Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 129 § 3 Kodeks postępowania administracyjnegoWyczyść filtry

6 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Warszawie z 27 listopada 2012 r., VI SA/Wa 1769/12 za stroną

    …Zgodnie z art. 129 § 2 k.p.a. odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie – od dnia jej ogłoszenia. Z kolei w myśl art. 129 § 3 k.p.a. przepisy szczególne mogą przewidywać inne terminy do wniesienia odwołania.

    CBOSA
  2. Wyrok WSA w Poznaniu z 11 października 2012 r., IV SA/Po 971/12 za stroną

    …2012r. nr [...], działając na podstawie art. 17 pkt 1, art. 129 § 3 i art. 134 k.p.a. oraz art. 7 ust. 2a ustawy stwierdziło uchybienie terminu do wniesienia odwołania. Organ odwoławczy na podstawie akt sprawy stwierdził, że Stowarzyszenie odebrało decyzję w dniu 20.06.2012r. zaś odwołanie Pogotowia datowane na…

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Rzeszowie z 8 lutego 2012 r., II SA/Rz 1208/11 za organem

    …w urzędzie pocztowym w dniu 30 sierpnia 2011 r. Zgodnie z art. 129 Kpa, odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu który wydał decyzję w terminie 14 dni od daty doręczenia jej stronie. Termin ten dla C. Z. upłynął zatem 31 marca 2011 r., przy czym odwołanie nie zawierało wniosku o…

    CBOSA
  4. Wyrok WSA w Warszawie z 31 stycznia 2012 r., IV SA/Wa 1231/11 za organem

    …odwołanie złożone w dniu [...] lutego 2011 r. stosownie do art. 129 § 3 k.p.a. zostało wniesione po upływie przewidzianego w ustawie terminu do jego wniesienia. Organ słusznie zatem stwierdził uchybienie terminu do wniesienia odwołania zgodnie z art. 129 § 3 w zw.

    CBOSA
  5. Wyrok WSA w Warszawie z 31 stycznia 2012 r., IV SA/Wa 1232/11 za organem

    …odwołanie złożone w dniu [...] lutego 2011 r. stosownie do art. 129 § 3 k.p.a. zostało wniesione po upływie przewidzianego w ustawie terminu do jego wniesienia. Organ słusznie zatem stwierdził uchybienie terminu do wniesienia odwołania zgodnie z art. 129 § 3 w zw.

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Bydgoszczy z 4 stycznia 2012 r., II SA/Bd 1110/11 za organem

    Sentencja Dnia 4 stycznia 2012 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Wojciech Jarzembski Sędziowie: sędzia NSA Wiesław Czerwiński (spr.) sędzia WSA Anna Klotz Protokolant: Krzysztof Cisewski po rozpoznaniu w II Wydziale na rozprawie w dniu 4 stycznia 2012…

    CBOSA