Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 129 § 2 Kodeks postępowania administracyjnegoWyczyść filtry

157 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Krakowie z 19 grudnia 2014 r., III SA/Kr 1189/14 za stroną

    …Materialnoprawną podstawę wydania zaskarżonego postanowienia stanowił art. 127 oraz art. 129 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r. poz. 267, dalej jako: "k.p.a.") odwołanie od decyzji wydanej w pierwszej instancji wnosi się w terminie czternastu dni od dnia…

    CBOSA
  2. Wyrok WSA we Wrocławiu z 18 grudnia 2014 r., III SA/Wr 536/14 za organem

    …Zgodnie natomiast z art. 129 § 2 k.p.a. odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie. W przypadku wniesienia odwołania po terminie organ obowiązany jest stwierdzić w drodze postanowienia uchybienie terminu do wniesienia odwołania.

    CBOSA
  3. Wyrok WSA we Wrocławiu z 17 grudnia 2014 r., II SA/Wr 736/14 za stroną

    TezaW sytuacji, gdy decyzję administracyjną doręczono kilku przedstawicielom ustawowym wspólnoty mieszkaniowej, którzy mogą działać za wspólnotę tylko łącznie, to termin do wniesienia odwołania w myśl przepisu art. 129 par. 2 kpa w związku z art. 40 par. 1 kpa rozpoczyna swój bieg od dnia doręczenia pisma ostatniemu z…

    CBOSA
  4. Wyrok WSA w Warszawie z 17 grudnia 2014 r., VII SA/Wa 1075/14 za organem

    …Gospodarowania Nieruchomościami w [...]. Zgodnie z treścią art. 129 § 2 kpa. strona w terminie 14 dni może wnieść odwołanie od decyzji. Powyższe oznacza, że termin do wniesienia odwołania od decyzji z dnia [...] stycznia 2014 r. upłynął 17 lutego 2014 r. Wprawdzie organ błędnie wskazał w uzasadnieniu, iż termin ten…

    CBOSA
  5. Wyrok WSA w Łodzi z 16 grudnia 2014 r., II SA/Łd 926/14 za organem

    …do wniesienia odwołania wskazując, iż zgodnie z treścią art. 129 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2013 roku, poz. 267 ze zm., dalej jako: "K.p.a.") odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została…

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Olsztynie z 16 grudnia 2014 r., II SA/Ol 1220/14 za organem

    …W myśl art. 129 § 2 k.p.a. odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - od dnia jej ogłoszenia stronie. Stosownie natomiast do art. 57 § 5 pkt 2 k.p.a. termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało nadane w polskiej…

    CBOSA
  7. Wyrok WSA w Łodzi z 12 grudnia 2014 r., II SA/Łd 860/14 za organem

    …na podstawie art. 134 w związku z art. 127 § 3 i art. 129 § 1 i 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2013 r. poz. 267), dalej powoływanej jako "k.p.a", stwierdził uchybienie terminu przez L. R. do złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy.

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Krakowie z 11 grudnia 2014 r., III SA/Kr 270/14 za stroną

    …W uzasadnieniach postanowień organ odwoławczy powołał treść art. 58 § 1 i art. 129 § 2 k.p.a. oraz wskazało, że postanowienia Nr [...] oraz Nr [...] zostały doręczone skarżącej w dniu 8 lipca 2013 r., zatem ostatnim dniem, w którym można było skutecznie złożyć zażalenie był dzień 15 lipca 2013 r. Tymczasem zażalenie…

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Poznaniu z 11 grudnia 2014 r., II SA/Po 524/14 za organem

    …Zgodnie z art. 129 § 1. kpa Odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję, a § 2 cyt artykułu stanowi, że odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie.

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Poznaniu z 10 grudnia 2014 r., II SA/Po 653/14 za stroną

    …zostało wniesione z uchybieniem o terminu o którym mowa w art. 129 § 2 k.p.a. Termin do jego wniesienia upłynął bowiem z dniem 19 marca 2014 r., a odwołanie zostało złożone w dniu 29 marca 2014 r. (data nadania w urzędzie pocztowym).

    CBOSA
  11. Wyrok WSA w Łodzi z 9 grudnia 2014 r., II SA/Łd 399/14 za stroną

    …funkcjonalna przemawia za dosłowną interpretacją przepisu art. 129 § 2 K.p.a., zgodnie z którą odwołanie można wnieść w terminie zakreślonym przedziałem czasowym - od dnia doręczenia decyzji do upływu czternastego dnia od dnia jej doręczenia.

    CBOSA
  12. Wyrok WSA w Gliwicach z 5 grudnia 2014 r., II SA/Gl 795/14 w części

    …Z mocy art. 129 § 2 kpa, odwołanie wnosi się zaś w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie – od dnia jej ogłoszenia stronie. Tymczasem przeoczył organ odwoławczy rozpoznając wniosek skarżącej J. G., że decyzja organu I instancji nie została jej w ogóle…

    CBOSA
  13. Wyrok WSA w Szczecinie z 4 grudnia 2014 r., II SA/Sz 372/14 za stroną

    …postanowienia, zarzucając mu naruszenie art. 7, art. 77. art. 129 § 2 w zw. z art. 63 § 1 i art. 134 Kodeksu postępowania administracyjnego. Zdaniem Prokuratora organ nie przeprowadził postępowania wyjaśniającego dotyczącego okoliczności nadania odwołania faksem w dniu 12 grudnia 2013 r., które to uchybienie mogło…

    CBOSA
  14. Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 4 grudnia 2014 r., II SA/Go 768/14 za stroną

    …formalnym, w tym zachowanie terminu do jego wniesienia (art. 129 § 2 kpa). Z powyższych względów sąd orzekł jak w punktach I i II wyroku. Na podstawie art. 152 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (DZ.U. z 2002, Nr 153, poz. 1270) w punkcie III sąd stwierdził, że zaskarżona…

    CBOSA
  15. Wyrok WSA w Gliwicach z 4 grudnia 2014 r., IV SA/Gl 411/14 za organem

    …[...] r. nr [...], działając na podstawie art. 134 w zw. z art. 129 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 267, dalej: Kpa) w zw. z art. 1 ustawy z dnia 12 października 1994 r. o samorządowych kolegiach odwoławczych (tekst jedn.

    CBOSA
  16. Wyrok WSA w Krakowie z 4 grudnia 2014 r., II SA/Kr 1308/14 za stroną

    …Odwołanie zaś wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie (art. 129 § 2 kpa). Natomiast art. 111 kpa przewiduje możliwość złożenia w terminie czternastu dni od dnia doręczenia lub ogłoszenia decyzji wniosku o uzupełnienie tej decyzji.

    CBOSA
  17. Wyrok WSA w Bydgoszczy z 3 grudnia 2014 r., II SA/Bd 1222/14 za organem

    Sentencja Dnia 3 grudnia 2014 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Małgorzata Włodarska Sędziowie: sędzia WSA Leszek Tyliński sędzia WSA Wojciech Jarzembski (spr.) Protokolant: asystent sędziego Magdalena Gadecka-Kauczor po rozpoznaniu w II Wydziale na…

    CBOSA
  18. Wyrok WSA w Warszawie z 1 grudnia 2014 r., I SA/Wa 2557/14 za stroną

    …Stosownie zaś do treści art. 129 § 2 kpa odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Organ zaznaczył, że ze zwrotnego potwierdzenia odbioru decyzji Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia [...] listopada 2013 r. wynika, iż została ona doręczona Wójtowi Gminy…

    CBOSA
  19. Wyrok WSA w Lublinie z 27 listopada 2014 r., III SA/Lu 585/14 za stroną

    …1/ naruszenie art. 134 w związku z art. 127 § 2, art. 129 § 1 i 2 oraz art. 28 K.p.a. poprzez stwierdzenie niedopuszczalności odwołania w sytuacji, gdy zostało ono skutecznie, zgodnie z przepisami K.p.a. złożone przez skarżącą, jako stronę postępowania, z dochowaniem 14-dniowego terminu, liczonego od dnia doręczenia…

    CBOSA
  20. Wyrok WSA w Łodzi z 27 listopada 2014 r., III SA/Łd 826/14 za organem

    …Przepis art. 129 § 2 k.p.a. stanowi, że termin do wniesienia odwołania wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Decyzja z dnia 11 kwietnia 2014r. zawierała pouczenie o terminie zaskarżenia i została doręczona J. F. (żonie pełnomocnika skarżącego) w dniu 6 maja 2014r. Doręczenia dokonano w trybie art. 43 § 1…

    CBOSA