Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 129 Kodeks postępowania administracyjnegoWyczyść filtry

232 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 29 grudnia 2010 r., II SA/Go 735/10 za stroną

    …Postanowieniem z dnia [...] czerwca 2010 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze nr [...], na podstawie art. 129 § 2 i art. 134 k.p.a., stwierdziło uchybienie terminu do wniesienia odwołania, wobec przekroczenia ustawowego 14 dniowego terminu od dnia doręczenia decyzji stronom, co miało miejsce w dniu 26 kwietnia 2010 r.…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Poznaniu z 29 grudnia 2010 r., II SA/Po 677/10

    …o przekazaniu odwołania do organu l instancji zgodne z art. 129 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zm., dalej kpa), który określa iż odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał…

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Warszawie z 21 grudnia 2010 r., I SA/Wa 2133/10 za stroną

    …obowiązkom wynikającym z art. 7 i 77 § 1 k.p.a. w zw. z art. 129 § 2 k.p.a. Wyjaśnienie okoliczności sprawy w tym zakresie mogło mieć istotny wpływ na sposób rozstrzygnięcia sprawy w postępowaniu odwoławczym, co wynika wprost z art. 134 k.p.a. Przedstawione uwagi Rektor Szkoły [...] uwzględni przy ponownym rozpoznaniu…

    CBOSA
  4. Wyrok WSA we Wrocławiu z 17 grudnia 2010 r., IV SA/Wr 456/10 za organem

    …gdy odwołanie zostanie złożone po upływie przewidzianego w art. 129 § 2 k.p.a. czternastodniowego terminu. Każde, nawet nieznaczne przekroczenie tego terminu stanowi jego uchybienie (por. wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 27 listopada 1996 r., SA/Łd 2665, Biul. Skarb.

    CBOSA
  5. Wyrok WSA w Warszawie z 17 grudnia 2010 r., I SA/Wa 1380/10 za organem

    …zostało wniesione po upływie terminu przewidzianego w art. 129 § 2 Kpa, a strona nie dołączyła wniosku o przywrócenie terminu do wniesienia odwołania, o którym mowa w art. 58 Kpa. W związku z powyższym, organ odwoławczy wskazał, że nie jest uprawniony do merytorycznego rozpatrzenia sprawy, gdyż rozpatrzenie sprawy, w…

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Białymstoku z 16 grudnia 2010 r., II SA/Bk 655/10 za stroną

    …nr [...], na podstawie art. 58 i 59 §2 w zw. z art. 127 i art. 129 oraz art. 126 kpa, odmówiło D. W. przywrócenia terminu do wniesienia odwołania od decyzji Wójta Gminy K. nr [...] z dnia [...] czerwca 2010r. w przedmiocie przywrócenia naruszonego stanu wody na gruncie do stanu poprzedniego, na działkach o nr [...] i…

    CBOSA
  7. Wyrok WSA we Wrocławiu z 15 grudnia 2010 r., III SA/Wr 715/10 za organem

    …U. 2000 r. Nr 98 poz. 1071, ze zm.: dalej: KPA) w zw. z art. 129 § 2 KPA. We wnioskach skargi zwrócił się o uchylenie zaskarżonego postanowienia, uznanie, że odwołanie wniesione zostało w terminie oraz o zobowiązanie B S.A do przedłożenia informacji, kiedy przesyłka pocztowa o numerze przesyłki [...], nadana przez…

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Krakowie z 14 grudnia 2010 r., III SA/Kr 1081/10 za stroną

    …2010 r. Organ odwoławczy powołał się na treść przepisu z art. 129 § 2 kpa zgodnie z którym odwołanie powinno być wniesione w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Wskazał, że uchybienie ustawowego terminu powoduje bezskuteczność odwołania.

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Rzeszowie z 14 grudnia 2010 r., II SA/Rz 941/10 za stroną

    …O jego spełnieniu decyduje zachowanie ustawowego terminu do dokonania tej czynności, który zgodnie z art. 129 § 2 KPA wynosi 14 dni, a liczony jest od daty doręczenia decyzji stronie postępowania. Uchybienie temu terminowi powoduje bezskuteczność odwołania, czego następstwem jest ostateczność decyzji.

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Krakowie z 14 grudnia 2010 r., III SA/Kr 1082/10 za stroną

    …2010 r. Organ odwoławczy powołał się na treść przepisu z art. 129 § 2 kpa zgodnie z którym odwołanie powinno być wniesione w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Wskazał, że uchybienie ustawowego terminu powoduje bezskuteczność odwołania.

    CBOSA
  11. Wyrok WSA w Rzeszowie z 14 grudnia 2010 r., II SA/Rz 917/10 za stroną

    …kosztów postępowania i zarzucając naruszenie: 1) art. 134, art. 129 § 2 i art. 110 w zw. z art. 40 § 1 i § 3 KPA przez przyjęcie, iż w związku z niedoręczeniem decyzji wnioskodawcy termin do złożenia przez niego odwołania kończy się z upływem ostatniego dnia terminu do zaskarżenia liczonego dla tej spośród pozostałych…

    CBOSA
  12. Wyrok WSA w Warszawie z 13 grudnia 2010 r., IV SA/Wa 1508/10 za stroną

    …Zgodnie z art. 129 § 2 k.p.a. odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie, o gdy decyzja została doręczona ustnie - od dnia jej ogłoszenia stronie. Zgodnie z art. 49 k.p.a., który w niniejszej sprawie miał zastosowanie, strony mogą być zawiadamiane o decyzjach i innych czynnościach organów…

    CBOSA
  13. Wyrok WSA w Łodzi z 13 grudnia 2010 r., II SA/Łd 252/10 za organem

    …terminu przewidzianego dla tego typu czynności w treści art. 129 § 2 K.p.a. Stosownie do art. 129 § 1 i 2 K.p.a. odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję, zaś czternastodniowy termin do wniesienia odwołania liczony jest od dnia doręczenia stronie odpisu…

    CBOSA
  14. Wyrok WSA w Warszawie z 10 grudnia 2010 r., I SA/Wa 1117/10 za organem

    …zostało wniesione z uchybieniem terminu określonego w art. 129 § 2 kpa. Powyższe postanowienie zostało zaskarżone przez J. S. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Skarżąca podała w nim, że pismem z dnia 9 kwietnia 2010 roku została poinformowana przez Wojewodę [...] o uchybieniu terminu.

    CBOSA
  15. Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 9 grudnia 2010 r., II SA/Go 758/10 za stroną

    …od decyzji organu I instancji w terminie określonym w art. 129 § 2 Kpa. Termin ten wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji. Odwołanie wniesione po upływie terminu nie podlega rozpatrzeniu przez organ odwoławczy, stosownie do treści art. 134 Kpa.

    CBOSA
  16. Wyrok WSA w Gdańsku z 9 grudnia 2010 r., II SA/Gd 650/10 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Tamara Dziełakowska Sędziowie: Sędzia WSA Wanda Antończyk (spr.) Sędzia NSA Jan Jędrkowiak Protokolant Sekretarz Sądowy Izabela Adamowicz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 grudnia 2010 r. sprawy ze skargi P. G. na…

    CBOSA
  17. Wyrok WSA w Gdańsku z 9 grudnia 2010 r., II SA/Gd 651/10 za organem

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Tamara Dziełakowska Sędziowie: Sędzia WSA Wanda Antończyk (spr.) Sędzia NSA Jan Jędrkowiak Protokolant Sekretarz Sądowy Izabela Adamowicz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 grudnia 2010 r. sprawy ze skargi P. G. na…

    CBOSA
  18. Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 8 grudnia 2010 r., I SA/Go 1020/10 za organem

    …postępowania administracyjnego, tj. art. 134 kpa w zw. z art. 129 § 2 kpa, które miało istotny wpływ na wynik sprawy polegające na wadliwym uznaniu, że przesłanie odwołania w trybie pośrednim w terminie 14 dni od otrzymania decyzji organu, który wydał decyzję i nieprawidłowo określając właściwość rzeczową – przesłał…

    CBOSA
  19. Wyrok WSA w Olsztynie z 7 grudnia 2010 r., II SA/Ol 947/10 za stroną

    …Nr "[...]", działając na podstawie art. 134 w związku z art. 129 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zm., dalej jako: k.p.a.), stwierdził, że odwołanie zostało wniesione z uchybieniem terminu do jego wniesienia.

    CBOSA
  20. Wyrok WSA w Warszawie z 7 grudnia 2010 r., I SA/Wa 1996/10 za stroną

    …Mając na uwadze przepisy art. 129 § 2 i art. 127 § 3 Kpa organ uznał, że środek zaskarżenia został złożony z uchybieniem 14 – dniowego terminu do jego wniesienia, ponieważ termin ten upłynął w dniu 6 sierpnia 2009 r. zaś wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy został nadany na poczcie w dniu 7 sierpnia 2009 r. Od…

    CBOSA