Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 129 § 2 Kodeks postępowania administracyjnegoWyczyść filtry

221 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Gdańsku z 21 grudnia 2017 r., II SA/Gd 565/17 za organem

    …Z treści art. 129 § 2 k.p.a. wynika, że odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie – od dnia jej ogłoszenia stronie. W świetle dowodów zgromadzonych w niniejszej sprawie sąd podziela stanowisko Kolegium wyrażone w decyzji z dnia 19 marca…

    CBOSA
  2. Wyrok WSA w Szczecinie z 21 grudnia 2017 r., II SA/Sz 1063/17 za organem

    …W myśl art. 129 § 2 K.p.a. odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Zdaniem Organu, czternastodniowy termin do wniesienia odwołania upłynął Skarżącemu w obu przypadkach w dniu 5 czerwca 2017 r., a skoro odwołanie zostało złożone za pośrednictwem Poczty Polskiej w dniu 22…

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Lublinie z 20 grudnia 2017 r., II SA/Lu 1092/17 za organem

    …Jak podkreśla Samorządowe Kolegium Odwoławcze określony w art. 129 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2017 r. poz. 1257, dalej k.p.a) termin do wniesienia odwołania wynoszący 14 dni upłynął w dniu 5 lipca 2017 r. Jak podnosi organ odwoławczy, z uwagi, na fakt, że…

    CBOSA
  4. Wyrok NSA z 19 grudnia 2017 r., I OSK 1523/17 za organem

    …Jedną z przesłanek dopuszczalności jest wniesienie odwołania w terminie wskazanym w art. 129 § 2 k.p.a., tj. w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji. Odwołanie wniesione po tym terminie organ drugiej instancji musi uznać za wniesione z uchybieniem terminu.

    CBOSA
  5. Wyrok WSA w Gdańsku z 14 grudnia 2017 r., III SA/Gd 894/17 za organem

    …Stosownie do art. 129 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. - Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity: Dz. U. z 2017 r., poz. 1257 ze zm.; dalej k.p.a.) odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję.

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Warszawie z 14 grudnia 2017 r., VI SA/Wa 2047/17 za stroną

    …z dnia [...] czerwca 2017 r. na podstawie art. 134 w zw. z art. 129 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 23 ze zm.) – stwierdziło uchybienie terminu do złożenia przez Pana D. B. (zwanego dalej "skarżącym") odwołania od uchwały Nr [...] Rady Okręgowej Izby…

    CBOSA
  7. Wyrok SA w Warszawie z 13 grudnia 2017 r., VII ACa 943/17

    …np. termin do wniesienia odwołania, czy też zażalenia ( art. 129 § 2 k.p.a. i art. 141 § 2 k.p.a. ). Przy rozstrzyganiu wątpliwości co do charakteru konkretnego terminu należy brać pod uwagę skutek upływu terminu. Jeżeli skutek ten polega na wygaśnięciu prawa podmiotowego lub niemożności jego realizacji, to termin ma…

    SAOS
  8. Wyrok WSA w Poznaniu z 13 grudnia 2017 r., IV SA/Po 988/17 za stroną

    …2017r. nr [...], działając na podstawie art. 134 w zw. z art. 129 §2 k.p.a. stwierdziło uchybienie terminu do wniesienia odwołania. W uzasadnieniu decyzji organ odwoławczy stwierdził, że decyzja organu I instancji została doręczona bezpośrednio stronie w dniu 29 maja 2017r. W dniu 13 marca 2017 r. do Urzędu Miejskiego…

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Gliwicach z 13 grudnia 2017 r., II SA/Gl 857/17 za stroną

    …zostało wniesione z uchybieniem terminu, przewidzianego w art. 129 § 2 Kodeksu postępowania administracyjnego. Wyjaśniał, że kwestionowaną decyzję doręczono odwołującemu w dniu [...] r., czyli ustawowy termin do wniesienia odwołania upływał w dniu [...] r., podczas gdyż przedmiotowe odwołanie nadane zostało w UP P. w…

    CBOSA
  10. Wyrok WSA we Wrocławiu z 12 grudnia 2017 r., II SA/Wr 565/17 za stroną

    …postanowienie DWINB narusza art. 134 k.p.a. w związku z art. 129 § 2 k.p.a., ponieważ organ błędnie stwierdził uchybienie terminu do wniesienia odwołania w sytuacji, gdy odwołanie zostało wniesione w terminie. Sąd ocenił przy tym, że naruszenie wskazanych przepisów procedury administracyjnej miało istotny wpływ na…

    CBOSA
  11. Wyrok WSA w Lublinie z 6 grudnia 2017 r., III SA/Lu 333/17 za organem

    …Z uwagi na powyższe organ stwierdził, że odwołanie zostało złożone po upływie terminu określonego w art. 129 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeksu postępowania administracyjnego, który stanowi, że "Odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, (...)".

    CBOSA
  12. Wyrok WSA w Warszawie z 1 grudnia 2017 r., VII SA/Wa 414/17 za stroną

    …Nadzoru Budowlanego, na podstawie art. 134 w zw. z art. 129 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r., poz. 23 ze zm., dalej: k.p.a.) oraz w oparciu o art. 83 ust. 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290), stwierdził uchybienie…

    CBOSA
  13. Wyrok WSA w Warszawie z 1 grudnia 2017 r., VII SA/Wa 402/17 za organem

    …zostało wniesione z uchybieniem terminu określonego w art. 129 § 2 k.p.a. W uzasadnieniu podjętego rozstrzygnięcia organ odwoławczy podał, że w myśl art. 129 § 2 k.p.a. odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - od dnia jej ogłoszenia…

    CBOSA
  14. Wyrok WSA w Gdańsku z 29 listopada 2017 r., II SA/Gd 620/17 za stroną

    …z uchybieniem czternastodniowego terminu określonego w art. 129 § 2 k.p.a. Wskazano przy tym, że K.S. nie złożył wniosku o przywrócenie terminu do wniesienia odwołania. W skardze na powyższe postanowienie K. S. wniósł o uchylenie zaskarżonego postanowienia oraz o zasądzenie kosztów postępowania, w tym kosztów…

    CBOSA
  15. Wyrok WSA w Gdańsku z 29 listopada 2017 r., III SA/Gd 613/17 za stroną

    …Samorządowe Kolegium Odwoławcze , działając na podstawie art. 129 § 2 i art. 134 k.p.a., stwierdziło uchybienie przez W. P. terminu do wniesienia odwołania od decyzji Prezydenta Miasta z dnia 23 grudnia 2015 r. nr [...] w sprawie zatrzymania prawa jazdy kategorii B, nr [...] (nr druku [...]), wydanego dnia 16 sierpnia…

    CBOSA
  16. Wyrok WSA w Lublinie z 29 listopada 2017 r., III SA/Lu 344/17 za stroną

    …Ponieważ strona nie uprawdopodobniła braku winy w uchybieniu określonego w art. 129 § 2 k.p.a. terminu do wniesienia odwołania, dlatego – w ocenie organu – zachodziła podstawa do odmowy przywrócenia terminu i stwierdzenia uchybienia terminu do jego wniesienia.

    CBOSA
  17. Wyrok NSA z 28 listopada 2017 r., I OSK 1299/17 za organem

    …Wskazano, że zgodnie z treścią art. 129 § 2 Kodeksu postępowania administracyjnego odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Zatem ostatnim dniem terminu do złożenia odwołania był dzień 10 maja 2016r., a odwołanie złożone zostało w dniu 4 października 2016r. czyli z niemal…

    CBOSA
  18. Wyrok WSA w Krakowie z 24 listopada 2017 r., III SA/Kr 1188/17 za organem

    …zostało wniesione z uchybieniem terminu przewidzianego w art. 129 § 2 K.p.a. i odmówił jego rozpatrzenia. Zaskarżone postanowienie zapadło w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych. Decyzją z [...] 2016 roku, znak: [...], nr decyzji: [...] Dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy orzekł o pozbawieniu skarżącego…

    CBOSA
  19. Wyrok WSA w Gliwicach z 24 listopada 2017 r., II SA/Gl 480/17 za stroną

    …Stosownie zaś do treści art. 129 § 2 k.p.a. odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustanie - od dnia jej ogłoszenia stronie. Termin określony w tym przepisie jest terminem zawitym a więc jego przekroczenie, i to niezależnie od przyczyn, które…

    CBOSA
  20. Wyrok WSA w Krakowie z 23 listopada 2017 r., III SA/Kr 1114/17 za organem

    …Postanowieniem z dnia 20 czerwca 2017 r. nr [...], wydanym na podstawie art. 134 w związku z art. 129 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 23 z późn. zm.), Samorządowe Kolegium Odwoławcze stwierdziło, że odwołanie M. Ł. zostało wniesione z uchybieniem…

    CBOSA