Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 264 § 1 Kodeks pracyWyczyść filtry

8 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok SN z 24 sierpnia 2010 r., I PK 55/10

    …Powódka uchybiła terminowi do wniesienia odwołania z art. 264 § 1 k.p. Termin ten rozpoczął bieg od dnia 6 marca 2008 r., kiedy powódka była już reprezentowana przez profesjonalnego pełnomocnika, który powinien poinformować ją o sposobie i terminie wniesienia odwołania do Sądu Pracy.

    SAOS
  2. Postanowienie SN z 9 czerwca 2010 r., II PZ 20/10

    …niego roszczeniu (art. 45 § 2 k.p. i art. 56 § 2 k.p. oraz art. 264 § 1 i 2 k.p.). Podobnie traktuje te roszczenia prawo procesowe (art. 477¹ § 2 k.p.c.). Przy rozpoznawaniu i rozstrzyganiu sprawy o uznanie wypowiedzenia umowy o pracę za bezskuteczne (o przywrócenie do pracy) lub o odszkodowanie, podstawy prawne…

    SAOS
  3. Wyrok SN z 18 maja 2010 r., I PK 15/10

    TezaOrgan dokonujący odwołania pracownika ze stanowiska w sposób równoznaczny z wypowiedzeniem umowy o pracę, niebędący organem wewnętrznym pracodawcy, powinien złożyć odwoływanemu pracownikowi, któremu brakuje nie więcej niż 2 lata do osiągnięcia wieku emerytalnego, propozycję innej pracy, odpowiedniej ze względu na kwalifikacje pracownika, w uzgodnieniu z dotychczasowym pracodawcą (art. 72 § 2 i 3 k.p.).

    SAOS
  4. Wyrok SN z 27 kwietnia 2010 r., II PK 314/09

    …tj.: art. 30 § 5 k.p. w związku z art. 265 § 2 k.p. i art. 264 § 2 k.p. i art. 8 k.p. przez błędną ich wykładnię, poprzez błędne uznanie przez Sąd pierwszej instancji, że brak w sprawie podstaw do przywrócenia powodowi terminu do wniesienia odwołania do sądu pracy, który minął po 7 dniach od daty otrzymania przez…

    SAOS
  5. Wyrok SN z 4 marca 2010 r., I PK 177/09

    TezaW ramach wstępnego badania sprawy (art. 467 k.p.c.) sąd pracy powinien wyjaśnić, jakie są rzeczywiste intencje pracownika pozywającego podmiot niebędący pracodawcą a jedynie dokonujący na rzecz pracodawcy czynności z zakresu prawa pracy, co umożliwiłoby stronie sprostowanie omyłkowego oznaczenia pozwanego.

    SAOS
  6. Wyrok SN z 2 marca 2010 r., II PK 246/09

    …od dnia doręczenia mu pisma wypowiadającego umowę o pracę (art. 264 § 1 k.p.). Oznacza to, że wadliwe wypowiedzenie jest czynnością prawną zaskarżalną, niekiedy określaną jako względnie bezskuteczna, ale nie jest działaniem bezskutecznym samoistnie, ponieważ bez jego zaskarżenia w kodeksowym terminie do sądu pracy,…

    SAOS
  7. Wyrok SN z 3 lutego 2010 r., I PK 143/09

    …pozwu przeciwko swojemu pracodawcy w terminie wskazanym w art. 264 § 1 k.p. Termin do złożenia odwołania przeciwko pracodawcy upłynął powódce w dniu 11 stycznia 2007 r., a powódka dopiero w dniu 12 marca 2007 r. prawidłowo określiła stronę pozwaną.

    SAOS
  8. Wyrok SN z 13 stycznia 2010 r., II PK 174/09

    …żądaniem przywrócenia do pracy albo zapłaty odszkodowania (art. 264 § 1 k.p.). Powyższe uprawnienie pracownika zakłada w sposób wyraźny, że przed datą zawiadomienia go o wygaśnięciu stosunku pracy – nawet z mocy prawa – stosunek zatrudnienia musi istnieć.

    SAOS