 2021 r. W ocenie zatem Kolegium, przewidziany w art. 44 § 4 k.p.a. skutek doręczenia wystąpił w dniu 3 stycznia 2022 r.…

    CBOSA
  18. Wyrok WSA w Warszawie z 8 lutego 2023 r., V SA/Wa 1284/22 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Piotr Kraczowski Sędziowie Sędzia WSA Beata Blankiewicz - Wóltańska Asesor WSA Iwona Kozłowska (spr.) po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 8 lutego 2023 r. sprawy ze skargi J. F. na…

    CBOSA
  19. Wyrok NSA z 8 lutego 2023 r., II OSK 369/20 za organem

    …że pierwotne doręczenie ww. decyzji nastąpiło na zasadzie art. 44 § 4 k.p.a., tj. z upływem 14 dni spoczywania przesyłki nieodebranej przez adresata w placówce pocztowej. Jak wynika ze zwrotnego poświadczenia odbioru przesyłek adresowanych do skarżących, w dniu 24 lipca 2018 r. przesyłki zostały złożone w oddawczej…

    CBOSA
  20. Wyrok WSA w Warszawie z 24 stycznia 2023 r., III SA/Wa 1735/22 za stroną

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Marta Waksmundzka-Karasińska, Sędziowie sędzia WSA Jacek Kaute, asesor WSA Agnieszka Sułkowska (sprawozdawca), po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 24 stycznia 2023 r. sprawy ze skargi A.S. na postanowienie…

    CBOSA