Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok WSA w Szczecinie z 19 grudnia 2012 r., II SA/Sz 904/12 za stroną
…Pismem z dnia [...] r., Nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze, w związku z treścią art. 129 ustawy z dnia 16 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r., Nr 98, poz. 1071 ze zm., dalej zwanej "K.p.a.") przekazało złożone przez Z. R. odwołanie do organu I instancji celem rozważenia…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 14 grudnia 2012 r., V SA/Wa 555/12 za organem
…Zgodnie zaś z art. 129 § 1 i § 2 k.p.a. – odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję, w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - od dnia jej ogłoszenia stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 11 grudnia 2012 r., II SA/Po 631/12 za stroną
…W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ odwoławczy podniósł, iż zgodnie z treścią art. 129 § 1 i 2 Kodeksu postępowania administracyjnego (dalej: k.p.a.) odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję.
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 11 grudnia 2012 r., II SA/Po 630/12 za stroną
…W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ odwoławczy podniósł, iż zgodnie z treścią art. 129 § 1 i 2 Kodeksu postępowania administracyjnego (dalej: k.p.a.) odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję.
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 11 grudnia 2012 r., II SA/Po 629/12 za stroną
…W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ odwoławczy podniósł, iż zgodnie z treścią art. 129 § 1 i 2 Kodeksu postępowania administracyjnego (dalej: k.p.a.) odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję.
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 26 listopada 2012 r., V SA/Wa 1071/12 za stroną
…spełnia wszystkie wymogi określone przepisem art. 128 i art. 129 § 1 i 2 k.p.a. tj. zostało skierowane do właściwego organu w terminie zakreślonym przepisami prawa na złożenie środka odwoławczego, wskazujące wyraźnie, jakiej decyzji dotyczy i zawierające wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy nie może być traktowane w…
CBOSA - Wyrok WSA w Szczecinie z 22 listopada 2012 r., II SA/Sz 944/12 za stroną
…Postanowieniem z dnia [...] r. Nr [...] wydanym na podstawie art. 134 w zw. z art. 129 § 2 oraz art. 57 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r., Nr 98, poz. 1071) Samorządowe Kolegium Odwoławcze stwierdziło, że odwołanie złożone przez M. B. wniesione zostało z…
CBOSA - Wyrok WSA w Lublinie z 20 listopada 2012 r., II SA/Lu 773/12 za organem
…Uzasadniając postanowienie Kolegium podniosło, że zgodnie z art. 129 § 2 kpa odwołanie od decyzji wnosi się w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia stronie. Decyzja doręczona została E. K. w dniu 12 kwietnia 2011 r., zatem termin do wniesienia odwołania upływał w dniu 26 kwietnia 2012 r. Odwołanie adresowane do MOPR…
CBOSA - Wyrok WSA we Wrocławiu z 15 listopada 2012 r., III SA/Wr 351/12 za stroną
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jerzy Strzebinczyk Sędziowie Sędzia WSA Bogumiła Kalinowska (sprawozdawca) Sędzia WSA Małgorzata Malinowska-Grakowicz Protokolant Jolanta Ryndak po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 15 listopada 2012…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 14 listopada 2012 r., I SA/Wa 1819/12 za stroną
…sprawie jako organ odwoławczy, wskazując na treść art. 129 § 2 kpa stwierdził uchybienie terminu do złożenia przedmiotowego odwołania. Jednocześnie wskazał, że ze zwrotnego potwierdzenia odbioru decyzji organu I instancji wynika, iż decyzja ta została doręczona J. S. w dniu 27 września 2010 r., a zatem termin na…
CBOSA - Wyrok WSA we Wrocławiu z 13 listopada 2012 r., III SA/Wr 276/12 za stroną
…sprawy nie będą miały zastosowania takie przepisy, jak art. 129 § 1, art. 132, art. 133, art. 136 ostatnie zdanie i art. 138 § 2 kpa. Pozostałe przepisy dotyczące odwołań stosuje się odpowiednio (zob.: wyrok NSA W-wa z 20.10.2011 r., IIGSK 1046/10, LEX nr 1132040; wyrok NSA W-wa z dnia 23.10.2011 r., II GSK 1082/10,…
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 23 października 2012 r., V SA/Wa 1141/12 w części
…Stosownie zaś do postanowień art. 129 § 1 i 2 k.p.a., odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję, w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - od dnia jej ogłoszenia stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 17 października 2012 r., II SA/Po 648/12 za organem
…Jak wynika przy tym z art. 129 § 1 i 2 k.p.a., odwołanie należy wnieść do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję, w terminie 14 dni od dnia doręczenia tej decyzji stronie. W razie przekroczenie powyższego terminu organ odwoławczy zobowiązany jest natomiast na podstawie art. 134…
CBOSA - Wyrok TK z 16 października 2012 r., K 4/10
106/9/A/2012 WYROK z dnia 16 października 2012 r. Sygn. akt K 4/10* * Sentencja została ogłoszona dnia 23 października 2012 r. w Dz. U. z 2012 r. poz. 1150. W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej Trybunał Konstytucyjny w składzie: Andrzej Rzepliński – przewodniczący Stanisław Biernat Zbigniew Cieślak Maria…
SAOS - Wyrok WSA w Gdańsku z 10 października 2012 r., II SA/Gd 135/12 za stroną
…się ostateczna w dniu 26 stycznia 2009 r. Zgodnie bowiem z art. 129 § 1 k.p.a. termin do wniesienia odwołania od decyzji wynosi 14 dni, licząc od dnia doręczenia jej stronie. Decyzja nie mogła zatem stać się ostateczna przed upływem terminu do skorzystania przez stronę z prawa do odwołania się od niej.
CBOSA - Wyrok WSA w Warszawie z 3 października 2012 r., II SA/Wa 846/12 za stroną
…Stosowanie zaś do postanowień art. 129 § 1 i 2 k.p.a., odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję, w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - od dnia jej ogłoszenia stronie.
CBOSA - Wyrok WSA w Olsztynie z 2 października 2012 r., II SA/Ol 492/12 za stroną
…Zgodnie zaś z art. 129 § 1 i 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst .jedn. Dz. U. z 2000 r. nr 98, poz. 1071, ze zm.), powoływanej w dalszej części uzasadnienia jako kpa, odwołanie wnosi się do właściwego organu odwoławczego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję w…
CBOSA - Wyrok WSA w Poznaniu z 27 września 2012 r., IV SA/Po 392/12 za stroną
…działając na podstawie art. 134 w zw. z art. 127 § 3 i art. 129 § 1 i 2 k.p.a. stwierdził uchybienie terminu do wniesienia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy. W uzasadnieniu postanowienia stwierdzono, że strona została prawidłowo pouczona w wymienionej decyzji o prawie do złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie…
CBOSA - Wyrok WSA w Gliwicach z 25 września 2012 r., IV SA/Gl 1165/11 za organem
…odwoławczego, a zatem z pominięciem trybu wskazanego w art. 129 §1 K.p.a., który nakazuje uczynić to za pośrednictwem organu pierwszej instancji. Następnie, to jest w dniu 24 października 2011 r. G. D. złożył do Sądu pismo procesowe datowane na 19 października 2011 r., w którym ponowił żądania wyrażone w skardze oraz…
CBOSA - Wyrok WSA w Lublinie z 20 września 2012 r., II SA/Lu 477/12 za stroną
…W tym zaś zakresie rozpocząć należy od wskazania, iż zgodnie z art. 129 § 2 w zw. z art. 127 § 1 k.p.a. od decyzji wydanej w pierwszej instancji służy stronie odwołanie, które wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie.
CBOSA