Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 264 § 1 Kodeks pracyWyczyść filtry

74 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok SR Gdańsk-Południe w Gdańsku z 28 grudnia 2017 r., VI P 243/16

    …od wypowiedzenia wniesionego w terminie zakreślonym w art. 264 § 1 kp , ale wspomniana prawdziwość przyczyny może też mieć i najczęściej ma - decydujące znaczenie dla subiektywnego przekonania pracownika co do celowości wniesienia takiego odwołania (wyrok Sądu Najwyższego z dnia 19 listopada 2003 r., I PK 18/03).

    SAOS
  2. Wyrok SR w Szczytnie z 27 grudnia 2017 r., IV P 194/17

    …Wskazał w pierwszej kolejności, że powództwo zostało wniesione po upływie terminu z art. 264 kodeksu pracy , a zatem po upływie 21 dni od dnia wygaśnięcia umowy. Powód świadectwo pracy odebrał 4 września, termin upłynął 25.09. Pozwany zakwestionował, by powód o fakcie przywrócenia E. K. (2) dowiedział się dopiero…

    SAOS
  3. Wyrok SR dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu z 18 grudnia 2017 r., X P 7/15

    …przez powódkę odwołania do sądu pracy, określony w art. 264 § 1 k.p. W myśl cytowanego przepisu, w brzmieniu obowiązującym na dzień wypowiedzenia powódce umowy o pracę, odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę.

    SAOS
  4. Wyrok SO w Siedlcach z 14 grudnia 2017 r., IV Pa 43/17

    …Przepis art. 264 par. 1 kp w brzmieniu obowiązującym do 31.12.2016 r. przewidywał, że odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od daty doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. Termin do wystąpienia z żądaniem uznania umowy o pracę za bezskuteczne w tym również żądania…

    SAOS
  5. Wyrok SR w Bełchatowie z 14 grudnia 2017 r., IV P 2/17

    …doręczenia pisma wypowiadającego warunki pracy i płacy ( art. 264 § 1 kp w zw. z art. 42 § 1 kp ). Zgodnie zaś z art. 45 § 1 kp w zw. z art. 42 § 1 kp w razie ustalenia, że wypowiedzenie warunków umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest nieuzasadnione lub narusza przepisy o wypowiadaniu umów o pracę, sąd…

    SAOS
  6. Wyrok SR w Olsztynie z 14 grudnia 2017 r., IV P 326/17

    …Zgodnie z art. 264 § 1 kp odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. Art. 265 § 1 kp przewiduje, iż jeżeli pracownik nie dokonał - bez swojej winy - w terminie czynności, o których mowa w art. 97 § 2¹ i w art. 264 , sąd pracy…

    SAOS
  7. Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 14 grudnia 2017 r., VII Pa 146/17

    …zastosowania nie tylko art. 42 k.p. ale również art. 44 i art. 264 § 1 k.p. (por. wyroki Sądu Najwyższego z dnia 18 września 2008 r., II PK 21/08; z dnia 14 stycznia 2011 r., I PK 176/10; z dnia 5 października 2016 r., II PK 212/15) . W świetle powyższego konstatacja Sądu Rejonowego, zgodnie z którą do mianowanych…

    SAOS
  8. Wyrok SR w Jeleniej Górze z 14 grudnia 2017 r., IV P 123/17

    …Zgodnie z art. 264 § 1 k.p. odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. W realiach niniejszej sprawy pismo takiego zostało doręczone powódce w dniu 28.07.2017 r. Powództwo odwołujące się od wypowiedzenia wpłynęło do tutejszego…

    SAOS
  9. Wyrok SR dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu z 27 listopada 2017 r., X P 359/17

    …złożenia odwołania jest dzień 6 czerwca 2017 r. Zgodnie z art. 264 § 1 kp , w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 stycznia 2017 r. odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę.

    SAOS
  10. Wyrok SR w Puławach z 23 listopada 2017 r., IV P 89/16

    …Sąd Rejonowy zważył co następuje: Zgodnie z art. 264 § 1 kp w brzmieniu wówczas obowiązującym w zw. z art. w 91c ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. Karta Nauczyciela ( tekst jedn. Dz.U. 118/03 poz.1112 ze zm.), odwołanie od wypowiedzenia stosunku pracy wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia…

    SAOS
  11. Wyrok SO w Poznaniu z 20 listopada 2017 r., VII Pa 119/17

    …W rozważaniach prawnych Sąd Rejonowy wskazał, że zgodnie z art. 264 § 1 k.p. , odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. Powód dochował terminu do złożenia odwołania od wypowiedzenia.

    SAOS
  12. Wyrok SR Gdańsk-Południe w Gdańsku z 20 listopada 2017 r., VI P 661/16

    …od wypowiedzenia wniesionego w terminie zakreślonym w art. 264 § 1 kp , ale wspomniana prawdziwość przyczyny może też mieć i najczęściej ma - decydujące znaczenie dla subiektywnego przekonania pracownika co do celowości wniesienia takiego odwołania (wyrok Sądu Najwyższego z dnia 19 listopada 2003 r., I PK 18/03).

    SAOS
  13. Wyrok SR w Puławach z 16 listopada 2017 r., IV P 169/17

    …Sąd Rejonowy zważył co następuje: Zgodnie z art. 264 § 1 kp w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 stycznia 2017r., odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 21 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę.

    SAOS
  14. Wyrok SO w Gliwicach z 9 listopada 2017 r., VIII Pa 120/17

    …pracownika, który otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę - art. 264 § 1 k.p. ). Po piąte, ocena zachowania wskazanych powyżej terminów musi uwzględniać ich charakter prawny i możliwość przywracania do pracy. Po szóste, uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia woli w przedmiocie rozwiązania stosunku pracy za…

    SAOS
  15. Wyrok SR dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu z 6 listopada 2017 r., IV P 6/17

    …został wniesiony z naruszeniem terminu wynikającego z art. 264 § 1 k.p. i wobec braku jakichkolwiek podstaw do przywrócenia terminu, powództwo winno zostać oddalone. Z daleko idącej ostrożności procesowej, w razie uznania przez Sąd, że wniosek o przywrócenie terminu zasługuje na uwzględnienie, strona pozwana…

    SAOS
  16. Wyrok SR Gdańsk-Południe w Gdańsku z 3 listopada 2017 r., VI P 247/16

    …uchybił terminowi do dokonania tej czynności określonemu w art. 264 § 1 kp . Zgodnie bowiem z treścią art. 264 § 1 kp (w brzmieniu obowiązującym w okresie objętym sporem) odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę.

    SAOS
  17. Uzasadnienie SR Szczecin-Centrum w Szczecinie z 2 listopada 2017 r., IX P 658/16

    …Zgodnie z art. 264 § 1 kodeksu pracy w brzmieniu obowiązującym w dacie wytoczenia powództwa w. z art. 91c ust. 1 Karty Nauczyciela w z odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę.

    SAOS
  18. Wyrok SR dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie z 20 października 2017 r., VI P 457/13

    …Zgodnie z art. 264 § 1 KP , w jego brzmieniu na moment wręczenia powódce wypowiedzenia, odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. Z ustaleń Sądu wynika, że powódka otrzymała wypowiedzenie dnia 6 maja 2013 roku, a więc powinna…

    SAOS
  19. Wyrok SO Warszawa-Praga w Warszawie z 17 października 2017 r., VII Pa 114/17

    …Jednak w zakresie roszczeń z art. 264 k.p. (odwołania do wypowiedzenia umowy o pracę, przywrócenia do pracy lub odszkodowania, żądania nawiązania umowy o pracę) temporalne dochodzenie roszczeń jest znacznie krótsze, co nie jest bez znaczenia w ocenie interesu prawnego 189 k.p.c. jako warunku powództwa o ustalenie…

    SAOS
  20. Wyrok SO w Warszawie z 12 października 2017 r., XXI Pa 293/17

    …pozwanej, co do przekroczenia przez powoda terminu z art. 264 § 1 k.p. , Sąd Rejonowy uznał je za bezpodstawne. Zgodnie z art. 264 § 1 k.p. odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę.

    SAOS