Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 264 § 2 Kodeks pracyWyczyść filtry

18 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok SR w Puławach z 29 grudnia 2020 r., IV P 266/19

    …usprawiedliwiającą przekroczenie terminu, o którym mowa w art. 264§2 kp . Zgodnie z art. 264 § 2 kp , żądanie przywrócenia do pracy lub odszkodowania wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia lub od dnia wygaśnięcia umowy o pracę.

    SAOS
  2. Wyrok SR dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie z 12 listopada 2020 r., VI P 135/18

    …Ponadto należy zauważyć, że powódka wniosła pozew o odszkodowanie z przekroczeniem terminu z art. 264 § 2 KP , zgodnie z którym żądanie przywrócenia do pracy lub odszkodowania wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia lub od dnia wygaśnięcia…

    SAOS
  3. Wyrok SR w Nowym Sączu z 29 października 2020 r., IV P 9/20

    …Zgodnie z art. 264 § 2 kp żądanie wnosi się w terminie 21 dni od dnia doręczenia zawiadomienia rozwiązania umowy o pracę. Powód wiedział o rozwiązaniu już w dniu 20 listopada, gdyż podpisał się na dokumencie z którego wynikało iż strony zakończyły łączący je stosunek pracy. Terminy te są terminami materialnoprawnymi.

    SAOS
  4. Zarządzenie SR Szczecin-Centrum w Szczecinie z 7 października 2020 r., IX P 15/20SAOS
  5. Zarządzenie SR Szczecin-Centrum w Szczecinie z 17 września 2020 r., IX P 689/18

    …wskazując, że powód uchybił terminowi określonemu w art. 264 k.p. Sąd ustalił następujący stan faktyczny: W dniu 25 października 2017 r. Zarząd Województwa (...) podjął uchwałę numer (...) , którą powołał z dniem 30 listopada 2018 r. R. G. na stanowisko Prezesa Zarządu (...) , a P. M. na stanowisko Wiceprezesa Zarządu…

    SAOS
  6. Zarządzenie SR Szczecin-Centrum w Szczecinie z 4 sierpnia 2020 r., IX P 352/19

    …Zgodnie z przepisem art. 264 § 2 k.p. żądanie przywrócenia do pracy (służby) lub odszkodowania wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia lub od dnia wygaśnięcia umowy o pracę.

    SAOS
  7. Wyrok SR dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie z 16 lipca 2020 r., VI P 531/16

    …Powód (pozwany wzajemny) podniósł, że pozwana (powódka wzajemna) przekroczyła termin z art. 264 § 2 KP na wniesienie pozwu o odszkodowanie związane z rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracodawcy. Ponadto powód (pozwany wzajemny) dodał, że w związku z faktem, że pozwana (powódka wzajemna) nie stawiła…

    SAOS
  8. Wyrok SR w Żarach z 9 lipca 2020 r., IV P 9/20

    …Sąd Rejonowy zważył, co następuje: I. (odnośnie do przywrócenia terminu, o którym mowa w przepisie art. 264 § 1 k.p. ) Przepis art. 264 . § 1. k.p. stanowi, iż odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę.

    SAOS
  9. Zarządzenie SR Szczecin-Centrum w Szczecinie z 26 czerwca 2020 r., IX P 201/18

    …powód zachował termin do wniesienia odwołania określony w art. 264 § 2 k.p. , a rozwiązanie umowy nastąpiło w okresie nie przekraczającym wskazanego w art. 52 § 2 k.p. W ocenie sądu również pozostałe ze wskazywanych we wniosku o przesłuchanie świadka E. R. , okoliczności, nie przemawiały za jego uwzględnieniem.

    SAOS
  10. Wyrok SR dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie z 3 czerwca 2020 r., VI P 224/17

    …Zgodnie z art. 264 § 1 i 2 kodeksu pracy , dalej k.p. , odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. Żądanie przywrócenia do pracy lub odszkodowania wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o…

    SAOS
  11. Uzasadnienie SO w Łodzi z 20 maja 2020 r., VIII Pa 229/19SAOS
  12. Wyrok SO w Sieradzu z 14 maja 2020 r., IV Pa 13/20

    …W pierwszej kolejności sąd dokonał oceny, czy doszło do przekroczenia przez powódkę terminu z art. 264 § l k. p. i czy istniała prawna możliwość zastosowania instytucji przywrócenia terminu, o której mowa w art. 265 § 1 k. p. Jeśliby bowiem uznać, zważył sąd, że termin ten był zachowany, to wówczas należałoby orzec…

    SAOS
  13. Zarządzenie SR Szczecin-Centrum w Szczecinie z 14 kwietnia 2020 r., IX P 260/19

    …od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę ( art. 264 § 1 k.p. ). Powódka wnosząc pozew w dniu 5 grudnia 2018 r. przekroczyła ustawowy termin, który w jej przypadku upłynął z dniem 21 listopada 2018 r. Z przyczyn wskazanych we wstępie rozważań nie sposób było uznać, że wnosząc pismo z 16 listopada 2018 r.…

    SAOS
  14. Wyrok SR w Rybniku z 10 marca 2020 r., V P 8/19

    …Zgodnie z treścią art. 264 § 1 k.p. odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. Z kolei w myśl art. 265 § 1 k.p. jeżeli pracownik nie dokonał – bez swojej winy – w terminie czynności, o których mowa w art. 97 §² 1 i w art. 264…

    SAOS
  15. Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 24 stycznia 2020 r., VII Pa 123/19SAOS
  16. Wyrok SR w Toruniu z 23 stycznia 2020 r., IV P 330/19SAOS
  17. Wyrok SR w Jeleniej Górze z 14 stycznia 2020 r., IV P 105/19

    …Pracownik wniósł odwołanie w zakreślonym przez przepis art. 264 § 2 k.p. terminie 21 dni. Jak wynika z treści oświadczenia woli strony pozwanej z 18.06.2019 r. przyczyną rozwiązania z powodem Z. J. umowy o pracę bez wypowiedzenia było ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych tj. nieusprawiedliwiona…

    SAOS
  18. Wyrok SO w Gliwicach z 9 stycznia 2020 r., VIII Pa 163/19

    …11 grudnia 2017r. Sąd Rejonowy podał, że zgodnie z treścią art. 264 §1 k.p. odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. Termin ten jest terminem prawa materialnego, do którego nie mają zastosowania przepisy Kodeksu postępowania…

    SAOS