Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 131 Kodeks postępowania administracyjnegoWyczyść filtry

6 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Kielcach z 4 października 2018 r., II SA/Ke 524/18 za organem

    …Zdaniem skarżących organ I instancji naruszył art. 131 K.p.a. w ten sposób, że obwieszczenie o przesłaniu odwołania do SKO zostało upublicznione w dniu 5.06.2018 r., podczas, gdy SKO decyzję wydało 30.05.2018 r., co uniemożliwiło skarżącym złożenie dodatkowych dowodów – nr 6, 7, 8 i 9 załączonych do skargi.

    CBOSA
  2. Wyrok WSA w Krakowie z 6 lipca 2018 r., II SA/Kr 516/18 za stroną

    …Z przepisów art. 131, 132 i 133 k.p.a. wyraźnie wynika, że zarówno badanie dopuszczalności odwołania, terminu jego wniesienia, jak i warunków formalnych jego sporządzenia należy wyłącznie do organu odwoławczego. Po uzupełnieniu postępowania dowodowego obowiązkiem Starosty było zatem przekazanie Wojewodzie również tego…

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Warszawie z 8 czerwca 2018 r., VII SA/Wa 2011/17 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Elżbieta Zielińska – Śpiewak, (spr.), , Sędzia WSA Monika Kramek, Sędzia WSA Grzegorz Rudnicki, , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 8 czerwca 2018 r. sprawy ze skargi M. Z. na postanowienie Głównego…

    CBOSA
  4. Wyrok WSA w Kielcach z 22 marca 2018 r., II SA/Ke 91/18 za organem

    …Świętokrzyskiego, zarzucili: - naruszenie art. 10 § 1 i art. 131 k.p.a., bowiem przed upływem 7-dniowego terminu do złożenia przez stronę wniosków dowodowych, który upływał dnia 20 grudnia 2017r. organ wydał postanowienie dnia 19 grudnia 2017 r., zatem również organ nie dotrzymuje terminów, stronie zarzucając, że…

    CBOSA
  5. Wyrok NSA z 27 lutego 2018 r., II OSK 1131/16 za organem

    …W związku z tym wskazać należy, że art. 131 k.p.a. obliguje organ, który wydał decyzję do zawiadomienia wszystkich stron postępowania administracyjnego o wniesieniu odwołania. Zgodnie z art. 39 k.p.a. organ administracji publicznej doręcza pisma za pokwitowaniem przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23…

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Warszawie z 19 lutego 2018 r., IV SA/Wa 3173/17 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Anna Szymańska (spr.) Sędziowie: Sędzia WSA Jarosław Łuczaj Sędzia WSA Anna Sękowska po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 19 lutego 2018 r. sprawy ze skargi A. D. na postanowienie…

    CBOSA