Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 129 § 2 Kodeks postępowania administracyjnegoWyczyść filtry

203 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 29 grudnia 2011 r., II SA/Go 856/11 za organem

    …się od dnia doręczenia decyzji stronie lub jej ogłoszenia (art. 129 § 2 kpa.). W orzecznictwie sądów administracyjnych panuje ugruntowany pogląd, że każde, nawet nieznaczne przekroczenie terminu określonego w art. 129 § 2 kpa, stanowi jego uchybienie, a okoliczność uchybienia terminowi jest okolicznością obiektywną i…

    CBOSA
  2. Wyrok NSA z 21 grudnia 2011 r., I OSK 1171/11 za organem

    …Odwołanie to wniesione zostało w terminie wskazanym w art. 129 § 2 k.p.a., liczonym od doręczenia decyzji stronie. Niezależnie więc od tego, że z akt sprawy nie wynika, iż od dnia 9 listopada 2005 r. adwokat A. K.-P. był umocowany do reprezentowania w sprawie skarżącej E. W., to nawet gdyby tak było w istocie, to…

    CBOSA
  3. Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z 21 grudnia 2011 r., II SA/Go 685/11 za stroną

    …odwołania mijał z dniem 13 maja 2011 r., zgodnie z art. 129 § 2 K.p.a., natomiast data widniejąca na przesyłce zawierającej odwołanie to 26 lipca 2011 r., co jednoznacznie wskazywało, że odwołanie zostało wniesione z uchybieniem terminu.

    CBOSA
  4. Wyrok WSA w Rzeszowie z 21 grudnia 2011 r., II SA/Rz 1016/11 za stroną

    …Tryb i termin wnoszenia odwołania reguluje przepis art. 129 k.p.a. Z jego treści wynika, że odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję (§1) w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - do dnia jej…

    CBOSA
  5. Wyrok WSA w Lublinie z 20 grudnia 2011 r., III SA/Lu 524/11 za stroną

    …14 dni od dnia skutecznego doręczenia tej decyzji (art. 129 § 2 k.p.a.). Decyzję o wymeldowaniu organ wysłał stronie w dniu 26 stycznia 2011 roku na adres jej zameldowania stałego oraz na adres rodziców. Korespondencja, wysłana na adres zameldowania stałego przy ul. [...], po wyczerpaniu trybu określonego w art. 42…

    CBOSA
  6. Wyrok WSA w Poznaniu z 16 grudnia 2011 r., II SA/Po 704/11 za stroną

    …Zgodnie z art. 129 § 1 i 2 powołanej ustawy, odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał konkretną decyzję, w terminie 14 dni od dnia doręczenia tej decyzji stronie. Kluczowe znaczenie ma zatem prawidłowe wysłanie korespondencji adresatowi oraz data odebrania przez niego…

    CBOSA
  7. Wyrok WSA w Warszawie z 16 grudnia 2011 r., II SA/Wa 2248/11 za stroną

    …Zgodnie z treścią art. 129 § 2 Kpa odwołanie od decyzji organu I instancji wnosi się za pośrednictwem tegoż organu do organu II instancji w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji organu I instancji. Natomiast zgodnie z treścią art. 16 § 1 Kpa decyzja organu I instancji, od której nie wniesiono w zakreślonym…

    CBOSA
  8. Wyrok WSA w Olsztynie z 15 grudnia 2011 r., I SA/Ol 562/11 za organem

    …W uzasadnieniu podniesiono , że zgodnie z art. 129 § 1 i 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego ( tj. Dz. U. z 2000r., Nr 98, poz. 1071 ze zm., dalej cyt. jako kpa ) odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję w terminie 7 dni od…

    CBOSA
  9. Wyrok WSA w Warszawie z 14 grudnia 2011 r., II SA/Wa 1480/11 za stroną

    …Stosownie do treści art. 129 § 2 k.p.a., odwołanie od decyzji organu pierwszej instancji wnosi się za pośrednictwem tegoż organu do organu drugiej instancji w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji organu pierwszej instancji, zaś w myśl art. 16 k.p.a., decyzja organu pierwszej instancji, od której nie wniesiono w…

    CBOSA
  10. Wyrok WSA w Lublinie z 13 grudnia 2011 r., II SA/Lu 814/11 za stroną

    …Zgodnie z art. 129 § 2 k.p.a. termin do wniesienia odwołania od decyzji organu pierwszej instancji wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - od dnia jej ogłoszenia stronie. Ustanowiony w powołanym przepisie termin jest terminem zawitym, po upływie którego decyzja organu…

    CBOSA
  11. Wyrok WSA w Warszawie z 12 grudnia 2011 r., II SA/Wa 2264/11 za stroną

    …Zgodnie z treścią art. 129 § 2 Kpa odwołanie od decyzji organu I instancji wnosi się za pośrednictwem tegoż organu do organu II instancji w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji organu I instancji. Natomiast zgodnie z treścią art. 16 § 1 k.p.a. decyzja organu I instancji, od której nie wniesiono w zakreślonym…

    CBOSA
  12. Wyrok WSA w Warszawie z 9 grudnia 2011 r., I SA/Wa 1665/11 za organem

    …Sp. z o.o. zostało wniesione po terminie, o jakim mowa w art. 129 § 2 Kpa. W orzecznictwie utrwalony jest pogląd, że uchybienie terminu jest okolicznością obiektywną i w razie jej stwierdzenia organ odwoławczy nie ma innej możliwości niż wydanie postanowienia o uchybieniu terminu przewidzianego w art. 134 Kpa (vide:…

    CBOSA
  13. Wyrok WSA w Opolu z 8 grudnia 2011 r., II SA/Op 486/11 za stroną

    …upływał 26 kwietnia 2011 r. we wtorek, bowiem stosownie do art. 129 § 2 K.p.a. odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie – od dnia jej ogłoszenia. Zatem można by stwierdzić, że w okolicznościach sprawy – skarżący rzeczywiście nie uprawdopodobnił…

    CBOSA
  14. Wyrok WSA w Krakowie z 7 grudnia 2011 r., II SA/Kr 1421/11 za organem

    …jej uregulowania wskazać należy, iż zgodnie z dyspozycją art. 129 § 2 tej ustawy odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie – od dnia jej ogłoszenia stornie.

    CBOSA
  15. Wyrok WSA w Rzeszowie z 6 grudnia 2011 r., II SA/Rz 760/11 za stroną

    …Odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia lub ogłoszenia (art. 129 § 2 k.p.a.). Odwołanie zostało złożone osobiście w dniu 6 maja 2011 r., ostatnim dniem do wniesienia odwołania był 5 maja 2011 r., był to dzień tzw. roboczy.

    CBOSA
  16. Wyrok WSA w Łodzi z 6 grudnia 2011 r., III SA/Łd 995/11 za organem

    …Rolnictwa w Ł., na podstawie art. 58 § 1 i 2, art. 59 oraz art. 129 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2000r., nr 98, poz. 1071 ze zm., w skrócie K.p.a.), odmówił J. N. przywrócenia terminu do wniesienia odwołania od decyzji Kierownika Biura Powiatowego w P. z dnia [...]…

    CBOSA
  17. Wyrok WSA w Rzeszowie z 6 grudnia 2011 r., II SA/Rz 906/11 za stroną

    …Odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia lub ogłoszenia (art. 129 § 2 k.p.a.). Odwołanie zostało złożone osobiście w dniu 6 maja 2011 r., ostatnim dniem do wniesienia odwołania był 5 maja 2011 r., był to dzień tzw. roboczy.

    CBOSA
  18. Wyrok WSA w Rzeszowie z 6 grudnia 2011 r., II SA/Rz 761/11 za stroną

    …Odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia lub ogłoszenia (art. 129 § 2 k.p.a.). Odwołanie zostało złożone osobiście w dniu 6 maja 2011 r., ostatnim dniem do wniesienia odwołania był 5 maja 2011 r., był to dzień tzw. roboczy.

    CBOSA
  19. Wyrok WSA w Łodzi z 6 grudnia 2011 r., III SA/Łd 996/11 za organem

    …Rolnictwa w Ł., na podstawie art. 58 § 1 i 2, art. 59 oraz art. 129 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2000r., nr 98, poz. 1071 ze zm., w skrócie K.p.a.), odmówił J. N. przywrócenia terminu do wniesienia odwołania od decyzji Kierownika Biura Powiatowego w P. z dnia [...]…

    CBOSA
  20. Wyrok WSA w Łodzi z 6 grudnia 2011 r., III SA/Łd 993/11 za organem

    …Rolnictwa w Ł., na podstawie art. 58 § 1 i 2, art. 59 oraz art. 129 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2000r., nr 98, poz. 1071 ze zm., w skrócie K.p.a.), odmówił J. N. przywrócenia terminu do wniesienia odwołania od decyzji Kierownika Biura Powiatowego w P. z dnia[...] nr…

    CBOSA