Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 264 § 1 Kodeks pracyWyczyść filtry

110 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok SR w Bełchatowie z 29 grudnia 2016 r., IV P 7/16

    …Odwołanie wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę ( art. 264 § 1 kp ). W myśl przepisu art. 45 § 1 kp w razie ustalenia, że wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest nieuzasadnione lub narusza przepisy o wypowiadaniu umów o pracę, sąd pracy –…

    SAOS
  2. Wyrok SO w Piotrkowie Trybunalskim z 27 grudnia 2016 r., V Pa 38/16

    …I ta data jest datą wniesienia odwołania do sądu w rozumieniu art. 264 k. p. , a termin na wniesienie odwołania wynosi 7 dni i jest liczony od daty otrzymania wypowiedzenia. Pozew przeciwko właściwemu pozwanemu został więc złożony z przekroczeniem powyższego terminu i przekroczeniem wynoszącym blisko 2 miesiące.

    SAOS
  3. Wyrok SR w Bełchatowie z 22 grudnia 2016 r., IV P 48/16

    …doręczenia pisma wypowiadającego warunki pracy i płacy ( art. 264 § 1 kp ). W myśl przepisu art. 45 § 1 kp w razie ustalenia, że wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest nieuzasadnione lub narusza przepisy o wypowiadaniu umów o pracę, sąd pracy – stosownie do żądania pracownika – orzeka o…

    SAOS
  4. Wyrok SR w Bydgoszczy z 22 grudnia 2016 r., VII P 615/16

    …Powódka nie dochowała terminu z art. 264 k.p. , a była doskonale zorientowana co do tych terminów i z tej przyczyny postępowanie winno zostać ograniczone wyłącznie do tej kwestii. Już w dniu 25 marca 2015 r. powódka przygotowywała się do sprawy, zbierając faktury od operatora telefonicznego.

    SAOS
  5. Wyrok SR dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu z 20 grudnia 2016 r., IV P 367/16

    …Zgodnie bowiem z art. 264 § 1 k.p. odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. Wskazany termin ma charakter materialno – prawny, jego upływ co do zasady powoduje wygaśnięcie możliwości ubiegania się o ochronę prawną.

    SAOS
  6. Wyrok SR Gdańsk-Południe w Gdańsku z 15 grudnia 2016 r., VI P 253/15

    …od wypowiedzenia wniesionego w terminie zakreślonym w art. 264 § 1 kp , ale wspomniana prawdziwość przyczyny może też mieć i najczęściej ma - decydujące znaczenie dla subiektywnego przekonania pracownika co do celowości wniesienia takiego odwołania (wyrok Sądu Najwyższego z dnia 19 listopada 2003 r., I PK 18/03).

    SAOS
  7. Wyrok SR Gdańsk-Południe w Gdańsku z 15 grudnia 2016 r., VI P 553/15

    …terminie tj. z przekroczeniem terminu określonego w treści art. 264 § 2 kp . Pozwany podał, iż określony w tymże przepisie termin 14 dni na złożenie odwołania liczyć należy od doręczenia zawiadomienia o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia, co w niniejszej sprawie miało miejsce w dniu 10 lipca 2015r., kiedy to…

    SAOS
  8. Wyrok SO w Elblągu z 15 grudnia 2016 r., IV Pa 49/16

    …określonym przez ustawę Kodeks pracy (dalej kp ) w art. 264 § 1 , dlatego Sąd zobligowany był ocenić zgodność z prawem wypowiedzenia – występowanie przesłanek warunkujących uwzględnienie roszczenia powódki o odszkodowanie. Stosownie do art. 50 § 2 kp w razie ustalenia, że wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas…

    SAOS
  9. Wyrok SO w Gliwicach z 15 grudnia 2016 r., VIII Pa 100/15

    …Sąd I instancji powołał się na przepisy art. 264 § 1 k.p. i art. 265 k.p. Podkreślono, ze wskazany siedmiodniowy termin ma charakter terminu zawitego. Sąd Rejonowy podał za Sądem Najwyższym (wyrok z 23 listopada 2001 roku, sygn. akt: I PKN 693/00, OSNP z 2003 roku nr 22, poz. 539), że niezachowanie przez pracownika…

    SAOS
  10. Wyrok SR dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie z 15 grudnia 2016 r., VI P 494/11

    …Zgodnie z art. 264 § 1 kp odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. W niniejszej sprawie termin do złożenia tego żądania upłynął 30 lipca 2011 r. Tymczasem roszczenie to powód po raz pierwszy zgłosił dopiero 12 sierpnia 2011 r…

    SAOS
  11. Wyrok SR Gdańsk-Południe w Gdańsku z 14 grudnia 2016 r., VI P 703/14

    …od wypowiedzenia wniesionego w terminie zakreślonym w art. 264 § 1 kp , ale wspomniana prawdziwość przyczyny może też mieć i najczęściej ma - decydujące znaczenie dla subiektywnego przekonania pracownika co do celowości wniesienia takiego odwołania (wyrok Sądu Najwyższego z dnia 19 listopada 2003 r., I PK 18/03)…

    SAOS
  12. Uzasadnienie SR Szczecin-Centrum w Szczecinie z 13 grudnia 2016 r., IX P 601/15

    …i powoduje rozpoczęcie biegu terminu przewidzianego w art. 264 § 1 , ale stanowi naruszenie art. 30 § 3 k.p. W uzasadnieniu tak sformułowanej tezy, które warto choć we fragmencie przytoczyć, Sąd Najwyższy powołał się na przepis art. 78 zdanie pierwsze k.c. , w jego brzmieniu obowiązującym przed dniem 16 sierpnia 2002…

    SAOS
  13. Wyrok SR dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie z 7 grudnia 2016 r., VI P 395/15

    …W myśl przepisu art. 264 § 2 k.p. odwołanie od rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia wnosi się do sądu pracy w ciągu 14 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia lub od dnia wygaśnięcia umowy o pracę.

    SAOS
  14. Wyrok SO w Siedlcach z 1 grudnia 2016 r., IV Pa 37/16

    …Przekroczenie przez pracownika terminu prawa materialnego określonego w art. 264 § 2 kp uniemożliwia ocenę zasadności rozwiązania umowy o pracę i powoduje oddalenie powództwa (por. wyrok SN z dnia 5 marca 1999 r., sygn. akt I PKN 604/98 M. Prawn. 1999/10/8).

    SAOS
  15. Uzasadnienie SO w Łodzi z 30 listopada 2016 r., VIII Pa 124/16

    …Sąd meriti odnosząc się do treści art. 264 § 1 k.p. i art. 265 § 2 k .p wskazał, że w przedmiotowej sprawie bezspornym jest, iż powód przekroczył siedmiodniowy termin do wniesienia odwołania, składając do sądu pozew po upływie prawie 4 miesięcy od dnia, w którym zapoznał się z treścią pisma wypowiadającego mu umowę o…

    SAOS
  16. Wyrok SR Gdańsk-Południe w Gdańsku z 30 listopada 2016 r., VI P 563/15

    …od wypowiedzenia wniesionego w terminie zakreślonym w art. 264 § 1 kp , ale wspomniana prawdziwość przyczyny może też mieć i najczęściej ma - decydujące znaczenie dla subiektywnego przekonania pracownika co do celowości wniesienia takiego odwołania (wyrok Sądu Najwyższego z dnia 19 listopada 2003 r., I PK 18/03).

    SAOS
  17. Uzasadnienie SR Szczecin-Centrum w Szczecinie z 29 listopada 2016 r., IX P 105/16

    …Wbrew twierdzeniu pozwanej spółki zostało ono wniesione w terminie wynikającym z treści art. 264 § 1 k.p. , zgodnie z którym odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę.

    SAOS
  18. Wyrok SR dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu z 24 listopada 2016 r., IV P 178/16

    …Jeżeli bowiem pracownik nie dokonał w terminie czynności, o których mowa w art. 97 § 2¹ i w art. 264 , bez swojej winy, sąd pracy na jego wniosek postanowi przywrócenie uchybionego terminu. Podkreśla się przy tym, iż jeśli złożenie pozwu o przywrócenie do pracy (analogicznie pozwu o sprostowanie świadectwa pracy)…

    SAOS
  19. Wyrok SR w Bełchatowie z 17 listopada 2016 r., IV P 239/15

    …Odwołanie wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę ( art. 264 § 1 kp ). W myśl przepisu art. 45 § 1 kp w razie ustalenia, że wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest nieuzasadnione lub narusza przepisy o wypowiadaniu umów o pracę, sąd pracy –…

    SAOS
  20. Wyrok SR dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu z 15 listopada 2016 r., IV P 75/16

    …należy, że powód uczynił zadość terminowi wskazanemu w art. 264 § 1 k.p. , zgodnie z którym, odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do Sądu Pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. Z przeprowadzonego w sprawie postępowania dowodowego wynika, że rozwiązanie z powodem umowy…

    SAOS