Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 28 grudnia 2012 r., II SA/Go 901/12 za stroną
…W uzasadnieniu Sąd wskazał, że zgodnie z art. 129 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity: Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zm.) odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia stronie decyzji administracyjnej.
CBOSA - Wyrok NSA z 20 grudnia 2012 r., II OSK 1559/11 za organem
…z uchybieniem czternastodniowego terminu przewidzianego w art. 129 § 2 K.p.a. W uzasadnieniu organ wskazał, że decyzja z dnia [...] września 2010 r. została doręczona skarżącej w trybie art. 43 K.p.a. w dniu [...] września 2010 r. W związku z nieobecnością skarżącej, decyzja została doręczona za pokwitowaniem w dniu…
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 20 grudnia 2012 r., IV SA/Gl 182/12 za stroną
…W uzasadnieniu wydanego postanowienia wskazano, iż zgodnie z art. 129 § 2 k.p.a. odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od doręczenia decyzji stronie, zaś odwołanie wniesione po upływie tego terminu jest bezskuteczne. Następnie stwierdzono, że w przedmiotowej sprawie decyzja Wójta Gminy K. zawierająca pouczenie o…
CBOSA - Wyrok NSA z 20 grudnia 2012 r., II OSK 1558/11 za organem
…z uchybieniem czternastodniowego terminu przewidzianego w art. 129 § 2 K.p.a. W uzasadnieniu organ wskazał, że decyzja z dnia [...] września 2010 r. została doręczona skarżącej w trybie art. 43 K.p.a. w dniu [...] września 2010 r. W związku z nieobecnością skarżącej, decyzja została doręczona za pokwitowaniem w dniu…
CBOSA - Wyrok WSA w Rzeszowie z 20 grudnia 2012 r., II SA/Rz 674/12 za organem
…Wojewoda wskazał, iż zgodnie z art. 129 § 2 K.p.a. odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie – od dnia jej ogłoszenia. Następnie organ zwrócił uwagę, iż w sprawie ma zastosowanie art. 49 K.p.a. przewidujący możliwość zawiadamiania stron o decyzjach…
CBOSA - Wyrok NSA z 20 grudnia 2012 r., II OSK 1561/11 za organem
…z uchybieniem czternastodniowego terminu przewidzianego w art. 129 § 2 K.p.a. W uzasadnieniu organ wskazał, że decyzja z dnia [...] września 2010 r. została doręczona skarżącej w trybie art. 43 K.p.a. w dniu [...] września 2010 r. W związku z nieobecnością skarżącej, decyzja została doręczona za pokwitowaniem w dniu…
CBOSA - Wyrok NSA z 20 grudnia 2012 r., II OSK 1560/11 za organem
…z uchybieniem czternastodniowego terminu przewidzianego w art. 129 § 2 K.p.a. W uzasadnieniu organ wskazał, że decyzja z dnia [...] września 2010 r. została doręczona skarżącej w trybie art. 43 K.p.a. w dniu 27 września 2010 r. W związku z nieobecnością skarżącej, decyzja została doręczona za pokwitowaniem w dniu 27…
CBOSA - Wyrok WSA w Szczecinie z 19 grudnia 2012 r., II SA/Sz 904/12 za stroną
…Pismem z dnia [...] r., Nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze, w związku z treścią art. 129 ustawy z dnia 16 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r., Nr 98, poz. 1071 ze zm., dalej zwanej "K.p.a.") przekazało złożone przez Z. R. odwołanie do organu I instancji celem rozważenia…
CBOSA - Wyrok NSA z 19 grudnia 2012 r., II OSK 1544/11 za stroną
…Górze, powołując się na przepisy art. 58 § 1 i 2 w zw. z art. 129 §1 i 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. nr 98 poz. 1071, dalej jako "k.p.a.") odmówiło przywrócenia terminu do wniesienia odwołania od decyzji Wójta Gminy Szczaniec z dnia [...] kwietnia 2010 r. Wskazując…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 14 grudnia 2012 r., V SA/Wa 555/12 za organem
…Zgodnie zaś z art. 129 § 1 i § 2 k.p.a. – odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję, w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - od dnia jej ogłoszenia stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Szczecinie z 12 grudnia 2012 r., II SA/Sz 1070/12 za stroną
…Kolegium Odwoławcze na podstawie art. 134 w związku z art. 129 § 2 i art. 44 § 1 pkt 2 i § 4 i art. 62 Kodeksu postępowania administracyjnego stwierdziło uchybienie terminu do wniesienia przez Z. S. odwołania od : - decyzji Prezydenta Miasta z dnia [...] odmawiającej nakazania R. i R.S. właścicielom działki nr [...]…
CBOSA - Wyrok WSA w Szczecinie z 12 grudnia 2012 r., II SA/Sz 1075/12 za stroną
…Kolegium Odwoławcze na podstawie art. 134 w związku z art. 129 § 2 i art. 44 § 1 pkt 2 i § 4 i art. 62 Kodeksu postępowania administracyjnego stwierdziło uchybienie terminu do wniesienia przez Z. S. odwołania od : - decyzji Prezydenta Miasta z dnia [...] odmawiającej nakazania H. W. właścicielce działki nr [...]…
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 11 grudnia 2012 r., II SA/Po 631/12 za stroną
…W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ odwoławczy podniósł, iż zgodnie z treścią art. 129 § 1 i 2 Kodeksu postępowania administracyjnego (dalej: k.p.a.) odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję.
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 11 grudnia 2012 r., II SA/Po 630/12 za stroną
…W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ odwoławczy podniósł, iż zgodnie z treścią art. 129 § 1 i 2 Kodeksu postępowania administracyjnego (dalej: k.p.a.) odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję.
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 11 grudnia 2012 r., II SA/Po 629/12 za stroną
…W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ odwoławczy podniósł, iż zgodnie z treścią art. 129 § 1 i 2 Kodeksu postępowania administracyjnego (dalej: k.p.a.) odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję.
CBOSA - Wyrok WSA w Rzeszowie z 5 grudnia 2012 r., II SA/Rz 888/12 za organem
…odwołania upływał w dniu 20 marca 2012 r., zgodnie z art. 129 § 2 k.p.a., który stanowi, że odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Jak wynika z akt sprawy, skarżąca spółka nie została uznana przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego za stronę postępowania, tym samym…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 5 grudnia 2012 r., II SA/Wa 1598/12 za organem
…Stosownie zaś do art. 129 § 2 kpa, odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie – od dnia jej ogłoszenia stronie. W sprawie bezsporne jest, że decyzja Prezesa Rady Ministrów z dnia [...] stycznia 2012 r. nr [...], została doręczona skarżącemu…
CBOSA - Wyrok WSA w Rzeszowie z 29 listopada 2012 r., II SA/Rz 807/12 za stroną
…zostało wniesione z uchybieniem terminu przewidzianego w art. 129 § 2 k.p.a., w związku z powyższym pozostawia się odwołanie bez rozpatrzenia. W uzasadnianiu wskazał, że decyzja organu I instancji została doręczona E. J. tj. matce M. K. w dniu 6 marca 2012 r. Organ odwoławczy podniósł, że decyzja I instancji zawierała…
CBOSA - Wyrok WSA we Wrocławiu z 29 listopada 2012 r., II SA/Wr 627/12 za organem
…nie wniosły odwołania w terminie przewidzianym przez art. 129 § 2 k.p.a.. Co do samego wyroku z dnia 15 marca 2012 r. zauważono natomiast, że odnosi się on do decyzji Wojewody D. umarzającej postępowanie odwoławcze, a nie decyzji o pozwoleniu na budowę.
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 28 listopada 2012 r., IV SA/Po 590/12 za stroną
…Decyzję PINB z [...] lipca 2011 r., strony postępowania otrzymały w dniu [...] lipca 2011 r. Zgodnie z art. 129 § 2 kpa, odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronom, o czym zostały one pouczone. Zatem ostateczny termin na wniesienie odwołania od w/w decyzji upłynął w dniu 2 sierpnia 2010…
CBOSA