Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok SR w Puławach z 29 grudnia 2020 r., IV P 266/19
…usprawiedliwiającą przekroczenie terminu, o którym mowa w art. 264§2 kp . Zgodnie z art. 264 § 2 kp , żądanie przywrócenia do pracy lub odszkodowania wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia lub od dnia wygaśnięcia umowy o pracę.
SAOS - Wyrok SR dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie z 12 listopada 2020 r., VI P 135/18
…Ponadto należy zauważyć, że powódka wniosła pozew o odszkodowanie z przekroczeniem terminu z art. 264 § 2 KP , zgodnie z którym żądanie przywrócenia do pracy lub odszkodowania wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia lub od dnia wygaśnięcia…
SAOS - Wyrok SR w Nowym Sączu z 29 października 2020 r., IV P 9/20
…Zgodnie z art. 264 § 2 kp żądanie wnosi się w terminie 21 dni od dnia doręczenia zawiadomienia rozwiązania umowy o pracę. Powód wiedział o rozwiązaniu już w dniu 20 listopada, gdyż podpisał się na dokumencie z którego wynikało iż strony zakończyły łączący je stosunek pracy. Terminy te są terminami materialnoprawnymi.
SAOS - Zarządzenie SR Szczecin-Centrum w Szczecinie z 7 października 2020 r., IX P 15/20SAOS
- Zarządzenie SR Szczecin-Centrum w Szczecinie z 17 września 2020 r., IX P 689/18
…wskazując, że powód uchybił terminowi określonemu w art. 264 k.p. Sąd ustalił następujący stan faktyczny: W dniu 25 października 2017 r. Zarząd Województwa (...) podjął uchwałę numer (...) , którą powołał z dniem 30 listopada 2018 r. R. G. na stanowisko Prezesa Zarządu (...) , a P. M. na stanowisko Wiceprezesa Zarządu…
SAOS - Zarządzenie SR Szczecin-Centrum w Szczecinie z 4 sierpnia 2020 r., IX P 352/19
…Zgodnie z przepisem art. 264 § 2 k.p. żądanie przywrócenia do pracy (służby) lub odszkodowania wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia lub od dnia wygaśnięcia umowy o pracę.
SAOS - Wyrok SR dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie z 16 lipca 2020 r., VI P 531/16
…Powód (pozwany wzajemny) podniósł, że pozwana (powódka wzajemna) przekroczyła termin z art. 264 § 2 KP na wniesienie pozwu o odszkodowanie związane z rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracodawcy. Ponadto powód (pozwany wzajemny) dodał, że w związku z faktem, że pozwana (powódka wzajemna) nie stawiła…
SAOS - Wyrok SR w Żarach z 9 lipca 2020 r., IV P 9/20
…Sąd Rejonowy zważył, co następuje: I. (odnośnie do przywrócenia terminu, o którym mowa w przepisie art. 264 § 1 k.p. ) Przepis art. 264 . § 1. k.p. stanowi, iż odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę.
SAOS - Zarządzenie SR Szczecin-Centrum w Szczecinie z 26 czerwca 2020 r., IX P 201/18
…powód zachował termin do wniesienia odwołania określony w art. 264 § 2 k.p. , a rozwiązanie umowy nastąpiło w okresie nie przekraczającym wskazanego w art. 52 § 2 k.p. W ocenie sądu również pozostałe ze wskazywanych we wniosku o przesłuchanie świadka E. R. , okoliczności, nie przemawiały za jego uwzględnieniem.
SAOS - Wyrok SR dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie z 3 czerwca 2020 r., VI P 224/17
…Zgodnie z art. 264 § 1 i 2 kodeksu pracy , dalej k.p. , odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. Żądanie przywrócenia do pracy lub odszkodowania wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o…
SAOS - Uzasadnienie SO w Łodzi z 20 maja 2020 r., VIII Pa 229/19SAOS
- Wyrok SO w Sieradzu z 14 maja 2020 r., IV Pa 13/20
…W pierwszej kolejności sąd dokonał oceny, czy doszło do przekroczenia przez powódkę terminu z art. 264 § l k. p. i czy istniała prawna możliwość zastosowania instytucji przywrócenia terminu, o której mowa w art. 265 § 1 k. p. Jeśliby bowiem uznać, zważył sąd, że termin ten był zachowany, to wówczas należałoby orzec…
SAOS - Zarządzenie SR Szczecin-Centrum w Szczecinie z 14 kwietnia 2020 r., IX P 260/19
…od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę ( art. 264 § 1 k.p. ). Powódka wnosząc pozew w dniu 5 grudnia 2018 r. przekroczyła ustawowy termin, który w jej przypadku upłynął z dniem 21 listopada 2018 r. Z przyczyn wskazanych we wstępie rozważań nie sposób było uznać, że wnosząc pismo z 16 listopada 2018 r.…
SAOS - Wyrok SR w Rybniku z 10 marca 2020 r., V P 8/19
…Zgodnie z treścią art. 264 § 1 k.p. odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. Z kolei w myśl art. 265 § 1 k.p. jeżeli pracownik nie dokonał – bez swojej winy – w terminie czynności, o których mowa w art. 97 §² 1 i w art. 264…
SAOS - Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 24 stycznia 2020 r., VII Pa 123/19SAOS
- Wyrok SR w Toruniu z 23 stycznia 2020 r., IV P 330/19SAOS
- Wyrok SR w Jeleniej Górze z 14 stycznia 2020 r., IV P 105/19
…Pracownik wniósł odwołanie w zakreślonym przez przepis art. 264 § 2 k.p. terminie 21 dni. Jak wynika z treści oświadczenia woli strony pozwanej z 18.06.2019 r. przyczyną rozwiązania z powodem Z. J. umowy o pracę bez wypowiedzenia było ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych tj. nieusprawiedliwiona…
SAOS - Wyrok SO w Gliwicach z 9 stycznia 2020 r., VIII Pa 163/19
…11 grudnia 2017r. Sąd Rejonowy podał, że zgodnie z treścią art. 264 §1 k.p. odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. Termin ten jest terminem prawa materialnego, do którego nie mają zastosowania przepisy Kodeksu postępowania…
SAOS