Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok WSA w Lublinie z 12 grudnia 2013 r., III SA/Lu 547/13 za organem
…W myśl art. 129 § 2 k.p.a., odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie – od dnia jej ogłoszenia stronie, przy czym, stosownie do treści § 3 wyżej powołanej normy, przepisy szczególne mogą przewidywać inne terminy do wniesienia odwołania.
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 29 listopada 2013 r., VI SA/Wa 1894/13 za stroną
…Zgodnie z treścią art. 129 § 2 k.p.a. strona może wnieść odwołanie dopiero po doręczeniu (ogłoszeniu) jej decyzji bowiem dopiero od tego momentu otwiera się dla strony termin do zaskarżenia orzeczenia. Z kolei w myśl art. 129 § 3 k.p.a. przepisy szczególne mogą przewidywać inne terminy do wniesienia odwołania.
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 16 października 2013 r., II SA/Po 734/13 za stroną
…Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Poznaniu na podstawie art. 129 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r. poz. 267) stwierdziło uchybienie terminu do wniesienia odwołania przez Z. K. i F. L. W uzasadnieniu organ wyjaśnił, że decyzja Burmistrza S. z dnia [...] listopada…
CBOSA - Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 3 października 2013 r., II SA/Go 451/13 za stroną
…Zgodnie z treścią art. 129 k.p.a. odwołanie należy wnieść w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, przy czym przy obliczaniu tego terminu nie uwzględnia się dnia, w którym doręczono decyzję (art. 57 § 1 k.p.a.).
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 15 maja 2013 r., IV SA/Po 20/13 za stroną
…(dalej: "SKO") – działając na podstawie art. 17 pkt 1, art. 129 § 3 i art. 134 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z późn. zm., dalej w skrócie: "k.p.a.") – stwierdziło uchybienie terminu do wniesienia odwołania.
CBOSA - Wyrok NSA z 12 marca 2013 r., II GSK 161/12 za stroną
…Uwzględniając skargę Wojewódzki Sąd Administracyjny w W. stwierdził, że zgodnie z art. 129 § 2 k.p.a. odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie – od dnia jej ogłoszenia stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Lublinie z 17 stycznia 2013 r., II SA/Lu 748/12 za stroną
…W myśl art. 129 § 2 k.p.a., odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie – od dnia jej ogłoszenia stronie, przy czym, stosownie do treści § 3 wyżej powołanej normy, przepisy szczególne mogą przewidywać inne terminy do wniesienia odwołania.
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 27 listopada 2012 r., VI SA/Wa 1769/12 za stroną
…Zgodnie z art. 129 § 2 k.p.a. odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie – od dnia jej ogłoszenia. Z kolei w myśl art. 129 § 3 k.p.a. przepisy szczególne mogą przewidywać inne terminy do wniesienia odwołania.
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 11 października 2012 r., IV SA/Po 971/12 za stroną
…2012r. nr [...], działając na podstawie art. 17 pkt 1, art. 129 § 3 i art. 134 k.p.a. oraz art. 7 ust. 2a ustawy stwierdziło uchybienie terminu do wniesienia odwołania. Organ odwoławczy na podstawie akt sprawy stwierdził, że Stowarzyszenie odebrało decyzję w dniu 20.06.2012r. zaś odwołanie Pogotowia datowane na…
CBOSA - Wyrok WSA w Rzeszowie z 8 lutego 2012 r., II SA/Rz 1208/11 za organem
…w urzędzie pocztowym w dniu 30 sierpnia 2011 r. Zgodnie z art. 129 Kpa, odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu który wydał decyzję w terminie 14 dni od daty doręczenia jej stronie. Termin ten dla C. Z. upłynął zatem 31 marca 2011 r., przy czym odwołanie nie zawierało wniosku o…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 31 stycznia 2012 r., IV SA/Wa 1231/11 za organem
…odwołanie złożone w dniu [...] lutego 2011 r. stosownie do art. 129 § 3 k.p.a. zostało wniesione po upływie przewidzianego w ustawie terminu do jego wniesienia. Organ słusznie zatem stwierdził uchybienie terminu do wniesienia odwołania zgodnie z art. 129 § 3 w zw.
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 31 stycznia 2012 r., IV SA/Wa 1232/11 za organem
…odwołanie złożone w dniu [...] lutego 2011 r. stosownie do art. 129 § 3 k.p.a. zostało wniesione po upływie przewidzianego w ustawie terminu do jego wniesienia. Organ słusznie zatem stwierdził uchybienie terminu do wniesienia odwołania zgodnie z art. 129 § 3 w zw.
CBOSA - Wyrok WSA w Bydgoszczy z 4 stycznia 2012 r., II SA/Bd 1110/11 za organem
Sentencja Dnia 4 stycznia 2012 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Wojciech Jarzembski Sędziowie: sędzia NSA Wiesław Czerwiński (spr.) sędzia WSA Anna Klotz Protokolant: Krzysztof Cisewski po rozpoznaniu w II Wydziale na rozprawie w dniu 4 stycznia 2012…
CBOSA - Wyrok WSA w Bydgoszczy z 9 lutego 2011 r., II SA/Bd 1445/10 za organem
…piśmie przez 44 osoby, na podstawie art. 134 w związku z art.129 § 2 K.p.a. postanowiło stwierdzić niedopuszczalność wniesienia odwołania od decyzji Nr [...] Wójta Gminy W. z dnia [...] czerwca 2010 r. znak: [...]. W uzasadnieniu odwołania wskazano, że Wójt Gminy W. decyzją Nr [...] z dnia [...] czerwca 2010 r.…
CBOSA - Wyrok WSA w Opolu z 16 listopada 2010 r., II SA/Op 459/09 za organem
…Zgodnie z art. 129 § 2 K.p.a., odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie – od dnia jej ogłoszenia stronie. Obowiązkiem organu administracji publicznej właściwego do rozpatrzenia odwołania jest w pierwszej kolejności ustalenie, czy odwołanie…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 17 czerwca 2010 r., IV SA/Wa 1894/09 za organem
…termin do wniesienia odwołania stosownie do art. 129 § 2 k. p. a. liczy się od dnia doręczenia decyzji stronie, a więc upłynął dla stowarzyszeń w dniu 9 lutego 2009 r. W aktach administracyjnych zgromadzonych przez organ odwoławczy znajduje się kopia dowodu nadania odwołania przez Stowarzyszenie "Z." w W. dokonanego w…
CBOSA - Wyrok WSA w Szczecinie z 16 grudnia 2009 r., II SA/Sz 1089/09 za stroną
…wskazało, że zaskarżona decyzja nie zapadła w trybie art. 129 § 3 kpa, tj. z wniosku strony o ponowne rozpoznanie sprawy przez organ który wydał decyzję w I instancji, zarzut ten jest więc bezpodstawny. Mógłby mieć rację bytu w postępowaniu nadzorczym o stwierdzenie nieważności decyzji, ewentualnie w postępowaniu o…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 25 września 2009 r., IV SA/Wa 371/09 za stroną
…Stosownie do art. 129 § 2 i 3 K.p.a. odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, jeżeli przepisy szczególne nie przewidują innego terminu do wniesienia odwołania. W związku z tym podnieść należy, że stosownie do art. 46 a ust. 5 P.o.ś., w przypadku gdy liczba stron postępowania o…
CBOSA - Wyrok WSA w Olsztynie z 27 sierpnia 2009 r., II SA/Ol 585/09 za stroną
…Zgodnie z art. 129 § 2 K.p.a. odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - od dnia jej ogłoszenia stronie. Wyjątek przewidziano w § 3, który stanowi, że przepisy szczególne mogą przewidywać inne terminy do wniesienia odwołania.
CBOSA - Wyrok NSA z 19 lutego 2009 r., I OSK 427/08 za stroną
…W uzasadnieniu wyroku Sąd przypomniał treść art. 127 § 1 i § 3 oraz art. 129 § 2 kpa. Ponadto wskazał, iż z akt sprawy wynika, że W. K., rozstrzygnięcie z dnia [...] maja 2007 r odebrał w dniu [...] maja 2007 r., co potwierdził własnoręcznym podpisem na oryginale decyzji.
CBOSA