Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok WSA w Lublinie z 21 grudnia 2015 r., II SA/Lu 797/15 za organem
…W uzasadnieniu wyjaśnił, że stosownie do unormowania art. 129 § 2 kpa odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie od dnia jej ogłoszenia. Jak wynika z akt sprawy decyzję z dnia [...] r., zawierającą pouczenie o terminie i trybie wniesienia…
CBOSA - Wyrok WSA we Wrocławiu z 17 grudnia 2015 r., II SA/Wr 790/14 za organem
…Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego przytoczył treść art. 129 § 2 kpa i wskazując, że decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Miasta W. z dnia [...] r. nr [...] została doręczona B.K. dwukrotnie (jako stronie postępowania i jako pełnomocnikowi E.K.) w dniu 30 czerwca 2014 r. oraz że odwołanie…
CBOSA - Wyrok WSA w Gdańsku z 16 grudnia 2015 r., II SA/Gd 560/15 za stroną
…Z art. 129 § 1 i 2 k.p.a. wynika zaś, że odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję, w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - od dnia jej ogłoszenia stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Gdańsku z 16 grudnia 2015 r., II SA/Gd 592/15 za stroną
…odwołanie zostało wniesione po terminie, o którym mowa w art. 129 k.p.a. Decyzja organu pierwszej instancji doręczona została stronie w dniu 29 maja 2015 r., 14 - dniowy termin do wniesienia odwołania upłynął w dniu 12 czerwca 2015 r. Spółka wniosła odwołanie w dniu 22 czerwca 2015 r. (data nadania w placówce…
CBOSA - Wyrok WSA we Wrocławiu z 16 grudnia 2015 r., III SA/Wr 579/15 za organem
…tego pojazdu - na podstawie art. 134 w związku z art. 129 § 2 Kodeksu postępowania administracyjnego stwierdziło uchybienie terminu do wniesienia odwołania. Organ II instancji wskazał, że z zestawienia daty doręczenia kwestionowanej decyzji i daty wniesienia odwołania wynika, że została doręczona w dniu 11 marca 2015…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 14 grudnia 2015 r., VI SA/Wa 1810/15 za organem
…poz. 164 ze zm.) oraz art. 155, art. 127 § 3 w związku z art. 129 § 1 i 2 i art. 138 § 1 pkt 1, art. 104 i art. 107 § 1 i 3 Kodeksu postępowania administracyjnego, po rozpoznaniu wniosku Izby Notarialnej w [...] o ponowne rozpatrzenie sprawy z wniosku A. D. o zmianę siedziby kancelarii notarialnej w [...] na siedzibę…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 11 grudnia 2015 r., I SA/Wa 1206/15 za organem
…Minister Skarbu Państwa wskazał, że zgodnie z art. 129 § 1 i 2 kpa odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję. Odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - od dnia jej ogłoszenia…
CBOSA - Wyrok NSA z 11 grudnia 2015 r., II OSK 1046/14 za stroną
…wniesione zostało z uchybieniem terminu przewidzianego w art. 129 § 2 K.p.a. Organ odwoławczy stwierdził, że w sprawie nie występują okoliczności do przywrócenia terminu. W uzasadnieniu zaznaczył, że strona, argumentując zasadność przywrócenia terminu, podniosła zarzut pozbawienia jej możliwości czynnego udziału w…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 11 grudnia 2015 r., VI SA/Wa 1883/15 za organem
…z 2014 r., poz. 164 ze zm.) oraz art. 127 § 3 w związku z art. 129 § 1 i 2 i art. 138 § 1 pkt 1, art. 104 i art. 107 § 1 i 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 267, dalej "k.p.a."), po rozpatrzeniu wniosku Izby Notarialnej w G. (zwanej dalej skarżącą) o…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 11 grudnia 2015 r., VI SA/Wa 1743/15 za organem
…czternastu dni od dnia doręczenia stronie decyzji (vide – art. 129 § 2 k.p.a. i odpowiadający mu brzmieniom przepis art. 140 ac ustawy Prawo o ruchu drogowym). Sąd podziela przy tym pogląd organu, iż prawo wniesienia pisma ze skutkiem zachowania terminu za pośrednictwem m.in. "polskiej placówki pocztowej operatora…
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 10 grudnia 2015 r., II SA/Gl 872/15 za stroną
…Wojewoda [...] postanowieniem z dnia [...] roku na podstawie art. 134 w związku z art. 129 § 2 oraz art. 59 § 2 kpa: - odmówił na podstawie art. 59 § 2 kpa przywrócenia terminu do wniesienia odwołania, - stwierdził uchybienie terminu do wniesienia odwołania (określonego w art. 129 § 2 kpa).
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 9 grudnia 2015 r., II SA/Łd 934/15 za organem
…Stosownie do art. 129 § 2 K.p.a. strona może złożyć odwołanie w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji. Takie też pouczenie znajduje się w treści skarżonej decyzji. Zgodnie zaś z art. 134 K.p.a., w przypadku uchybienia terminu do wniesienia odwołania organ odwoławczy stwierdza ten fakt w drodze…
CBOSA - Wyrok WSA w Bydgoszczy z 7 grudnia 2015 r., II SA/Bd 963/15 za stroną
…z dnia [...]2013r. nr [...], na podstawie art. 134 w zw. z art. 129 § 2 K.p.a., orzekł o niedopuszczalności odwołania. W uzasadnieniu organ odwoławczy stwierdził, że w przypadku osób prawnych (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) odwołanie od decyzji musi być podpisane przez podmioty uprawnione do jej…
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 7 grudnia 2015 r., II SA/Gl 599/15 za stroną
…A. T.. Zaskarżonemu postanowieniu zarzuciła naruszenie art. 129 § 2 Kodeksu postępowania administracyjnego i wniosła o jego uchylenie i zasądzenie zwrotu kosztów postępowania. W uzasadnieniu skargi podniosła, że ustalenia Wojewody [...] nie opierają się na prawdzie.
CBOSA - Wyrok WSA w Bydgoszczy z 7 grudnia 2015 r., II SA/Bd 964/15 za stroną
…Regionalnego ARiMR w [...] na podstawie art. 134 w zw. z art. 129 § 2 K.p.a. orzekł o niedopuszczalności odwołania. W uzasadnieniu organ wskazał, że ww. odwołanie zostało podpisane przez kuratora spółki – S. N. W odwołaniu podniesiono, że w niniejszej sprawie nie zostały spełnione przesłanki dla wznowienia…
CBOSA - Wyrok WSA w Bydgoszczy z 7 grudnia 2015 r., II SA/Bd 961/15 za stroną
…Regionalnego ARiMR w T. na podstawie art. 134 w zw. z art. 129 § 2 K.p.a. orzekł o niedopuszczalności odwołania W uzasadnieniu organ wskazał, że ww. odwołanie zostało podpisane przez kuratora spółki – S. N. W odwołaniu podniesiono, że w niniejszej sprawie nie zostały spełnione przesłanki dla wznowienia postępowania,…
CBOSA - Wyrok WSA w Bydgoszczy z 7 grudnia 2015 r., II SA/Bd 962/15 za stroną
…Regionalnego ARiMR w T. na podstawie art. 134 w zw. z art. 129 § 2 K.p.a. orzekł o niedopuszczalności odwołania W uzasadnieniu organ wskazał, że ww. odwołanie zostało podpisane przez kuratora spółki – S. N. W odwołaniu podniesiono, że w niniejszej sprawie nie zostały spełnione przesłanki dla wznowienia postępowania,…
CBOSA - Wyrok WSA w Bydgoszczy z 7 grudnia 2015 r., II SA/Bd 965/15 za stroną
…Regionalnego ARiMR w T. na podstawie art. 134 w zw. z art. 129 § 2 K.p.a. orzekł o niedopuszczalności odwołania W uzasadnieniu organ wskazał, że ww. odwołanie zostało podpisane przez kuratora spółki – S. N. W odwołaniu podniesiono, że w niniejszej sprawie nie zostały spełnione przesłanki dla wznowienia postępowania,…
CBOSA - Wyrok WSA w Łodzi z 4 grudnia 2015 r., II SA/Łd 624/15 za organem
…dopuszczalności odwołania, w tym zachowania określonego w art. 129 § 2 k.p.a. terminu do jego wniesienia jest pierwszą czynnością jaką organ II instancji podejmuje po otrzymaniu odwołania. Terminy w postępowaniu administracyjnym są terminami ustawowymi.
CBOSA - Wyrok NSA z 4 grudnia 2015 r., II OSK 889/14 za stroną
…czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie - art. 129 k.p.a. W sprawie niniejszej stronie, tj. Wspólnocie, decyzja z dnia 26 kwietnia 2013r. została doręczona w dniu 30 kwietnia 2013r. W tym dniu - 30 kwietnia 2013r. – M. M. odebrał osobiście zaskarżoną decyzję w placówce pocztowej nr 7 w O. przy ul. S. S. ...,…
CBOSA