Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 129 Kodeks postępowania administracyjnegoWyczyść filtry

170 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Warszawie z 28 grudnia 2018 r., VIII SA/Wa 673/18 za stroną

    …Termin do wniesienia odwołania, stosownie do art. 129 § 2 k.p.a. wynosi 14 dni od doręczenia decyzji stronie i upływał w dniu 21 maja 2018 roku. Odwołanie sporządzone przez pełnomocnika strony zostało złożone bezpośrednio w organie pierwszej instancji w dniu 22 maja 2018 roku czyli z uchybieniem terminu do jego…

    CBOSA
  2. Wyrok SA w Warszawie z 21 grudnia 2018 r., V ACa 1516/17SAOS
  3. Wyrok WSA we Wrocławiu z 21 grudnia 2018 r., III SA/Wr 465/18 za organem

    …Jako podstawę prawną postanowienia podał art. 134 w zw. z art. 129 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2017 r., poz. 1257 ze zm. - dalej: K.p.a.). Z akt sprawy wynika, że - wydana dla skarżącego - w/w decyzja została wysłana listem poleconym, za zwrotnym…

    CBOSA
  4. Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 19 grudnia 2018 r., II SA/Go 585/18 za stroną

    …Stosownie do art. 129 k.p.a. odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję (§ 1) w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - od dnia jej ogłoszenia stronie (§ 2).

    CBOSA
  5. Wyrok WSA we Wrocławiu z 19 grudnia 2018 r., IV SA/Wr 482/18 za organem

    …2018 r. Nr [...] na podstawie art. 134 w związku z art. 129 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 1257 z późn. zm.), stwierdził uchybienie terminu do wniesienia odwołania przez B. G. reprezentowaną przez pełnomocnika A. G. od decyzji…

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Gdańsku z 19 grudnia 2018 r., III SA/Gd 824/18 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Zbigniew Romała (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Krzysztof Przasnyski, Sędzia WSA Irena Wesołowska, , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 19 grudnia 2018 r. sprawy ze skargi E. J. na postanowienie Dyrektora…

    CBOSA
  7. Wyrok WSA w Warszawie z 14 grudnia 2018 r., I SA/Wa 2208/18 za organem

    …Stosownie natomiast do art. 129 § 2 K.p.a. odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - od dnia jej ogłoszenia stronie. Organ odwoławczy przed rozpoznaniem wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy pod względem merytorycznym, zobowiązany jest…

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Łodzi z 13 grudnia 2018 r., II SA/Łd 894/18 za stroną

    …terminu przewidzianego do jego wniesienia według art. 129 § 2 w związku z art. 49 k.p.a. Wojewoda wyjaśnił, że 14 maja 2018 r. do Wojewody [...] wpłynęło odwołanie pełnomocnika A. D. i C.D. - dotychczasowych właścicieli nieruchomości o nr ewid. 582 od ww. decyzji organu I instancji.

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Szczecinie z 13 grudnia 2018 r., II SA/Sz 1046/18 za organem

    …W myśl art. 129 § 2 K.p.a. termin do wniesienia odwołania wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - od dnia jej ogłoszenia stronie. Z powyższych przepisów wynika jednoznacznie, że organ II instancji po wpłynięciu odwołania obowiązany jest w pierwszej kolejności zbadać…

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Krakowie z 13 grudnia 2018 r., III SA/Kr 1070/18 za stroną

    …Kartograficznego, działając na podstawie art. 134 w zw. z art. 129 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeksu postępowania administracyjnego (t.j.: Dz.U.2017.1257, dalej: "k.p.a."), postanowieniem z dnia 10 sierpnia 2018 r. znak: [...] stwierdził, że odwołanie M. M. – W. – dalej: "skarżąca" od decyzji Starosty z…

    CBOSA
  11. Wyrok NSA z 13 grudnia 2018 r., II OSK 2908/18 za organem

    …W uzasadnieniu wyroku Sąd podniósł, że zgodnie z art. 129 § 2 k.p.a. odwołanie od decyzji organu I instancji wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - od dnia jej ogłoszenia.

    CBOSA
  12. Wyrok WSA w Warszawie z 11 grudnia 2018 r., VI SA/Wa 1807/18 za organem

    …Zgodnie z art. 129 § 1 i § 2 k.p.a., odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję, w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - od dnia jej ogłoszenia stronie.

    CBOSA
  13. Wyrok WSA w Warszawie z 5 grudnia 2018 r., VII SA/Wa 639/18 za stroną

    …braku formalnego podania w postaci braku podpisu; 2. art. 129 § 2 k.p.a. w zw. z art. 134 k.p.a. poprzez błędne przyjęcie, że odwołanie z dnia [...] grudnia 2017 r. zostało wniesione przedwcześnie, co skutkować ma jego niedopuszczalnością. Strona wniosła o uchylenie w całości postanowienia Wojewody oraz orzeczenie o…

    CBOSA
  14. Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 5 grudnia 2018 r., II SA/Go 802/18 za stroną

    …w przypadku, jej ogłoszenia - od dnia ogłoszenia stronie (art. 129 § 2 k.p.a.). Odwołanie z dnia [...] maja 2018 r. zostało złożone osobiście w organie I instancji w dniu 5 czerwca 2018 r., co zdaniem organu odwoławczego nastąpiło po przewidzianym ustawowo terminie.

    CBOSA
  15. Wyrok WSA w Warszawie z 29 listopada 2018 r., IV SA/Wa 2744/18 za stroną

    …sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, a także naruszenie art. 129 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (dalej: "k.p.a."), stanowiącego o tym, że odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie.

    CBOSA
  16. Wyrok WSA w Warszawie z 28 listopada 2018 r., VII SA/Wa 685/18 za organem

    …czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie (art. 129 § 2 k.p.a.). Oczywiście, ustawowe wyrażenie "uprawdopodobnienie" może budzić wątpliwości co do istoty tego wymogu. Ustawodawca nie posłużył się bowiem wyrażeniem "udowodni" lub "wykaże", gdyż spełnienie takiego warunku mogłoby się okazać zbyt trudne dla…

    CBOSA
  17. Uzasadnienie SO w Zamościu z 26 listopada 2018 r., II Ka 642/18

    …/k.124v/. Termin do złożenia odwołania upłynął – zgodnie z art.129§2 kpa – z dniem 17.10.2017r, kiedy to – zgodnie z art.16§1 kpa stała się ona ostateczna. Tak więc w chwili popełnienia przypisanego mu czynu decyzja z 29.09.2017r., do której nie stosował się D. W. , była już ostateczna , co czyni wskazany zarzut…

    SAOS
  18. Wyrok WSA w Łodzi z 22 listopada 2018 r., II SA/Łd 108/18 za organem

    …dopuszczalności odwołania, w tym zachowania określonego w art. 129 § 2 k.p.a. terminu do wniesienia odwołania jest pierwszą czynnością jaką organ II instancji podejmuje po otrzymaniu odwołania. Terminy w postępowaniu administracyjnym są terminami ustawowymi.

    CBOSA
  19. Wyrok WSA w Warszawie z 22 listopada 2018 r., IV SA/Wa 2150/18 za stroną

    …Niewątpliwie przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego (art. 129 k.p.a.) określają sposób (§ 1), jak i termin (§ 2 i 3) wniesienia odwołania, który co do zasady wynosi 14 dni od dnia doręczenia lub odpowiednio ogłoszenia decyzji stronie.

    CBOSA
  20. Wyrok NSA z 22 listopada 2018 r., II OSK 2890/16 za organem

    …czy strona wniosła odwołanie w terminie określonym w art. 129 § 2 k.p.a., tj. w ciągu czternastu dni od dnia doręczenia lub ogłoszenia jej decyzji. Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 12 kwietnia 2000 r. (sygn. akt SA/Bk 1283/99) wskazał, że czternastodniowy termin do wniesienia odwołania liczy się od dnia…

    CBOSA